film

W odwiedzinach u pana Rogersa

Won't You Be My Neighbor?
2018
1h 34m
7,5 1 054
oceny
7,5 10 1 1054
7,7 12
ocen krytyków
Intymne spojrzenia na ulubionego, amerykańskiego sąsiada – Pana Freda Rogersa. Portret człowieka, o którym wszyscy myślimy, że znamy go doskonale. więcej mniej
W odwiedzinach u pana Rogersa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

Independent Spirit
Film zdobył nagrodę Independent Spirit, 11 innych nagród oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Fred Rogers był postacią niebywałą, urzekająco cichą, a jednocześnie niezwykle wyrazistą. W filmie "W odwiedzinach u Pana Rogersa" wychodzimy poza charakterystyczny wizerunek Rogersa, czyli rozpinane swetry i pacynki. Morgan Neville przedstawia nam postać Freda z szerszej perspektywy, pokazując dlaczego stał się on niekwestionowanymFred Rogers był postacią niebywałą, urzekająco cichą, a jednocześnie niezwykle wyrazistą. W filmie "W odwiedzinach u Pana Rogersa" wychodzimy poza charakterystyczny wizerunek Rogersa, czyli rozpinane swetry i pacynki. Morgan Neville przedstawia nam postać Freda z szerszej perspektywy, pokazując dlaczego stał się on niekwestionowanym ulubieńcem Amerykanów. Fred był obecny w telewizji od pokoleń, ale przełomowym punktem w jego karierze okazał się dziecięcy program "MisteRogers' Neighborhood", w którym przy użyciu pacynek, Fred poruszał tematy takie jak śmierć, czy rozwód. Wierzył, że nie musi się zabawnie przebierać, ani skakać przez skakankę, aby nawiązać głęboką relację z dziećmi. Ten emocjonalny i poruszający film przenosi nas w samo serce twórczego geniuszu, który inspirował pokolenia nie tylko dzieci, ale również i dorosłych.

boxoffice
$22 609 437 w USA
studio
Tremolo Productions
tytuł oryg.
Won't You Be My Neighbor?
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Statystyka

ocenił(a) film na 8

Na Filmwebie dokument o panu Rogersie oceniło od 2018 roku 354 osoby, a szkodliwy, głupi film 365 dni, który grany jest od paru dni oceniło 14 886 tysięcy. Toż to świrowisko.

Co stało się ze światem, że taki pan Rogers nie znajduje dzisiaj swojego miejsca w przestrzeni publicznej, w telewizji, w mediach? Co się stało, że chociaż tak bardzo nas wzrusza, to często na zewnątrz ukrywamy to albo wyśmiewamy? Co porobiło się w naszych sercach i głowach, że zwyczajne dobro się zdewaluowało?...

Nie zdziwię się jeśli ta porywająca i wzruszająca historia zostanie nagrodzona Oscarem za najlepszy film dokumentalny. Owszem, film Neville'a ociera się momentami o hagiografię, ale jego przedmiot całkowicie na to zasługuje.

Polskie napisy

ocenił(a) film na 8

Jesli ktos dysponuje polskimi napisami to prosilbym o informacje skad je wziac

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 9

esencja pana rogersa, taka z silnikiem turbo i terenowymi kołami, dowodzi, iż mylą się ci, którzy twierdzą, że drogowskazy nie są po to, aby jeździć szosami..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones