Film

Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc

A Grand Day Out
1989
23 min.
7,2 4 668
ocen
7,2 10 1 4668
1 027
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"id":"31347","linkUrl":"/film/Wallace+i+Gromit%3A+Podr%C3%B3%C5%BC+na+Ksi%C4%99%C5%BCyc-1989-31347","alt":"Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/13/47/31347/7234582.2.jpg"}
Wallace i Gromit lecą na Księżyc zrobiony z sera. Więcej Mniej
Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył nagrodę BAFTA oraz 1 nominację
Sprawdź wszystkie nagrody
{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Wallace nie może się zdecydować gdzie pojechać na wakacje. Kiedy w domu brakuje sera postanawia udać się z Gromitem tam gdzie nie brakuje tego przysmaku, a jego zdaniem wszyscy przecież wiedzą, że księżyc jest zrobiony z sera. I właśnie tam nasi bohaterzy postanawiają się wybrać. Plan jest ambitny, ale Wallace ma głowę nie od parady iWallace nie może się zdecydować gdzie pojechać na wakacje. Kiedy w domu brakuje sera postanawia udać się z Gromitem tam gdzie nie brakuje tego przysmaku, a jego zdaniem wszyscy przecież wiedzą, że księżyc jest zrobiony z sera. I właśnie tam nasi bohaterzy postanawiają się wybrać. Plan jest ambitny, ale Wallace ma głowę nie od parady i postanawia skonstruować w piwnicy rakietę, oczywiście z wydatną pomocą Gromita. W końcu nadchodzi dzień startu. Wallace, który zapomina o zabraniu krakersów o mało nie spóźnia się na start, na szczęście udaje mu się zdążyć. Teraz rakieta zmierza już prosto w kierunku nieznanego księżyca.

studio
Aardman Animations (niewymienione w czołówce) / National Film and Television School (NFTS) (niewymienione w czołówce)
tytuł oryg.
A Grand Day Out
inne tytuły
A Grand Day Out with Wallace and Gromit (pełny tytuł) Wielka Brytania
Więcej...
Gromit miał być początkowo kotem, ale potem zmieniono go na mówiącego psa, któremu głos podkładał Peter Hawkins. Pomysł o mówiącym Gromicie został porzucony, kiedy stało się jasne jak bardzo ekspresyjny może on być przez niewielkie ruchy oczu, uszu i brwi, tak więc głos nigdy nie został użyty.
Wallace dwukrotnie maluje tę samą część rakiety.
Kiedy Gromit i jego pan startują na księżyc ze swojej piwnicy, Wallace wchodząc do rakiety kopniakiem przewraca poplamioną farbą drabinę, która tym samym pozostaje na Ziemi. Jednak po lądowaniu na księżycu bohaterowie używają tej samej pokrytej farbą drabiny, żeby zejść ze statku, a potem wejść do niego z powrotem.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych