PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1231}

W imię ojca

In the Name of the Father
8,0 51 866
ocen
8,0 10 1 51866
7,9 21
ocen krytyków
W imię ojca
powrót do forum filmu W imię ojca

Jak w temacie. Film miał niesamowitego pecha, że trafił na Listę Shindlera, z którą przegrał w każdej kategorii. MożHe akademicy uznali, że historia Holocaustu jest bardziej uniwersalna niż historia przedstawiona w WIO?

ocenił(a) film na 8
ratold

Bo Lista Schindlera też jest wspaniała, ktoś przegrać niestety musiał. Byle z kimś godnym siebie.

ocenił(a) film na 9
ratold

Eee, większym przegranym są choćby "Okruchy dnia" z tego samego roku - też nic nie dostały, a to IMO lepszy film. Wystarczy "W Imię Ojca" że Berlin wygrało...

ratold

Fortepian i Okruchy Dnia były zdecydowanie najlepszymi w stawce.
A co do Listy Schindlera - to nie wiesz, że ten kto zrobi film o Holocauście ten zgarnia nagrody? To stara zasada, która w holyłudzie szczególnie się sprawdza.

użytkownik usunięty
ratold

gdyby nie twoja ocena, uznałabym, że temat jest prowokacją. wg mnie oscar należał się okruchom dnia, ale to subiektywna opinia, tak samo jak twoja. istnieją za to niekwestionowane arcydzieła, które nie otrzymały ani jednego oscara, przegrywając z filmami z niższej półki.

ratold

Chcialbym sie tak klocic o o filmy po 2000 roku ))))
Lata 90te naprawde dobre byly

ratold

takie lata kiedy w jednym roku powstawało wiele filmów, które wgniatały w fotel :) te czasy już nie wrócą, ale dobrze, że można je jeszcze odgrzebać i obejrzeć :)

ocenił(a) film na 9
leszeklkl

Dokładnie każdy film nominowanych w tamtych latach w cuglach wygrałby dzisiejsz oskary

ratold

"Babe" i "Uwierz w ducha"?

ocenił(a) film na 9
NickError

może w tym roku nie, ale w poprzednim było coś naprawdę lepszego?

ocenił(a) film na 8
ratold

No coz, takie czasy. Tragedia i niszczenie Katolicyzmu nie budzi takich emocji jak przemysl 'ofiar zydowskich'. Dekady marksizmu kulturowego zrobily swoje.

ocenił(a) film na 9
ratold

Współczuję temu filmowi świetny i poruszający ze znikającym Day-lewisem ale sorki Spielberg i jego film był arcydziełem i to mocniejszym. I gdyby ten film W imię ojca wyszedł w innym roku nie wiem 91 nie bo Milczenie owiec, 94 Konkurencja ostra Forrest gump, Shawshank, Pulp fiction to nie, 95 też nie bo Gibson drze mordę o wolności. Kurcze nie wiem lata 90 były ogółem mocne w Oscarach bo Tańczący z wiekami, Milczenie owiec, Lista Schindlera, Forrest gump, Pulp fiction, Shawshank, Zielona mila, Braveheart, Bez przebaczenia, American beauty, Szósty zmysł, Chłopcy z ferajny, Szeregowiec Ryan, Życie jest piękne, Cienka czerwona linia Kurcze poświęcił bym 98 gdzie trzy genialne filmy wojenne przegrały z Zakochanym Szekspirem który nie miał prawa wygrać i zamiast Szekspira wygrał by ten film to było by super ale niestety przeszłości nie da się zmienić film wyszedł kiedy wyszedł szkoda

ocenił(a) film na 7
ratold

Lista Schindlera to majstersztyk w porównaniu do W imię Ojca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones