Film

Won't You Be My Neighbor?

2018 1 godz. 34 min.
7,6 716
ocen
7,6 10 1 716
1 546
chce zobaczyć
7,5 6
ocen krytyków
{"rate":7.5,"count":6}
{"id":"809337","linkUrl":"/film/W+odwiedzinach+u+pana+Rogersa-2018-809337","alt":"W odwiedzinach u pana Rogersa","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/93/37/809337/7859623.2.jpg"}
Intymne spojrzenia na ulubionego, amerykańskiego sąsiada – Pana Freda Rogersa. Portret człowieka, o którym wszyscy myślimy, że znamy go doskonale.
reżyseria
gatunek
produkcja
premiera
Independent Spirit Najlepszy film dokumentalny w roku 2019 dla Caryn Capotosto, Morgan Neville, Nicholas Ma
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Fred Rogers był postacią niebywałą, urzekająco cichą, a jednocześnie niezwykle wyrazistą. W filmie "W odwiedzinach u Pana Rogersa" wychodzimy poza charakterystyczny wizerunek Rogersa, czyli rozpinane swetry i pacynki. Morgan Neville przedstawia nam postać Freda z szerszej perspektywy, pokazując dlaczego stał się on niekwestionowanymFred Rogers był postacią niebywałą, urzekająco cichą, a jednocześnie niezwykle wyrazistą. W filmie "W odwiedzinach u Pana Rogersa" wychodzimy poza charakterystyczny wizerunek Rogersa, czyli rozpinane swetry i pacynki. Morgan Neville przedstawia nam postać Freda z szerszej perspektywy, pokazując dlaczego stał się on niekwestionowanym ulubieńcem Amerykanów. Fred był obecny w telewizji od pokoleń, ale przełomowym punktem w jego karierze okazał się dziecięcy program "MisteRogers' Neighborhood", w którym przy użyciu pacynek, Fred poruszał tematy takie jak śmierć, czy rozwód. Wierzył, że nie musi się zabawnie przebierać, ani skakać przez skakankę, aby nawiązać głęboką relację z dziećmi. Ten emocjonalny i poruszający film przenosi nas w samo serce twórczego geniuszu, który inspirował pokolenia nie tylko dzieci, ale również i dorosłych.

boxoffice
$22 609 437 w USA
studio
Tremolo Productions
tytuł oryg.
Won't You Be My Neighbor?
inne tytuły
W odwiedzinach u pana Rogersa (tytuł festiwalowy) Polska
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Statystyka

  Agatonik ocenił(a) film na 8

  Na Filmwebie dokument o panu Rogersie oceniło od 2018 roku 354 osoby, a szkodliwy, głupi film 365 dni, który grany jest od paru dni oceniło 14 886 tysięcy. Toż to świrowisko.

 • Co się z nami stało?

  Agatonik ocenił(a) film na 8

  Co stało się ze światem, że taki pan Rogers nie znajduje dzisiaj swojego miejsca w przestrzeni publicznej, w telewizji, w mediach? Co się stało, że chociaż tak bardzo nas wzrusza, to często na zewnątrz ukrywamy to albo wyśmiewamy? Co porobiło się w naszych sercach i głowach, że zwyczajne dobro się ... więcej

  10
  • Polskie napisy

   venom_xd ocenił(a) film na 8

   Jesli ktos dysponuje polskimi napisami to prosilbym o informacje skad je wziac

  • Chyba najlepszy feel-good film w 2018 roku

   venom_xd ocenił(a) film na 8

   Nie zdziwię się jeśli ta porywająca i wzruszająca historia zostanie nagrodzona Oscarem za najlepszy film dokumentalny. Owszem, film Neville'a ociera się momentami o hagiografię, ale jego przedmiot całkowicie na to zasługuje.