PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=867933}
6,5 37
ocen
6,5 10 1 37
W czeluściach Gusen
powrót do forum filmu W czeluściach Gusen

jakich ostatnio powstało w Polsce bardzo wiele.

Produkcja składa się z przemontowanych wcześniejszych materiałów filmowych i graficznych oraz odczytania wspomnień byłych więźniów.

Normalnie nie było by to chamskie i ofensywne, ale tutaj producenci bardzo postarali się aby odczytane wspomnienia były zagłuszane efektami dźwiękowymi i muzyką, czy też raczej wypierdami na instrumentach dętych.

Wizualnie jest to samo: sieczkowate cięcia filmów i nonsensowne zbliżenia na szczegóły statycznej grafiki.

Myślę, że już czas aby widzowie, słuchacze i czytelnicy polscy zaczęli głośno domagać się zaprzestania takich produkcji dokumentalnych, które nie tylko nie uczą i propagują, ale zaciemniają i mącą.

Wedle napisów: za tą obraźliwą dla byłych więźniów Gusen odpowiadają Krzysztof Odrobina i Kazimierz Waliczek - saksofon.

ocenił(a) film na 2
Wujek_Sylwek

Ach, jeszcze zauważyłem, że jednym z odpowiedzialnych za "kierownictwo produkcji dźwiękowej" jest Krzysztof Czeczot. Ciekawi mnie czy to przypadkowa zbieżność nazwisk, czy to ten sam aktor Krzysztof Czeczot, który czyta fragmenty tekstów.

ocenił(a) film na 2
Wujek_Sylwek

Coś mi wycięło jedno słowo "muzykę" w pierwszym komentarzu. Wymieniłem tylko dwa nazwiska z bardzo długiej listy płac. Były one pod nagłówkiem "Muzyka" choć nic podobnego do muzyki w filmie nie da się usłyszeć. Są tylko różne dźwięki zagłuszające czytane słowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones