PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1231}
plakat filmu W imię ojca

W imię ojca

In the Name of the Father
8,0 50 599
ocen
8,0 10 1 50599
30 811
chce zobaczyć
7,8 16
ocen krytyków
W imię ojca

"W imię ojca" to przejmująca opowieść o Gerrym Conlonie (Day-Lewis) - drobnym złodziejaszku w targanym zamachami bombowymi Belfaście, którego bardziej interesują puby i dobra zabawa, niż walka o niepodległość. Gerry jest całkowitym przeciwieństwem swego skrytego i cichego ojca Giuseppe (Pete Postlethwaite). Gdy Gerry popada w konflikt z IRA ojciec wysyła go do Anglii. Niestety błazeństwa Gerryego sprawiają, że nagle znajduje się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie. Mimo że jest niewinny, zostaje skazany na dożywocie. Także Giuseppe trafia do więzienia. Za kratami Gerry odkrywa, że pozorne słabości jego ojca maskują niezwykłą wewnętrzną siłę ducha i mądrość. Współpracując ze zdeterminowaną prawniczką (Thompson) Gerry stara się udowodnić swą niewinność, oczyścić imię ojca i wyjawić prawdę o jednej z najbardziej wstydliwych pomyłek sądowych w historii.

opis użytkownika

"W imię ojca" to oparty na faktach dramat obyczajowy z rewelacyjną kreacją wyróżnionego Oscarem Daniela Day-Lewisa ("Moja lewa stopa"). Znakomity aktor wcielił się w nim w rolę człowieka, który padł ofiarą pomyłki sądowej i przez 15 lat walczył o sprawiedliwość.
W filmie, który krytyk tygodnika Time nazwał "polityczną wersją Ściganego", Day-Lewisowi partneruje nagrodzona Oscarem Emma Thompson ("Powrót do Howards End").
"W imię ojca" opowiada o przeżyciach Gerry'ego Conlona, który dorastał we wstrząsanym zamachami terrorystycznymi Belfaście początku lat 70-tych. Conlon był drobnym złodziejaszkiem, który ku niezadowoleniu swego ojca Giuseppe (Pete Postlethwaite) większość czasu spędzał w okolicznych barach. Gdy Gerry popadł w konflikt z IRA, ojciec wysłał go do Anglii, gdzie chłopak został niesłusznie oskarżony o udział w zamachu bombowym, w którym zginęło wielu niewinnych ludzi. Sąd skazał go na dożywocie, a wraz z nim aresztowano i uwięziono także jego ojca. W więzieniu Gerry zdał sobie sprawę, że Giuseppe pod maską słabości ukrywał wewnętrzną siłę i głęboką mądrość życiową.
Minęło wiele lat, zanim dzięki wysiłkom energicznej pani mecenas (Thompson) Gerry zdołał udowodnić swą niewinność, oczyścić imię ojca i ujawnić światu prawdę o jednej z największych pomyłek w historii brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

opis dystrybutora dvd

Wielka Brytania, początek lat 70. W jednym z londyńskich pubów terroryści z IRA podkładają bombę. Ginie wielu ludzi. Policja rozpoczyna śledztwo, chcąc jak najszybciej schwytać przestępców. Wśród podejrzanych jest młody Irlandczyk Gerry Conlon (Daniel Day-Lewis). Bez żadnych konkretnych dowodów Gerry wraz z przyjaciółmi zostaje aresztowany. Wkrótce policja aresztuje również ojca (Pete Postlethwaite) Gerry'ego. Odbywa się pokazowy proces, podczas którego Irlandczycy zostają skazani na dożywotnie więzienie. Młoda prawniczka Gareth Peirce (Emma Thompson) rozpoczyna walkę o życie Gerry'ego i jego ojca.

opis użytkownika

"W imię ojca" to poruszająca historia Gerry'ego Conlana i jego rodziny. Gerry (Daniel Day Lewis), który był jedynie drobnym złodziejem z Belfastu został schwytany przez angielskich policjantów, którzy torturowali go fizycznie i psychicznie. Później został niesłusznie skazany na 30 lat więzienia za popełnienie zamachu dokonanego przez członków IRA. Skazani zostali także bliscy Gerry'ego, w tym jego ojciec Giuseppe (Pete Postlethwaite). Po latach stara się wraz z pomocą prawniczki Gareth Peirce (Emma Thompson) udowodnić swoją niewinność i ujawnić prawdę o tym wydarzeniu

opis użytkownika

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 70. Gerry Conlon (Daniel Day-Lewis) to drobny złodziejaszek i chuligan z miotanego konfliktami Belfastu. Jego życie polega głównie na upijaniu się i zadzieraniu z miejscową policją, co nie spotyka się z aprobatą ojca, Giuseppe (Pete Postlethwaite). Kiedy Gerry wchodzi w konflikt z IRA, jego ojciec wysyła go do Anglii, gdzie nieświadomy niczego chłopak staje się ofiarą spisku. Niesłusznie oskarżony o udział w zamachu bombowym, zostaje poddany ciężkim torturom, aż w końcu wyczerpany i wycieńczony przyznaje się do winy. Razem z ojcem, którego posądzono o współudział, ląduje w więzieniu, w którym ma spędzić resztę życia. Ojciec i syn, obaj niewinni i obaj za kratami, wraz z oddaną i zdeterminowaną prawniczką (Emma Thompson) rozpoczynają walkę o udowodnienie swojej niewinności i wyjawienie światu prawdy o jednym z najbardziej wstydliwych wydarzeń w dziejach współczesnej historii.

opis użytkownika

"W imię ojca" to opowieść o Gerrym Conlonie (Daniel Day-Lewis), drobnym złodziejaszku z miotanego konfliktami Belfastu, rozgrywająca się w latach 70. Ku coraz większej rozpaczy ojca chłopaka, spokojnego Giuseppe (Pete Postlethwaite), życie Gerrego polega głównie na upijaniu się i dobrej zabawie. Kiedy Gerry zadziera z IRA, ojciec wysyła go do Anglii, gdzie jego wybryki trafiają w fatalne miejsce i jeszcze gorszy czas…
Niesłusznie posądzony o udział w zamachach bombowych IRA i zmuszony do przyznania się do winy, Gerry zostaje skazany na dożywocie. W więzieniu ląduje również jego ojciec. Dopiero ta tragedia pozwala Gerremu dostrzec, że pod maską słabości kryje się w jego ojcu ogromna wewnętrzna siła i mądrość. Ojciec i syn, obaj niewinni i obaj za kratami, wraz z oddaną prawniczką (Thompson) walczą o udowodnienie swojej niewinności. Gerry chce za wszelką cenę oczyścić imię ojca i wyjawić światu prawdę o jednym z najbardziej wstydliwych wydarzeń w dziejach współczesnej historii.

opis dystrybutora dvd