film

Warm Springs

2005
2h 1m
941
chce zobaczyć
"Warm Springs" opowiada prawdziwą, lecz mało znaną historię człowieka, który pokonując własne ograniczenia, został prezydentem. 39-letni Franklin Delano Roosevelt... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Warm Springs zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Film zdobył 5 nagród Emmy, 3 inne nagrody oraz 26 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

"Warm Springs" opowiada prawdziwą, lecz mało znaną historię człowieka, który pokonując własne ograniczenia, został prezydentem. 39-letni Franklin Delano Roosevelt (Kenneth Branagh) zapada na polio i doznaje paraliżu dolnych kończyn. Jest rok 1921 i niewiele wiadomo o tej chorobie. Popularne jest przekonanie, że stanowi ona karę boską i"Warm Springs" opowiada prawdziwą, lecz mało znaną historię człowieka, który pokonując własne ograniczenia, został prezydentem. 39-letni Franklin Delano Roosevelt (Kenneth Branagh) zapada na polio i doznaje paraliżu dolnych kończyn. Jest rok 1921 i niewiele wiadomo o tej chorobie. Popularne jest przekonanie, że stanowi ona karę boską i chorych należy odseparować od społeczeństwa. W 1924 roku Roosevelt przenosi się na prowincję rolniczej Georgii, do Warm Springs, w nadziei, że tam odnajdzie cudowne lekarstwo na polio. Podczas gdy jego żona Eleanor (Cynthia Nixon) pomaga mu w pełnieniu publicznych obowiązków, Roosevelt zmaga się z brzemieniem choroby i styka się z ludźmi dotkniętymi nie tylko chorobą, ale i rasizmem, analfabetyzmem czy ubóstwem. W końcu zdaje sobie sprawę, że choć nie może chodzić, może prowadzić naród. W Warm Springs przy pomocy oddanej terapeutki (Kathy Bates), swojej żony oraz głównego asystenta (David Paymer), przyszły prezydent odnajdzie w sobie siłę.

studio
HBO Films / Mark Gordon Company, The / Mark Gordon Productions
tytuł oryg.
Warm Springs
inne tytuły
Film kręcony był głównie w stanie Georgia w USA w miejscach takich jak Academy of Medicine w Atlancie oraz w miejscowościach Madison, Rutledge, Warm Springs. Sceny na stacji kolejowej nagrywane były w Summerville, Georgia. Wnętrza domu Franklina D. Roosevelta, który naprawdę mieści się w Hyde Parku, Nowy Jork, kręcone były w Los Angeles, Kalifornia.
Zdjęcia do filmu kręcono od 4 października do 10 listopada 2004 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wzruszające ale z każdą minutą coraz mniej interesujące. Na plus ładna scenografia z epoki.

Zmarnowana okazja

ocenił(a) film na 4

Świetny temat, świetni aktorzy,a film żaden. Szkoda!

Warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8

Piękny, chwytający za serce film. Polecam. Świetna rola Kenneth Branagh !!!!!

Witajcie!
Jak w temacie, gdzie mogę znaleźć ten film?
Pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones