PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=424416}

Walkiria

Valkyrie
6,8 64 938
ocen
6,8 10 1 64938
6,0 14
ocen krytyków
Walkiria
powrót do forum filmu Walkiria

W końcu trzeba być nie lada kanalią żeby dorobić się stopnia pułkownika Wermachtu. Dla Polski lepiej było, że Hitler jeszcze trochę pożył. Dlaczego? Powiedzmy, że Hitler ginie, a jego miejsce zajmuje Staufenberg i od razu przystępuje do negocjacji pokojowych z Aliantami. Jednak o bezwarunkowej kapitulacji nie ma mowy - Rzesza chce zawieszenia broni i ZACHOWANIA WSZYSTKICH ZDOBYCZY TERYTORIALNYCH NA WSCHODZIE!!!. W TYM POLSKI!!! Założę się, że ten kaleka Roosevelt zgodziłby się na to. Stalin poddałby się bo nie chciałby walczyć z połączonymi siłami Wermachtu i Armii Amerykańskiej (nie dałby rady). A co z Polską? Nie byłoby jej!!!

DamianGZYL

Do tych co mowia ze dobrze ze sie nie udalo bo bylibysmy teraz niemcami.
I co z tego? Myslicie ze jakbyscie teraz byli zgermanizowanymi polakami(to byloby juz 2-3 pokolenie) to byscie czuli jakas roznice?? Byloby nam wszystkim duzo lepiej bo niemcy to przynajmniej sa ogarnieci jezelu chodzi o prowadzenie panstwa? Moze nie bylibysmy teraz 100 lat za murzynami pod wzgledem rozwoju gospodarczego.
Zaraz mi ktos tu bedzie pisal zebym w takim razie spadal do niemcow. Ale zastanowcie sie, miliony ludzi w tym kraju jest nieszczesliwych a moze wlasnie byliby gdyby urodzili sie niemcami.

harvester88

No, twój nick wszystko wyjaśnia, 88 jak Heil Hitler. Szwaby ogarnięci? Owszem, najpierw wybić żydów, później Cyganów, a potem może umysłowo chorych i inwalidów. Ach, cóż to byłby za kraj mlekiem i miodem płynący! Tylko że mleko i miód mieszało by się z krwią niewinnych i dymem z krematoriów. Ja nigdy nie uwierzę w nagłą przemianę Szwabów po wojnie. Hitleryzm to nie guma do żucia którą można po prostu wypluć - oni mają to w mózgach. Kto wie, może nawet ta cala Merkel przed snem klęka przed portretem Adolfa.

Hagan

Z tym nickiem to nie trafiles bo to rok mojego urodzenia a co do tego gadania ze niemcy to i niemcy tamto to sie wez zastanow bo Polacy tez dokonywali mordow na zydach. "Ludzie ludziom zgotowali ten los" a nie niemcy zydom i polakom.
A co do sedna sprawy to jakbys zauwazyl ja pisalem do tych co mowia jakby to zle bylo gdyby zamach sie udal, wiec sobie sam odpowiedz dlaczego Twoja odpowiedz jest nietrafna. I wczesniejsze posty poczytaj.

pzdr

użytkownik usunięty
harvester88

Nie niemcy? Czyli kto? Nepalczycy? No, przynajmniej potwierdziłeś, że szwaby to nie ludzie, przynajmniej to dobrze....

użytkownik usunięty
harvester88

Spadaj szwabski kundlu!

Spadam, nie zamierzam brac udzialu w dyskusji na tak niskim poziomie.
Przeczytales w ogole co ja pisze czy wyrwales z kontekstu to ze to nie niemcy? Jak nie rozumiesz cytatu to swiadczy tylko o na jakim niskim poziomie rozwoju jestes. Tak wiec juz sie nie odzywam bo z amebami to ja nie pogadam.

ocenił(a) film na 7
harvester88

Co za pokolenie nam rośnie... Człowieku, ilu AK-owców i innych oddało
życie żebyś miał swoją Ojczyznę, a ty piszesz takie banialuki. Źle się
robi jak się czyta te twoje wypociny. Niemiec to był zawsze nasz wróg
najgorszy, podobnie jak rusek, i z tym nie ma co polemizować. A głupoty
pod tytułem, że "Polacy też mordowali żydów" to wsadź sobie między
bajki, bo nawet nie masz pojęcia jakie wtedy były warunki i jak sam byś
się zachował na miejscu ludzi, którym wojna zniszczyła całe życie. Ale
dalej wierz w ten grossowski, obrzydliwie syjonistyczny bełkot popierany
Wybiórczą.
Stauffenberg w filmie został przedstawiony jako wielki niemiecki
patriota, a prawda jest taka, że to była nie mniejsza gnida niż taki
Goebells czy Himmler.

Hagan

Oj tam kanalią - przecież na tym polega szpiegostwo itp.

Hagan

Nie oglądałem jeszcze tego filmu, ale jeśli rzeczywiście Stauffenberg jest w nim tak bardzo wybielony, to cóż, taka amerykańska natura. Już wiele filmów historycznych zepsuli.
W rzeczywistości środowisko Stauffenberga dostrzegło (zresztą nie tylko oni), że Hitler nie nadaje się na wodza i taka też była prawda. To przecież właśnie przez fuhrera Niemcy przegrali wojnę. On błyszczał podczas swoich przemówień, zjednał sobie w ten sposób miliony Niemców, ale już w wojennej rzeczywistości popełnił tyle błędów na froncie, że cudem byłoby zwycięstwo w tej wojnie. Schorowany już później Hitler podejmował wręcz irracjonalne decyzje, co tylko doprowadzało do kolejnych klęsk. Zamach dokonany przez Stauffenberga był zwykłą walką o władzę, bo wszyscy oprócz Hitlera i jego wiernych towarzyszy, zdawali sobie sprawę z tego, że Niemcy tej wojny nie wygrają, a okoliczności po zakończeniu walk mogą być wtedy dla nich tragiczne.

Ch_K

do kuba989.
Ja wiem ze duzo akowcow walczylo o nasza nie podleglosc. A ty wiesz ilu z nich teraz zaluje jak widzi jak ten kraj wyglada?? Przykro to moze byc tylko im ze takie poswiecenie zostalo zmarnowane. Ja i tak jestem zwolennikiem ze to sie po rozbiorach powinno skonczyc. "Sarmacja" sobie zasluzyla na zlikwidowanie panstwa. A dzisiaj to juz by nawet nikt nie pamietal ze istnieli i moze wlasnie taki stan rzeczy bylby lepszy. Ale coz, tak sie nie stalo wiec pozostaje pogodzic sie z obecnym stanem rzeczy.

ocenił(a) film na 7
harvester88

Zasadniczo rozumiem Twój tok rozumowania, co nie przeszkadza stwierdzić że to brednie...
Sorry za off-topic :/

ocenił(a) film na 6
Hagan

Masz rację. Niemcy stworzyli sobie bohaterów nie sprawdzając ich przeszłości. Warto zainteresować się zbrodniczy i działaniami głównych bohaterów tego filmu na terenie Polski oraz Związku Radzieckiego. Poszukajcie sobie informacji na temat uczestników tego spisku. Jakby przeżyli, to by stanęli przed sądem w Norymberdze za zbrodnie wojenne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones