Embeth Davidtz 

Embeth Jean Davidtz

7,0
6 428 ocen gry aktorskiej
Embeth Davidtz
Davidtz urodziła się w Indianie, a wychowała w Trenton, New Jersey. Kiedy miała 9 lat przeniosła się z rodzicami do Południowej Afryki. Studiowała dramat i literaturę angielską na Rhodes University w Anglii. Wkrótce po ukończeniu studiów podpisała kontrakt z National Theatre Company z siedzibą w Johannesburgu, gdzie pojawiła się w wielu sztukach Szekspira i Czechowa. W 1988 roku otrzymała główną rolę w politycznym filmie "A Private Life" mówiącym o związku między przedstawicielami różnych ras.

Embeth Davidtz została przychylnie przyjęta przez krytykę i widzów w roli żydowskiej służącej komendanta obozu koncentracyjnego w filmie Stevena Spielberga "Lista Schindlera" (Schindler's List, 1993). Po spotkaniu z agentem w Londynie, Davidtz wyjechała do Los Angeles, by wkrótce zagrać w filmie "Army of Darkness" Sama Raimi oraz "Morderstwo pierwszego stopnia" (Murder in the First) z Kevinem Baconem i Christianem Slaterem w głównych rolach, "Feast of July", "Matyldzie" Danny'ego DeVito i "Człowieku przyszłości" z Robinem Williamsem.


więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 sierpnia 1965

miejsce urodzenia: Lafayette, Indiana, USA

wzrost: 173 cm

mąż Jason Sloane (od 22.06.2002), 2 dzieci: Charlotte Emily (ur. 2002) i Asher Sloane (ur. 07.10.2005)
Studiowała na Uniwersytecie Rhodes.
Ma siostrę i brata.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie wiem, czy korzystała z usług chirurga ale jeśli nie, to ma świetne geny bo wygląda wciąż tak olśniewająco i pięknie jak w latach 90 :)

że ta aktorka jest Brytyjką. Duże zaskoczenie!

stała się piękniejsza:)

W filmie "Człowiek przyszłości" myślałem, że postać Portii grała właśnie Alyssa Milano, jak dla mnie to bardzo podobna była w tym filmie. I myślałem, że to właśnie ona, a nie Embeth Davidtz.
Swoją drogą bardzo fajny film.

i nigdy bym nie zgadł ze ona grała w 13 duchów tą babke od duchów