PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132828}

W pułapce miłości

Criss Cross
7,0 355
ocen
7,0 10 1 355
7,0 2
oceny krytyków
W pułapce miłości
powrót do forum filmu W pułapce miłości

Bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Robert Siodmak znał się na rzeczy, jeśli chodzi o reżyserowanie noirów. Scenariusz dosyć prosty, w szczególności podobały mi się zaburzenia chronologii oraz zakończenie. Przez cały czas nie wiadomo, kto kogo wyroluje. Burt Lancaster znakomicie sobie poradził w głównej roli, tak samo Dan Duryea jako bandzior. Przez cały film nie mogłem się niestety przekonać do Yvonne de Carlo. Była pretensjonalna i sztuczna. Muzyka na plus, absolutnie rewelacyjna scena w klubie gdy Burt obserwuje tańczącą de Carlo (warto zwrócić uwagę na to, z kim tańczy). No i te stare ubrania, marynary itd. robią wrażenie.

użytkownik usunięty
rzyczki

Aż się zdziwiłem - skąd tu nagle Tony Curtis :)

ocenił(a) film na 8
rzyczki

Też się zastanawiałem, czy tańczyła z Tony'm Curtisem, czy tylko były to moje urojenia :) Lancaster powiela tu schemat swoich wczesnych ról - prosty, naiwny chłop dający się zmanipulować kobiecie i pakujący się w kabałę. Jednak jest tu zaskakująco ironiczny, jego dialogi z innymi to niezły ubaw! Yvonne również jest znakomita, co prawda nie jest to klasyczna Famme Fatale, tylko tak samo zagubiona dusza jak Lancaster, która sama nie wie, czego chce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones