PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1452}
5,7 66 233
oceny
5,7 10 1 66233
4,6 14
ocen krytyków
W pustyni i w puszczy
powrót do forum filmu W pustyni i w puszczy

Ocena, oceną. Filmweb jeszcze nie raz nas wynikami rankingu zaszokuje. Polskie dzieło, które zostało skazane, jako wersja gorsza od pierwszej z 1973 roku. Czy na pewno? Już sam fakt, iż Gavin Hood pominął i zmienił kilka wątków z książki Sienkiewicza, jest sporą dziurą w jego produkcji. Za to ratuje go idealne dobranie aktorów. Mała Sawka jak na swój debiut zagrała wyśmienicie, jak i Fidusiewicz w roli Stasia. Miło się również oglądało Strzeleckiego, Żmijewskiego, Lingileę Shongwe, Mzwandileę Ngubeniego czy Pilaszewską. Mam do tej produkcji sentyment. Swojego czasu i w chipsach i gdziekolwiek się dało, były gadżety, naklejki, mapy związane z tym, że "W pustyni i w puszczy" wchodzi na ekrany kin. Pominę już fakt, że polskie gnioty romantyczne i komediowe ostatnich 5 lat, mają większą ocenę od opisywanego przeze mnie projektu. Nie sugeruję się już tym. Na koniec dodam, że piosenka Beaty Kozidrak " Rzeka marzeń ", kończąca wzruszającą scenę, jest najwspanialszym przykładem kunsztu i bardzo dobrej pracy wszystkich ludzi na planie. Coś pięknego. Zasłużone 8/10.

ocenił(a) film na 9
Kurzi32

Czy to książka czy to film, dla mnie nie ważne z jakiego roku produkcja przyznam że uwielbiam. Od dziecka był to film, który mnie nie nudził a porywał w podróż pełną przygód. Często z braćmi bawiliśmy się, każdy chciał byś Stasiem. Nic mnie bardziej nie cieszy niż to np iż mojemu chrześniakowi on też się bardzo podoba. I mogę z kimś dzielić się moimi wspomnieniami.

Kurzi32

Nie ma takiego cytatu o Polakach, bo Polacy nie są narodem przywar. Polska jako kraj nigdy nie spadała poniżej pewnego poziomu, dlatego w Polakach nigdy nie obudziły się głupie kompleksy. Polacy znali i znają swoje i się tym chwalą, mają wysokie poczucie własnej, zwłaszcza że w ostatnim półwieczu Polska była bogatym, rozwiniętym krajem Zachodu pierwszego świata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones