Film

The Wrong Trousers

1993 30 min.
7,5 9 586
ocen
7,5 10 1 9586
1 974
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"31345","linkUrl":"/film/Wallace+%26+Gromit%3A+W%C5%9Bciek%C5%82e+gacie-1993-31345","alt":"Wallace & Gromit: Wściekłe gacie","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/13/45/31345/7247970.2.jpg"}
Nowy współlokator Wallace'a - pingwin wykorzystuje tytułowy prezent urodzinowy Gromita do niecnych celów.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepszy krótkometrażowy film animowany w roku 1994 dla Nick Park BAFTA Najlepszy film animowany w roku 1994 dla Christopher Moll, Nick Park

Gromit dostaje na urodziny maszynę do wyprowadzania go na spacery skonstruowaną przez jego pana - wynalazcę Wallace'a. W tym czasie w ich domu wynajmować pokój zaczyna pingwin i powoli zdobywa zaufanie Wallace'a. Gromit wyprowadza się, a maszyna - tytułowe "The wrong trousers" - przestaje spełniać funkcję, do której została stworzona...

studio
Aardman Animations / BBC Bristol (współudział) / BBC Lionheart Television (współudział) / Więcej...
inne tytuły
Wallace i Gromit: Wściekłe gacie (alternatywna pisownia) Polska
Wallace & Gromit in The Wrong Trousers (pełny tytuł) Wielka Brytania
Więcej...
Na początku filmu Gromit nalewa sobie filiżankę herbaty. Później, gdy wraca do stołu, filiżanka znajduje się już znacznie dalej od dzbanka z herbatą niż we wcześniejszym ujęciu.
Kiedy Gromit spogląda na kalendarz na jego prawej ręce pojawia się zegarek, którego nie było w poprzednich ujęciach ani nie ma w późniejszych.
W jednej ze scen Gromit czyta "Państwo" autorstwa Pluto, w rzeczywistości autorem jest Platon, Pluto to pies Myszki Miki.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Wyraz pyska pingwina

  Rob_Rock ocenił(a) film na

  jest nie do przecenienia :)

 • jak to trzyma w napięciu! :-)

  1
  • nawiązania

   użytkownik usunięty

   Z wallacem i gromitem jest trochę jak z tarantino- bez znajomości różnych filmów połowa zabawy Ci ucieka. Jakie fajne nawiązania znaleźliście we wściekłych gatkach? Mnie najbardziej podobało się zbliżenie na oczy pingwina, gdy Gromit go śledził - takie typowe, z filmów noir, i nagle dwa czarne guziki :)

  • Genialne wściekłe gacie

   Fan345 ocenił(a) film na 10 

   Kolejny film z Wallacem i Gromitem można zaliczyć do genialnych. Wallace i Gromit wściekłe gacie to arcydzieło, naprawde genialny film , który ma interesująca fabułę, który rośmiesza, który wciąga. Polecam

   • Uwielbiam Wallace'a i Gromita!

    Black_Leather_Jacket

    Oglądałam "Wściekłe Gacie" mnóstwo razy, tak jak i inne filmy o tej genialnej dwójce. Jestem pewna, że nigdy mi się nie znudzi. Świetna animacja, Wallace i Gromit rządzą!

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.