Film

Fallen

1998 2 godz. 3 min.
7,3 45 069
ocen
7,3 10 1 45069
13 568
chce zobaczyć
{"rate":4.5,"count":2}
{"id":"5521","linkUrl":"/film/W+sieci+z%C5%82a-1998-5521","alt":"W sieci zła","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/55/21/5521/7146958.2.jpg"}
Detektyw Hobbes prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw, których sprawca działa tak jak niedawno stracony psychopata.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Detektyw Hobbes (Denzel Washington) doprowadza do ujęcia psychopatycznego zabójcy Reese'a, który wkrótce potem zostaje stracony. Jakiś czas później Hobbes przyjeżdża na miejsce makabrycznego morderstwa. Sprawca działa dokładnie tak jak Reese. Kolejne dowody prowadzą detektywa do szokującego odkrycia.

boxoffice
$25 232 289 w USA
studio
Atlas Entertainment (przedstawia) / Turner Pictures (I) (przedstawia)
tytuł oryg.
Fallen
inne tytuły
W sieci zła Polska
Więcej...
Nicholas Kazan napisał rolę Jonesy'a specjalnie dla Johna Goodmana.
Film nakręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA), Filadelfii (Pensylwania, USA), Pine Barrens (New Jersey, USA) oraz na moście Bear Mountain (Nowy Jork, USA).
W celu oddania na ekranie coraz bardziej "gęstniejącego", mrocznego klimatu filmu, reżyser Gregory Hoblit oraz producenci zdecydowali się nakręcić film na wschodnim wybrzeżu USA, w Filadelfii i okolicach. W ten sposób akcja filmu nierozerwalnie mogła zostać związana z czterema porami roku, aż do finału rozgrywającego się w śnieżnej bieli.
Tu właśnie pojawił się problem, ponieważ pogoda filmowcom nie sprzyjała i do wielu scen konieczne było zatrudnienie ekipy ds. efektów specjalnych, która zmuszona była wykorzystać sztuczny śnieg.
Triumfujące ratio – pełne zresztą ignorancji, acz nie z powodu stosunku do zabobonów – wciąż łatwo poddaje się strachowi. I lubi mu się poddawać, czego dowodem są kolejne ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 56%
Horrory o duchach i te z motywami religijnymi są zwykle najstraszniejsze, bo tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo... Wszak są na tym świecie rzeczy, o których nie śniło się ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 60%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jeden z niewielu filmów, który ma lepszy polski tytuł, niż oryginalny

  NORDBERG ocenił(a) film na 8

  Choć i tak najbardziej chwytliwy i jednocześnie, oddający klimat filmu; były tytuł "Denzel vs Azazel" ;D

 • czemu to nie jest w top 500 ?

  mysza003 ocenił(a) film na 8

  Przecież to klasyk..

 • Klimatyczny, Pomysłowy, Zaskakujący

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na 8

  Niezwykle sugestywny film, znakomite połączenie thrillera policyjnego z wątkiem ponad naturalnym, ale potraktowanym całkowicie serio, bez taniego efekciarstwa. Niezwykłe w tym filmie jest postawienie głównego bohatera (a z nim widza) przed sytuacją w zasadzie bez wyjścia, co ... więcej

  6
  • Pytanie odnośnie zakończenia

   Firestone

   Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  • Leciał w tv już tyle razy ...

   Nekromanta21456 ocenił(a) film na 7

   ... że znam cały film niemalże na pamięć, a mimo tego klimat film czuję dalej, tylko tyle się zmieniło że nic mnie już w tym filmie nie zaskoczy i nie przestraszy, mimo wszystko 8/10, bo naprawdę takie horrory mogę na palcach 1 reki policzyć!

   8