Bruce Willis I

Walter Bruce Willis

8,0
89 500 ocen gry aktorskiej
Bruce Willis I
Bruce Willis nie należał do spokojnych dzieci. W młodości słynął z głupich dowcipów, którymi dręczył zarówno swoich kolegów, jak i nauczycieli. Anegdota głosi, że pewnego razu założył się o jednego dolara, że przebiegnie przez pół miasta nago, i wygrał. Kiedy dorósł, przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie pracował jako muzyk i barman i jednocześnie uczył się aktorstwa. W 1977 roku zadebiutował na Broadwayu w sztuce "Heaven and Earth".

W filmie pojawił się po raz pierwszy w 1980 roku w obrazie "First Deadly Sin", ale popularność przyniosła mu nie rola kinowa, lecz telewizyjna. W latach 1985 - 1989 Willis wcielił się bowiem w postać Davida Addisona, jednego z bohaterów serialu "Na wariackich papierach", który błyskawicznie podbił serca amerykańskich widzów. Twarz aktora stała się znana i nie trzeba było długo czekać na propozycje ról kinowych. W 1988 roku wystąpił w obrazie, który uczynił z niego międzynarodową gwiazdę - "Szklanej pułapce". Film cieszył się tak wielką popularnością, że od tego czasu stworzono już cztery kontynuacje opowiadające o przygodach Johna McClane'a.

W 1989 roku Willis spróbował swoich sił w dramacie. W filmie pt. "Byli tam" wcielił się w postać weterana wojny w Wietnamie, za którą zebrał bardzo pochwalne recenzje. Bruce uważany jest za jednego z najbardziej kasowych aktorów Hollywood. Jednak mimo wielkich sukcesów ma na swoim koncie równie wielkie porażki. Filmy takie jak: "Hudson Hawk", "Fajerwerki próżności" czy "Barwy nocy" okazały się bowiem gigantycznymi niewypałami.

W 1991 roku Willis wspólnie z Arnoldem Schwarzeneggerem i Sylvestrem Stallone'em otworzył sieć restauracji pod nazwą Planet Hollywood, które cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Aktor robi również karierę jako muzyk. Ma na swoim koncie już dwie płyty.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 marca 1955

miejsce urodzenia: Idar-Oberstein, RFN, (obecnie Niemcy)

wzrost: 183 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 6 innych nagród oraz 21 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Demi Moore (21.11.1987 - 18.10.2000, rozwód), 3 córki: Rumer Glenn (ur. 16.08.1988), Scout LaRue (ur. 20.06.1991) i Tallulah Belle (ur. 03.02.1994); 2. Emma Heming (od 21.03.2009), 2 córki: Mabel Ray (ur. 01.04.2012) i Evelyn Penn (ur. 05.05.2014)
Ma dużą, bardzo widoczną bliznę na prawym ramieniu. Jest ona wynikiem obrażeń odniesionych podczas wypadku samochodowego w wieku 17 lat. Wtedy to niefortunnie złamał ramię i potrzebował operacji, w wyniku której został wycięty kawałek mięśnia.
Ubiegał się o rolę Jima w filmie "Rozpaczliwie poszukując Susan”, jednak producenci ostatecznie zaangażowali Roberta Joya.
Był brany pod uwagę jako potencjalny odtwórca roli Jonathana Mardukasa w filmie "Zdążyć przed północą". Ostatecznie angaż otrzymał Charles Grodin.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Witam
Czy jest jeszcze tutaj ktoś kto uwielbia tego pana?:)

Czy ktoś jeszcze stawia Bruce`a w swoim aktorskim TOP3?

„Do wyjątkowych fanów Bruce'a, jako rodzina chcieliśmy podzielić się informacją, że nasz ukochany Bruce doświadcza pewnych problemów zdrowotnych i ostatnio zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze. W związku z tym i po długim namyśle Bruce wycofuje się z kariery, która tak wiele dla niego...

więcej

Niepokoi mnie to co dzieje się z tym świetnym aktorem. Poziom kinematografii spada na łeb... Oby tylko nie podzielił losu Michaela Madsena.

Od jakiegoś czasu szkoda mi go bo gra w gniotach do potęgi;/ Jak dla mnie to jeden z najlepszych
aktorów kina akcji (najlepszy) i ciężko jak dla mnie jest go zastąpić, nie widzę drugiego takiego,
Statham?Nie!, Nie ma drugiego Bruca! Wiadomo, że latka lecą ale Morganowi Freemanowi też lecą
a chce się go oglądać!...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones