Film

A Grand Day Out

1989 23 min.
7,3 4 439
ocen
7,3 10 4439
1 026
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"id":"31347","linkUrl":"/film/Wallace+i+Gromit%3A+Podr%C3%B3%C5%BC+na+Ksi%C4%99%C5%BCyc-1989-31347","alt":"Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/13/47/31347/7234582.2.jpg"}
Wallace i Gromit lecą na Księżyc zrobiony z sera. Więcej Mniej

Film nie jest dostępny online Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
BAFTA
Film dostał nagrodę BAFTA oraz 1 nominację
BAFTA Najlepszy krótkometrażowy film animowany w roku 1990 dla Nick Park
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Wallace nie może się zdecydować gdzie pojechać na wakacje. Kiedy w domu brakuje sera postanawia udać się z Gromitem tam gdzie nie brakuje tego przysmaku, a jego zdaniem wszyscy przecież wiedzą, że księżyc jest zrobiony z sera. I właśnie tam nasi bohaterzy postanawiają się wybrać. Plan jest ambitny, ale Wallace ma głowę nie od parady iWallace nie może się zdecydować gdzie pojechać na wakacje. Kiedy w domu brakuje sera postanawia udać się z Gromitem tam gdzie nie brakuje tego przysmaku, a jego zdaniem wszyscy przecież wiedzą, że księżyc jest zrobiony z sera. I właśnie tam nasi bohaterzy postanawiają się wybrać. Plan jest ambitny, ale Wallace ma głowę nie od parady i postanawia skonstruować w piwnicy rakietę, oczywiście z wydatną pomocą Gromita. W końcu nadchodzi dzień startu. Wallace, który zapomina o zabraniu krakersów o mało nie spóźnia się na start, na szczęście udaje mu się zdążyć. Teraz rakieta zmierza już prosto w kierunku nieznanego księżyca.

studio
Aardman Animations (niewymienione w czołówce) / National Film and Television School (NFTS) (niewymienione w czołówce)
data produkcji
1989
tytuł oryg.
A Grand Day Out
inne tytuły
Wallace i Gromit: Przyjemności życia (tytuł telewizyjny) Polska
Wallace i Gromit: Wyprawa na Księżyc (tytuł video) Polska
Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc Polska
Wallace & Gromit: Podróż na Księżyc (alternatywna pisownia) Polska
A Grand Day Out with Wallace and Gromit (pełny tytuł) Wielka Brytania
Więcej...
Gromit miał być początkowo kotem, ale potem zmieniono go na mówiącego psa, któremu głos podkładał Peter Hawkins. Pomysł o mówiącym Gromicie został porzucony, kiedy stało się jasne jak bardzo ekspresyjny może on być przez niewielkie ruchy oczu, uszu i brwi, tak więc głos nigdy nie został użyty.
Wallace dwukrotnie maluje tę samą część rakiety.
Kiedy Gromit i jego pan startują na księżyc ze swojej piwnicy, Wallace wchodząc do rakiety kopniakiem przewraca poplamioną farbą drabinę, która tym samym pozostaje na Ziemi. Jednak po lądowaniu na księżycu bohaterowie używają tej samej pokrytej farbą drabiny, żeby zejść ze statku, a potem wejść do niego z powrotem.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych