PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842425}
4,4 95 836
ocen
4,4 10 1 95836
5,6 53
oceny krytyków
W lesie dziś nie zaśnie nikt
powrót do forum filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt

Nie wiem dlaczego, ale ja wciąż mam - nawet nie tlącą się, ale ognistą - nadzieję na to, że ten film okaże się małym rodzimym złotem.

Polski slasher? Nastolatki, las, brak internetu, tajemnicze, nieokreślone zło czające się między jednym pieńkiem drzewa a drugim, czy gdzieś w piwniczce o intensywnie skrzypiących schodach? Zmutowane przerośnięte coś, trochę przypominające ulepek potworka z carpenterowego "Cosia"? W dodatku dużo kiczu, krzyku, pewnie i krwi; w obsadzie Julia Wieniawa czy Wiktoria Gąsiewska - idealne sylwetki do amerykańskiego, przepraszam, polskiego horroru. Acz i twarze takie jak Muskała oraz Lubaszenko. Ja to biorę w ciemno.

Za reżyserię W lesie dziś nie zaśnie nikt odpowiada Bartosz M. Kowalski, twórca Plach zabaw - jednego z bardziej kontrowersyjnych polskich filmów ostatnich lat, ale jednocześnie bardzo sprawnie i inteligentnie zrealizowanej produkcji. To mi serio pozwala trzymać solidnie zaciśnięte kciuki. No i, finally, horror w pewnym kraju nad Wisłą, w którym gatunek ten praktycznie współcześnie nie istnieje? YES.

https://m.facebook.com/czarnawolgaawniejdziewczyna/

SorryNoStory

Też mam nadzieję, że to będzie przełom polskiej produkcji filmowej. Bartek czyt reżyser porusza istotny problem jaki pojawił się w społeczeństwie, mianowicie uzależnienie od komórek.

SorryNoStory

Mi też się wydaje że ten film będzie strzałem w 10 i nareszcie polska będzie mogła pochwalić się dobrym slasherem. Czekam z niecierpliwością na premierę!

SorryNoStory

Ja z ciekawości wybiorę się na to do kina, jestem fanem slasherów i chętnie zobaczę co tam nasi wyprodukowali

SorryNoStory

Tylko sobie życzyć, aby to przetarcie szlaku było udane, kolega reżyser pokazał już w Placu zabaw, że się nie boi kontrowersji, więc jest nadzieja.

SorryNoStory

Rodzime złoto, obyśmy tak samo mówili po premierze :P

Amelia_Fanta

nastolatki i brak neta, to dla nich już jest horror :D

SorryNoStory

Lubię horrory (przynajmniej od czasu do czasu i koniecznie na wielkim ekranie), ale jakoś nie przypominam sobie, żeby jakakolwiek polska produkcja tego typu zrobiła na mnie większe wrażenie... Ten film co prawda, opiera się na najlepszych amerykańskich wzorcach - slashery lat 80-tych, a przynajmniej tak o nim piszą, ale czy to się uda? zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie to dobry film i zaczną w Polsce powstawać kolejne filmy gatunkowe.

Markun_filmaniak

To dobrze, że opiera się na slasherach z lat 80-tych, akurat slashery z tamtych lat były niezłe :)

Annet888

Mnie ten stwór z nowego zwiastuna już przypomina jakiegoś "starego" mutanta..

kamilamroooz

heh mnie troszkę tez, ale zobaczymy jak to będzie, mam wrażenie, że to będzie hit :)

ocenił(a) film na 5
SorryNoStory

może być dobry :) mimo ,że piątek trzynastego mi sie bardzo przypomina po zwiastunie,a ten Morderco potwór przypomina mi morderców z drogi bez powrotu troche,ja z chęcią zobacze bo jestem ciekawa :P

BarbaraRz

Te mutanty takie obrzydliwe, ale to na plus :P

Gilbert_Bader

Dokładnie, ale chyba lepiej że obrzydliwe, niż śmieszne - a tego można było się obawiać akurat :p

zbyszku12

No jasne, ze lepiej :) przecież horror ma być straszny albo obrzydliwy :)

ocenił(a) film na 7
SorryNoStory

ciekawe ciekawe. crap czy jednak dobry polski horror. Po trailerze widze, że jeśli ktoś lubi Jasona, Victora Crowleya, czy Babyface no to nie będzie zawiedziony. Jakiś grubas z parchami o mordzie Harolda z opowieści po zmroku ;) no dla mnie na pierwszy rzut wypas. Może nawet do kina pójdę.

settokaiba

Mam podobne spostrzeżenia, może być to całkiem niezły slasher.

SorryNoStory

Po trailerze można wnioskować, że będzie na co popatrzeć. Są elementy science fiction nawet, także mam nadzieję, że się nie zawiodę. To pierwszy polski horror, jaki będą miała okazję oglądać. W sam raz na piątek 13-stego.

SorryNoStory

Czekałem na tego typu film już od dawna kiedy w końcu polska zdecyduje się na produkcję tego typu horroru tak więc doczekałem się

KacperW_2

oby tylko trzymał w napięciu do samego końca nie lubię filmów gdzie z góry wiadomo co się wydarzy

kowalczykpaulina24

wiadomo też nie lubię filmów gdzie wiemy co się wydarzy. Po teaserach obstawiam ze będzie niezły

SorryNoStory

Potrafią zaciekawić, zobaczymy kto przeżyje i czy w ogóle komuś się uda :)

SorryNoStory

Mam nadzieję! Obejrzałem dwie recenzje tego filmu i wywiad z Gabriela Muskałą w onecie i jak dotąd myślałam, że będzie to totalna klapa, tak teraz jestem gotowa pójść do kina na ten film serioo :D

SorryNoStory

Też jestem na Yes! Czekam i zobaczymy jak wyjdzie :)

SorryNoStory

Udało się Wam mnie przekonać i z chęcią sprawdzę, jak ten film wypadnie.

SorryNoStory

Ja czekam na to bardzo. W slasherach filmu nie budują nie wiadomo jakie efekty specjalne, lecz klimat, kolorystyka i dzwięk. W trailerach widać, że to wszystko jest. Ludzie często oczekują czegoś innego niż gatunek ma do zaoferowania. Według mnie ten film, przynajmniej po zwiastunach oddaje wszystko co najlepsze w slasherze. Czuć inspiracje starymi horrorami. Ja czekam na piatek i na premiere mocno.

ocenił(a) film na 8
SorryNoStory

Jak na nasze warunki i na naszych aktorów, to złoto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones