PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=424416}

Walkiria

Valkyrie
6,8 64 938
ocen
6,8 10 1 64938
6,0 14
ocen krytyków
Walkiria
powrót do forum filmu Walkiria

Wiem,że był na froncie podczas I wojny światowej,ale czy zabił kogoś wtedy?Jeżeli tak to czy są na to dowody?

Ready2

Nie nie zabił . Był jedynie gońcem przekazującym listowne rozkazy pomiędzy liniami frontu . Wskutek lekkomyślności ( kontynuował misje nawet w trakcie bombardowań ) dochrapał się stopnia kaprala . W końcu został ranny wskutek bodajże ataku gazowego i resztę wojny spędził w szpitalu polowym w Pasewalku na Pomorzu Zachodnim .

ocenił(a) film na 8
MilesQuaritch

Dzięki za info.
Czyli teoretycznie miał "czyste" ręce,gdyby nie liczyć tych milionów,które zabił cudzymi.Mega manipulator.Charles Manson przy nim to pikuś.

Ready2

Nie ma za co przyjacielu ;)




................

Ready2

Charles Manson też nikogo osobiście nie zabił :D

ocenił(a) film na 7
Ready2

Cudzymi tez nie zabil, nie ma nigdzie dowodow na to, ze to on jedyny jest odpowiedzialny za holocaust. Stawiam, ze nawet nie wiedzial o tym. Z informacji jakie uzyskalem z ksiazek, jedynym tworca i pomysladawca obozow zaglady, jest Himmler, i to jemu przypisuje sie status najwiekszego ludobojcy. Adolf zleci mu rozwiazanie kwesti zydowskiej, tzn wysiedlenia ich wszystkich z Europy (nie eksterminacji) , tyle ze taniej i szybciej dla Himmlera bylo zabicie ich na miejscu. Na poczatku, gazowano ich spalinami w specialnie przerobionych samochodach, pozniej do tego celu uzywano silnikow z czolgow a na koniec zbudowano obozy zaglady. Wracajac do Hitlera, jest ciekawe nagranie na YT, prawdziey glos Hitlera, nagranie z ukrycia. Jest tam fragment, w ktorym opisuje wejscie Niemcow do fabryki czolgow w Kramatorskaja w rejonie Doniecka, powiedzial "ci robotnicy pracuja tam wcwarunkach jak dla zwierzat" strasznie dziwny akcent jak na "ludobojce". Przyznal rowniez, ze wojna na dwa fronty, bylaby "naszym upadkiem" i tak tez sie stalo.

Ready2

Albo ktoś zabił jego rękami:) znaczy zmanipulował wszystko tak że wszyscy myślą że to Hitler był przyczyną:) Ale to jedna z wielu teorii. Biorąc pod uwagę że po 2 dniach już nie wiadomo o co chodzi w jakieś tam teoretycznej sytuacji medialnej to nie dowiemy się nigdy czy zabił, czy się zabił, czy był przyczyną wojny itp......

MilesQuaritch

Wiem, że to już stary post, ale nie mogę się oprzeć, żeby wspomnieć, że on miał stopień starszego szeregowego, nie kaprala. To oraz jego rzekome pojmanie Francuzów, gdy był w wojsku to celowa nazistowska propaganda. Tam ich pojmał żydowski wojskowy jakoś na G, ale nie pamiętam dokładnie.

Ready2

Psa swojego otruł. Czyli znalazłby się paragraf za znęcanie się nad zwierzętami...

Pasztet_oo7

No i współudział w zbrodni, podżeganie do zbrodni itp. Myślę że dobry adwokat by go wybronił.

ocenił(a) film na 7
Ready2

Nie zabił nawet siebie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones