PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=871863}
3,1 27 761
ocen
3,1 10 1 27761
4,7 21
ocen krytyków
W lesie dziś nie zaśnie nikt 2
powrót do forum filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt 2

Ani to horror, ani pastiż, ani komedia, ani romans. Co to, k****, było? :) Pomieszanie z poplątaniem, do tego zero dynamiki, bezsensowne dłużyzny masakryczne.
Szkoda. A jak ma być 3 część, to już się boję co tam się wydarzy, w jakie łączeniu konwencji, gatunków, może będą się ścigać autami po wiejskich drogach i polecą w kosmos

ocenił(a) film na 2
MILF_06

No gorzej niż tutaj to już trudno sobie wyobrazić:)

MILF_06

Pastisz

ocenił(a) film na 5
MILF_06

Ludzie mnie normalnie załamują. Fajnie, że poszli w taki inny kierunek niż ktokolwiek się spodziewał, zdecydowali się na coś mniej typowego.
No i oczywiście nie wszystko im wyszło, trochę za poważnie jest, reżyser nie umie dynamicznych scen kręcić, ale też z drugiej strony no to dużo i fajne efekty gore, a i jakaś taka kreatywność w tym jest, a zakończenie bardzo udane.

Trochę to w stylu Walaszka normalnie, tylko bardziej nadęte i wydłużone, no i też wolę scenę seksu z pierwszej części, ale brawa za odwagę się twórców należą za ten seks w dwójce.

ocenił(a) film na 3
RipRoy

Odwaga, czy głupota? :) Może tak na przekór chcesz chwalić, skoro wszyscy po tym jadą.
Sceny łóżkowe zresztą też są przesadnie długie. Jakby chcieli poszpanować kostiumami, natomiast im dłużej i więcej się na to patrzy, to widać sztuczność.
Mega irytujące i niepotrzebne są w pierwszej połowie te ciągłe zbliżenia na twarz Adasia. Nie mierzyłem stoperem, ale gruba przesada.
Nadęcie i dłużyzny.
Walaszek .. nietypowe .. odwaga - ok i może chwaliłbym, ale jest to zbyt nierówne, nadęte, poważne, niedynamiczne, nudne przez niepotrzebne dłużyzny. Jakby było krótsze i inaczej zrealizowane, to mogłoby być zajebiste.

ocenił(a) film na 5
MILF_06

Ogólnie jedna scena seksu jest w dwójce, dość długa to fakt, ale jakby to było szybkie, to by mniej obrzydliwe było, stąd tu rozumiem czemu tyle męczyli. Poziom kostiumów jak najbardziej zadowalający, może nie tak dobry jak w Wiedźminie, ale wciąż pasuje do konwencji lekkiej ch.ujni i tandety.

Ale prócz tego to tak, ogólnie się zgadzam, że reżyser spaprał sprawę, bo za długie te ujęcia są. No nie umie koleś dynamicznego kina kręcić. Też jedynie jako przeciętny ten film oceniłem, bo gdzieś za tę ilość flaków to mu się należy plus, a minus za realizację.

RipRoy

Aha czyli jak film męczy widza i jest nudy że się przysypia podczas jego oglądania to oceniasz że to dobrze.
Współczuje.

ocenił(a) film na 5
joda_44

Nie, to że film jest nudny i pełen dłużyzn, to jest fakt i jak najbardziej przez to go gorzej oceniam.
Ale że pełno flaków jest w tym filmie, faktycznie brutalne morderstwa i Wieniawa pokazuje cycki, no to za to doceniam ten film i stąd finalnie wychodzi ocena przeciętna, no bo film jest sumą "plusów dodatnich i plusów ujemnych" :D :D :D

RipRoy

W którym momencie wieniawa pokazała cycki masz na myśli kostium potwora?
No brak cenzury spoko sprawa.
Ale głupie błędy...
Jedynie fajna postać to ta policjantka, ale to z zaciętą bronią i grantem leżącym sobie godzinę...
I naśmiewanie się takie prymitywne że OT jakieś dwa leśne dziwaki patrioto naziole serio, jak bym nie znał nazwiska reżysera i innych odpowiedzialnych za to, to bym pomyślał że Donald Tusk tam siedział i takie słabe żarty robił.

RipRoy

"Poziom kostiumów jak najbardziej zadowalający" XD
W scenie, w której Wieniawa wchodzi z kopa do chaty na obozie, a potem siada okrakiem na policjanta żeby go zarazić, widać wyraźnie że ma naciągniętą gumę na głowę - na szyi widać rozcięcie tej całej gumowej kominiarki, nawet nie chciało się tego patałachom zamaskować. Nikt nie zwrócił na to uwagi na planie ani przy postprodukcji!
A propos postprodukcji - pierwsza scena, gdy Adaś ratuje dziunię w wampirzym pałacu i ona mówi kilka kiczowatych słów po angielsku - synchronizacja tych napisów jest żenująca i nie da się tego wytłumaczyć niczym "zamierzonym".

ocenił(a) film na 7
RipRoy

Tak ten seks był dobry,szczególne nowe cycki Wieniawy :D.Mi ogólnie się film podobał,zapewnił dobrą rozrywkę.Ogólnie klimat też udany.Taka parodia,polska wersja horroru,Droga bez powrotu.

jazdowicz2666

Ogólnie nie śledzę Wieniawy, bo nie ma kogo, ale spytam dla porządku: czy nowe cycki Wieniawy są lepsze niż stare? ;)

ocenił(a) film na 7
Bergerac

Obejrzyj i przekonaj się na własne oczy.Polecam :D

jazdowicz2666

Ona całą była nowa,całę ciało miała zakostiumowane po za tym śa jeszcze podejrzenia ze tak naprawde to nie była Julia tylko dublerka

ocenił(a) film na 4
RipRoy

Proszę nie obrażać Otyłego Pana

ocenił(a) film na 2
RipRoy

Zaraz zaraz...co? Zakończenie udane? Ten film powinno się oglądać do połowy do sceny z karetką, za dalszą część powinien ten, kto pisał ten scenariusz dostać chłostę i wygnanie z kraju.

ocenił(a) film na 7
MILF_06

A znasz może definicję Slashera jako podgatunku horroru?

ocenił(a) film na 3
Ajik_7777777

Znam i oglądałem wiele takich. To tu nie jest Slasher i do tego kiepsko zrealizowany

Ajik_7777777

Chyba bliżej mu do "tylko kochankowie przeżyją", niż do slashera.

ocenił(a) film na 5
MILF_06

Slasher ?

ocenił(a) film na 4
MILF_06

polska policja strzelajaca amunicja blyskowo- hukowo-smugowa jak z komiksu, nikogo nie trafiajaca. granat ktory wybucha po pol godzinie i akurat sie haz ulatnial. wieniawke raz pukneli autem i juz mm iazga byla. grubi byli grozni ale nagle zleniwieli a lysol ich aresztowal ale wieniawka go rozszarpala. glupot barszo wiele nawet jak na pastisz do tego niesmieszny humor. w kedynce smialem sie co rusz bo to wszystko bylo podparte stereotypami o ludziach ktore czesto sa prawdziwe tu zabraklo pomyslu. zonglowanie konwencjami i twistami scenariuszowymi by mi nie przeszkadzalo gdyby nie splycalo to fabuly i nie sprowadzalo wszystkiego do bezsenaownej rzezi bez ladu ni skladu. rooooozczaaarowannnnie.

magda_pik1990

Ja to się w ogóle wam dziwię że takie wielkie G chciało się wam oglądać. Jedynka w sumie miała więcej pomysłu bo czerpała z większej ilości klasycznych amerykańskich slasherów. A tutaj w sumie przyszły mi na myśl jedynie "Droga bez Powrotu" i "Wzgórza mają oczy". Całkowita zmiana klimatu z nawet udanego klimatu lasu, starego domu i mieszkającego w nim potworów-morderców na "Wróciłam na miejsce zbrodni i zmieniłam się w potwora". No widać że był brak pomysłu. Gore i flaki to nie wszystko, film musi mieć też klimat. Takowy miała jedynka, a tutaj go brak. Nawet tego gniota nie oceniam bo i tak oglądałem go przesuwając co chwilę film do przodu. Scenariusz też durny a te przedłużone rozmowy i to w jaki sposób pan Grabowski tutaj gra jest po prostu obrazą jego samego. Dziwię się mu że zechciał tu zagrać. Stać go na więcej. Co do sceny seksu... No sorki ale nawet najpaskudniejszy slasher nie ma tak debilnych scen... Mam nadzieje że nie dojdzie do trójki. Fajnie że rok temu polacy sklecili coś takiego i czerpali z klasyków, ale to dowodzi mi tylko że niestety w Polsce jest brak pomysłów na własne produkcje. Wszystko musimy po prostu "zerżnąć" od amerykanów... Aktorsko jest potwronie, scenariuszowo jest źle, film jest nudny i się dłuży. Nie polecam.

ocenił(a) film na 4
RiDeR882

tak masz racje, w sumie moge sie podpisac pod wszystkim co powiedziales. aktorstwo jest tutaj monstrualne :) zwlaszcza mloda policjantka, chyba powinna zostac przy filmach rozbieranych jak miasto 44 i jak najmniej sie odzywac to nawet da sie ogladac ;)

magda_pik1990

Chyba sobie jaja robisz. Wichłacz jako jedyna gra tutaj na przyzwoitym poziomie, nie licząc epizodu Dyblika i Grabowskiego na autopilocie z 'Kiepskich'. No, ale określenie 'Miasta 44' 'filmem rozbieranym' pokazuje tylko jakim intelektualnym zerem jesteś.

ocenił(a) film na 4
Tracker

miasto 44 to kiczowata manipulacja sentymentem narodowym, a Kiepscy to najgorszy serial jaki w zyciu widzialem i tu sie z Toba zgodze ze Grabowski zagral na tym samym poziomie. Jak sie rozbieraja to jest film rozbierany to chyba logiczne. Dobry film nie musi pokazywac calkiem niezlych poniekad tylkow zeby sie sprzedac wiec to tylko dobitniej swiadczy o poziomie tej produkcji. Twoja agresja i obrazanie ludzi ktorzy maja odmienne gusta niz Ty swiadczy natomiast o Twoim poziomie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Tracker

zabawne ze ktos charakteryzujacy sie tak nieprzecietnym chamstwem i prostactwem udaje ze wie co to jest merytoryczna dyskusja. Takich trudnych slow was teraz ucza juz w gimnazjum , czy wyczytales to w wikipedii ? A moze Tracker to zbitka wyrazowa od TR-oll-AC-z-K-ons-ER-watywny ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
magda_pik1990

Rozumiem i domyślam się z jakich środowisk pochodzisz.
Ale Grabowski zagrał mega dobrze w Pittbulu Patryka Vegi...
Ale nie w filmach ale w serialu.
Co do Kiepskich trzeba być inteligentnym aby nie myśleć
"o chłop pije piwo i jest nie robem" głupi serial.
Serial ten w swój głupokowaty sposób pokazuje pewne przywary i problemy społeczne ale co Ty możesz o tym wiedzieć jak uważasz że film "Miasto 44" to manipulacja sentymentem narodowym.
A co mieli nagrać grupę AK Chad która ma najlepsze karabiny morduje niemców i dyma najpiękniejsze Warszawianki w przerwach od koszenia batalionów niemców.
A i jeszcze jedno jak typowa samica #uczucia/emocje.
Oj biedny wyjątkowy płatku śniegu bym Cię przytulił ale to molestowanie (wybierz se jakie) więc nawet nie ośmiele się pomyśleć o tym i zostaje mi życzyć wytrzeźwienia z tego stanu w którym się znajdujesz samico.

ocenił(a) film na 4
joda_44

nie pochodze z zadnych srodowisk, bo nie trzeba byc umocowanym w kontekscie srodowiskowym zeby miec swoj gust i rozum. nie utozsamiam sie z zadna grupa spoleczna i nigdzie nie naleze. jestem raczej samotnikiem ktory nie przepada za towarzystwem innych ludzi. ja wiem ze w tym kraju trzeba miec pewien zestaw pogladow i trzeba sobie wybrac ktorys lezacy na polce i sie go trzymac w kazdej dziedzinie zycia. nie mozna jednoczesnie uwazac ze przyjmowanie uchodzcow jak leci jest zle a jednoczesnie nie miec nic do homoseksualistow, prawda , ale niestety rzeczywistosc i zycie nie sa skrojone na miare jaka sobie wyobrazacie tylko rzadza sie swoimi prawami. nie znajduje przyjemnosci w tarzaniu sie w blocie typu kiepscy nawet jesli wedlug niektorych jest to objaw super inteligencji - ciut naciagane. ten serial jest przypomnieniem dlaczego ten kraj byl jest i bedzie tym czym jest , bo kraj tworza ludzie. co mnie obchodzi ze grabowski mial jedna udana role ktora uratowala go przed etykietka ferdka kiepskiego na cale zycie. tak zagral dobrze w pitbulu ale mowimy tu o 2 czesci netflixowego czegos. I tu zagral bardzo bardzo fuszkowato. no i z ta samica jak widzisz nie trafiles znow bo kierujesz sie stereotypami i widzisz swiat takim jakim chcesz go widziec a nie takim jakim jest. powstanie warszawskie bylo porazka jedna wielka przez ktora zniszono miasto i zabito x cywilow, tylko glupi narod swietuje swoje porazki. a film historyczny jest tyle wart ile jest w nim prawdy historycznej a nie manipulacji na emocjach gowniarzy.

magda_pik1990

Przecież wiadomo że dla hajsu wziął te role.
Może po znajomości ja nie wiem ale na pewno nie liczył że będzie to coś na co ludzie będą pluć.
Samica skoro nick Magda to kobieta=samica.
Mnie możesz nazywać samcem i się nie obrażę luzik. Mnie też nie dopasujesz do żadnego typu poglądów.
Widzę świat taki jakim jest, wiem że są stare postkomunistyczne zboczenia w Polsce ale że jest brutalna rzeczywistość i nie chodzi o to że jakieś mafie mordują pół polski jak w filmach Pittbul ale o to że zwykły człowiek jest pozostawiony sobie a sprawiedliwość nie zawsze tu dochodzi do głosu bo nie raz znajdziesz cwaniaków którzy potrafią ciągnąć od państwa grube tysiaki gdy prawdziwie potrzebujący 5 rok zbierają na remont cienknącego dachu.
Powstanie Warszawskie od strategicznej strony było bez sensu i tylko zmniejszyliśmy swoje zdolności obronne przed czerwonymi.
Może gdyby nie powstanie oddziały AK mogły by chronić ludność przed licznymi gwałtami,rabunkami i morderstwami czerwonoarmieńców. Ale jeżeli ludzie po 6 letniej okupacji chcieli poginąć sobie w imię wolności i chęci pokazania że nie będą cicho gdy Niemcy uciekają i chociaż wtedy spróbują im wbić nóż w plecy to doceniam to że z wiarą że ja będę teraz wolny (nowe pokolenia) mogę być im wdzięczny.
Kwestia cywili w czasie powstania świadczy o brutalności nazistów (Niemców) ale rzeczywiście powstańcy mogli się domyśleć że tak się stanie według mnie zamiast powstania AK powinno zorganizować wyzwolenia obóz w taki sposób by uratowali dużo ludzkich żyć jednakowo nie skazując na represje cywilów.
Ale to już historia nie cofnie się czasu a mówienie "a my debile biliśmy nic nam nie da" wolałbym przekaz "wojna jest złem którego trzeba unikać ale jak coś to polacy zawsze nie dadzą się gnębić i się odgryzą" A nie na zasadzie " jak trzeba będzie pójdę i umrę tako bez sensu"

Co do ostatniego zdania przedstaw przekłamania w filmie co do faktów historycznych jeżeli możesz.

ocenił(a) film na 4
joda_44

ja sie nie obrazam za samice ani za nic, po prostu nie zglebiajac tematu , konta , ocen filmow - ja tego nie ukrywam jak niektorzy, zalozyles ze juz cos wiesz bo w 2 tytulach mamy inna ocene. po co tak. i za moment ludzie sobie skacza do gardel na forum. bez sensu zwlaszcza w kontekscie unikania wojny :). co do grabowskiego to chyba czytal scenariusz i zna zawod wiec wiedzial jak to moze wplynac na jego kariere. co do AK - bez poparcia aliantow nic nie znaczyli i nikogo przed niczym by nie obronili bo nie mieli srodkow wystarczajacych zreszta sami swieci tez nie byli. a alianci nas sprzedali ruskim a dzis mowia jacy to Polacy wazni w historii dupki smierdzace i falszywe mendy. ze ruski to najwieksze zlo pelna zgoda ale sami ich sovie na leb sciagamy glupia polityka. ze tu jest jak jest to temat rzeka. nic nie dziala tylko na papierze. co doprawdy historycznej nie dopatruje sie w miasto 44 bledow merytorycznych bo zbierali do filmu 8 lat dokumentacje i zeznania swiadkow ale prawde historyczna mozna zabic popkultura i muzyka elektroniczna o ktorej tamto pokolenie nia mialo pojecia ze nawet powstanie. do tego banaly w ustach krolikowskiego i z potencjalu 8/10 zostaje 4 jak to tez ocenilem. bo rzekomo chcieli zrobic film dla calego swiata, terefere - czysta manipulacja na emocjach. a tego nie lubie.

magda_pik1990

Grabowski już marnieje w oczach a w kiepskich wymarło już większość głównych postaci. (Aktorów) Myślę że nie czytał bo albo mu się nie chciało albo nie miał czasu. Często w sądach nie czytają akt sprawy i orzekają bez zapoznania się z aktami więc aktor może nauczyć się swojej roli i wiedzieć jak wygląda film od-do momentu w którym gra zauważ że na szczęście nie męczył się długo w tym filmie i pograł nieco 10min.
Królikowski chyba miał przyciągnąć wzrok dziewczyn na film takie mam zdanie wiadomo przystojny młody chłopak bohater obcykany wątek. Co do polityki i znaczenia AK, przesadzasz bohaterstwo chłopaków z AK i nie raz wręcz samobójczy sposób działania nie raz ratowały życie innym (a nie raz skazywało na łapanki i rozstrzelania cywili). Ja się dziwie że Polska zamiast szukać prawdziwych sojuszników to dalej łyka jak pelikany te deklaracje jak 80 lat temu. Sam cieszę się że nie muszę żyć w czasie wojny i mam nadzieje że nie będę musiał. A podejście francuskie do wojny np. większość polaków powie "tchórze" ale ich straty w ludzkich życiach, zniszczeniach i tym jak wyszli po tym po wojnie lub Włosi którzy zmieniali sobie strony... naprawdę myślę że czasem brak walki i ratowanie cywili to nie taki zły pomysł gdy już się przegrało, a narodowcy by mnie roznieśli za takie zdanie tym bardziej że jutro święto Niepodległości... wgl jeżeli chodzi o udane powstania to Wielkopolska ma się czym pochwalić.
Hehe film dla całego świata to "Szeregowiec Rayan" ale nam to jeszcze daleko do tego musieli by ciekawą fabułe zrobić a nie jak zawsze w stylu "co autor natchniony miał na myśli" i jakieś efekty specjalne dobre.

Ale np Chińczycy zrobili wręcz na światowym poziomie film o walce chyba w Hong Kongu..."800" chyba się film nazywa i efekty specjalne niezłe, oczywiście propaganda o bohaterstwie które jest wręcz samobójcze.
Ale film całkiem fajny do obejrzenia bez zastanawiania się głębszym nad nim.

ocenił(a) film na 4
joda_44

no te kraje ktore sie nie burzyly tylko grzecznie wspolpracowaly wyszly najlepiej na wojnie. zreszta Anglicy obawiali sie ze wejdziemy w sojusz z Niemcami zeby sie ratowac ale to nie w naszym stylu. Angole tez malo co sie nie poddali tylko mieli Churchilla na szczescie. a moze i AK dawalo rade jak na srodki ktore mieli ale ruskim by rady nie dali za chiny ludowe. poza tym jak w kazdym srodowisku tez byli tam ludzie delikatnie mowiac kontrowersyjni. czy ja wiem czy taki przystojny ten krolikowski no ale kwestia gustu.wichlacz to fajna lasencja tylko aktorka srednia, ale co nie dogra to dowyglada :). grabowski sie starzeje jak kazdy. ciekawe ze z tymi sadami wyjechales bo mam takie samo zdanie, nie licza sie fakty i dowody tylko kto wiecej klamie i sciemnia i jaki jest sedzia i jego widzimisie. dlatego akurat lekarzy i sedziow mi nie specjalnie zal po tych "nowych zmianach" bo to sa malo fajne srodowiska i ludzie. chinskiej propagandy nie daje rady ogladac pare razy sie skusilem i naprawde zmeczyly mnie te seanse, z ruskiej to 9 kompania jest ok, z ukrainskiej - pseudonim banderas z ostatniego czasu. szeregowiec to rzeczywiscie przyklad jednego z lepszych filmow wojennych choc jest pare innych amerykanskich i pare balkanskich calkiem dobrych. amerykanskie tez dziela sie na propagande i chlam i na te ktore sa w miare obiektywne, tych jest mniej niestety. jak przejrzysz sobie moje oceny wojennych to moze cos znajdziesz fajnego czego nie widziales, choc jak zwykle nasza ocena moze byc diametralnie rozna. jesli nie widziales to polecam z balkanskich mandarynki i ziemie niczyja, a z amerykanskich wybawca. wogole ta tematyka balkanska zazwyczaj z najmniejsza sciema jest przedstawiana bo nikt nie ma w tym biznesu. nie lubie filmow gdzie trzeba wylaczac myslenie, bo skoro tworcy mieli widza w dupie to po co to ogladac tylko dla rozrywki, dla rozrywki czystej to mozna horror puscic albo komedie.

magda_pik1990

Ehhh pora wracać do normalnego życia polaka czyli praca,praca i jeszcze raz praca, może znajdę wolną chwilę za jakiś czas na jakiś film z ocenianych,dzięki.

ocenił(a) film na 4
joda_44

ehhh, zeby z tej pracy jeszcze cos bylo poza bierzacymi rachunkami zaplaconymi :), w tym raju mlekiem i miodem plynacym z cudem gospodarczym i najbogatszym bankiem glapinskiego na swiecie od ktorego wszyscy pozyczaja grzecznie stojac w kolejce :). ja tam wieczorami cos ogladam, czasem przysne ze zmeczenia ale to znaczy ze film byl kiepski i uwzgledniam w ocenie :). Rowniez dziekuje za romowe na poziomie, to nie jest wbrew pozorom tak czeste tutaj, tym bardziej doceniam.

magda_pik1990

Nadgodziny same się nie zrobią, no niestety coraz lepiej się żyje ale chyba tym którzy nie muszą pracować na wszystkie podarki zwane zapomogami, fajnie że rozdają tylko ludzie głupi nie wiedzą chyba że nie rozdają swoich tylko ktoś musi wytworzyć te pieniądze. Również dziękuje.

ocenił(a) film na 4
joda_44

rydzyki, fundacyjki ktorymi wyprowadza sie pieniadze, 1300 osob w kancelarii premiera czy prezydenta, tarcze, rozdawnictwo to zawsze konczy sie tym ze polowe zarobku oddaje sie panstwu a tak naprawde wiecej bo wszystko ma ukryte podatki w sobie i jest mega drogie w stosunku do swojej prawdziwej wartosci. najslabszy rzad jaki ten kraj mial. przez pare lat cofneli nas o 20 do tylu a jak jeszcze troche porzadza to wogole zniszcza ten kraj. juz nie ma zadnego prawa ani demokracji a niektorzy sa praktycznie bezkarni. wyzysk wyzysk wyzysk....

RiDeR882

Dojdzie do trójki w której okaże się że seks bez zabezpieczeń powoduje ciąże i będą małe potworki.
Brak tu bohatera któremu bym kibicował w walce z potworami chciałbym aby jakiś Chad przyszedł z gnatem i powiedział "wy***rdalać" i rozwalił dwa potwory czy cuś a tak to się ciągnie film i usypia

ocenił(a) film na 5
MILF_06

Co do tego lotu w kosmos to w historii slasherów kilku morderców odwiedziło galaktykę heh. Chętnie bym zobaczył taki scenariusz w kontynuacjach, gdzie w tym przypadku nawet mogłoby się taki pomysł kleić bo jest motyw meteorytu i jakiejś kosmicznej mazi.

MILF_06

A mniesię podobało, chyba jeszcze bardziej od części 1, głównie dzięki temu trzeciemu aktowi, gdy twórcy zabawili się schematami kina klasy Z i odwrócili je. A gdyby ktoś nie załapał, że następuje w trzecim akcie wolta, to jest scena jak kamera się odwraca "do góry nogami". Fabuła mniej więcej wiadomo jak się potoczy przez godzinę,tak do trzeciego aktu. Widocznie reżyser ze scenarzystami uznał, że chrzanić taką dość bezpieczną i schematyczną rozrywkę i postanowił puścić się całkowicie peronu i w tym momencie, to nawet muzyka się zmienia, jest bardziej lajtowa, wesoła. I jak wiele osób cisnęło po jedynce, to jestem pewien, że ostatni akt bardzo podzieli widzów. Ale już jedynka dla mnie to nie był horror tylko komediohorror, a dwójka jeszcze bardziej idzie w tą stronę, bo to już komedia horror i SF w jednym.

Postanowił reżyser wywrócić film do góry nogami i zabawić się schematami. Widać że Netflix sypnął kasą, bo efekty specjalne (te nie komputerowe) wyglądają lepiej jak w jedynce, jest jeszcze bardziej krwawo i brutalnie, czasami są naprawdę pojechane sceny. Może przesadzę, ale dla mnie ta druga część polskiego slashera, to takie trochę dzieło jak Malignant Wana, tylko że u Wana przez jakiś czas było dość poważnie, a tutaj od początku komedia miesza się z horrorem, SF. W obu filmach, w ostatnim akcie, twórcy uznali, że pójdą na całość, w tym elemencie je porównuję.

W lesie 2 to nie jest jak jedynka, gdzie dominował hołd i nawiązania do różnych filmów, horrorów (muzyka też jest bardziej różnorodna w dwójce) tylko niby slasher, który wydaje się być mocniejszą wersją jedynki, ale tak naprawdę to hołd dla kina SF klasy Z. Jak powstanie trójka, to musi być w całości campowe kino SF i chciałbym, żeby każdy z filmów był tak różny, jak jedynka od dwójki.

Podniosę ocenę o jeden punkt za ostatni akt, który jest tak absurdalny, ale sprawił mi tyle zabawy, że oceniam na 7/10. No i szacunek nie tylko dla twórców co zrobili w trzecim akcie, ale też dla Wieniawy, dziewczyna ma sporo dystansu do siebie (domyślam się że ona grała cały film).

ocenił(a) film na 4
michax77

ma dobre elementy ktore wymieniasz ale to nadal nedza na resorach. mnie tylko zniesmaczyli jedynke.

ocenił(a) film na 3
MILF_06

Powiem szczerze, pomimo że film jest tragiczny to to ogląda się go całkiem przyjemnie :) Tzn dialogi są tragiczne to fakt ale film nie przynudza tak więc miałem wrażenie że seasn upłyynął dosyć szybko. Oglądając to na myśl przyszło mi pytanie pod wpływem czego musiała być ekipa rezyserska żeby stworzyć tak denne dialogi ? Główny bohater to cieć nie z tej ziemi gadający takie brednie że aż uszy bolą. Później scena łóżkowa potworów - czegoś takiego chyba nawet amerykanie nie nakręcili :D Szkoda bo pierwsza cześć była w miare fajna. W drugiej część reżyser pokazał że temat ma zero powagi i wręcz nie zalezy mu na zrobienu dobrego filmu.

ocenił(a) film na 4
Robson293

nie wnikam w intencje tworcow, po pierwszej czesci ktora byla naprawde swietna rozrywka solidnie podparta tematami na czasie, czarnym humorem , satyra na polska rzeczywistosc, muza w punkt, niezlym klimacikiem wakacyjnego obozu i lasu, tutaj najpierw zrobili jedna wielka kupe klasy 'z' a pozniej troche zapunktowali plynac w tak dziwne i niezbadane rejony ze w sumie nie mozna im odmowic oryginalnosci, no i na koncu znow wszystko zepsuli jak to mowisz niepowaznym podejsciem do filmu samych siebie i widza, na moje ten film mogl wogole nie powstac i byloby dobrze. dialogi i gra aktorska sa naprawde denne, o dziwo nie spieprzyli dzwieku jak to zazwyczaj w poskich filmach bywa.

MILF_06

"A jak ma być 3 część, to już się boję co tam się wydarzy". Patrząc na końcówkę, może by c w 3 części zadyma w klinice albo coś jak Resident Evil 2 - potwory wyjdą na ulice dużego miasta.

Anna_Sandstorm

Odmieńca pokażą premierowi, bo w końcu to sensacja. Odmieniec strzyknie na premiera skrzekiem i teraz premier dostanie pryszczy. Będzie zarażał kolejnych, ale nie wijącym się ozorem jak Wieniawa, lecz swoim długim nosem. Odmieniec nadal będzie swtrzykał skrzekiem i powstanie dużo małych kijanek, które mega urosną i zacznie się rzeź jak w "Rekinado". W tym czasie premier zgłosi do WHO projekt nowej szczepionki ze swoich pryszczy, któą zatwierdzą, jak to mają ostatnio w zwyczaju, bez pięcioletniego okresu testów. Po pryszczach będzie wiadomo kto z nami a kto przeciw nam. Kurtyna, oklaski.

ocenił(a) film na 1
MILF_06

To dlatego, że w lesie się nie śpi :)

ocenił(a) film na 3
MILF_06

A wystarczyło zrobić tak samo trochę więcej brutalniej ale tak samo .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones