film

W krzywym zwierciadle: Strzelając śmiechem

Loaded Weapon 1
1993
1 godz. 24 min.
7,0 26 028
ocen
7,0 10 1 26028
6,2 6
ocen krytyków
Dwaj policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie skradzionego mikrofilmu zawierającego przepis na produkcję kokainowych ciasteczek. więcej mniej
W krzywym zwierciadle: Strzelając śmiechem zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film jest parodią kilku przebojów kinowych: "Milczenia owiec", "Nagiego instynktu", "Szklanej pułapki", "Zabójczej broni", "Świata Wayne`a". Detektyw Jack Colt (Emilio Estevez) i jego partner Wes Luger (Samuel L. Jackson) mają do spełnienia szczególną misję: zdobyć mikrofilm, na którym zarejestrowano recepturę produkcji ciasteczek z kokainy...

boxoffice
$27 979 399 w USA
budżet
$8 200 000
na podstawie
Tori Tellem (materiały do scenariusza, historia) /
studio
New Line Cinema (produkcja) / 3 Arts Entertainment (współudział)
tytuł oryg.
Loaded Weapon 1
inne tytuły
National Lampoon's Loaded Weapon 1 (pełny tytuł) USA
więcej
Kiedy Colt pije swojego dużego drinka, trzyma papierosa i wkłada do ust nie podpalając go. Następnie patrzy na zdjęcie Claire. Łzy kapią na zdjęcie, potem trochę popiołu z papierosa spada na to zdjęcie. Potem widzimy, jak jego niepodpalony papieros jest zapalony.
Błąd w ciągłości: Strzelanina na początku filmu ma miejsce w dwóch lokacjach: w sklepie sieci 7-Eleven (zdjęcia kręcone wewnątrz) oraz w małym, prywatnym markecie (zdjęcia kręcone na zewnątrz).
Kiedy Colt i panna Demeanor przyjeżdżają pod siedzibę organizacji "Wilderness", w drzwiach samochodu odbija się ekipa filmująca.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych