Cynthia Nixon 

Cynthia Ellen Nixon

7,6
5 524 oceny gry aktorskiej
Cynthia Nixon
Urodzona 9 kwietnia 1966 roku w Nowym Jorku, niebieskooka Cynthia Ellen Nixon zaczęła występować na scenie i w filmie jeszcze jako nastolatka, a w serialu "To Tell the Truth" (1975) pojawiła się gościnnie w wieku dziewięciu lat. Ukończyła Hunter College High School w Nowym Jorku. W 1980 roku zadebiutowała w filmie "Małe Kochaniątka". Od tamtej pory stale występowała w różnych filmach poczynając od "Księcia wielkiego miasta" (1981) Sidney'a Lumeta, na zdobywcy Oscara "Amadeuszu" (1984) Milosa Formana i "Tanner '88" (1988) kończąc. Pracowała również w telewizji występując w wielu serialach.

Cały czas kontynuowała karierę sceniczną i występowała na deskach teatrów off-broadwayowskich. Za występ w "Kto się boi Virginii Woolf" otrzymała Los Angeles Drama Critics Award, a za rolę w "Philadelphia Story" Theatre World Award. Była jedną z współtwórczyń offbroadwayowskiej grupy teatralnej "The Drama Dept". Do jej najbardziej znanych ról teatralnych należy "Hurlybury" Davida Rabe'a, "The Real Thing" Toma Stopparda, "Angels in America" i "Indiscretions" za który otrzymała nominację do nagrody Tomy.

Telewidzowie najbardziej pamiętają ją jako Mirandę Hobbes, zabawną, lecz uszczypliwą prawniczkę, która umawiała się na randki z Nowojorczykami w serialu telewizji HBO "Seks w wielkim mieście"(1998-2004).

Od 1988 roku związna jest z Dannym Mozesem, profesorem angielskiego. Para poznała się w szkole średniej i od tamtego czasu jest razem. W listopadzie 1996 roku urodziła córkę Samanthę Mozes, a 16 grudnia 2002 roku syna Charlesa Ezekiela Mozesa.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 kwietnia 1966

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 170 cm

Emmy
Zdobyła 2 nagrody Emmy, 3 inne nagrody oraz 25 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
w związku małżeńskim z Christine Marinoni (od 27.05.2012)
Ukończyła Hunter College High School w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Była brana pod uwagę do roli Dany Scully w "Z Archiwum X". Ostatecznie angaż otrzymała Gillian Anderson.
Ma dwoje dzieci ze związku z Danny Mozesem, córkę Samanthę (ur. 1996) i syna Charlesa Ezekiela (ur. 16.12.2002).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

W latach 1988-2003 była w związku z profesorem angielskiego Dannym Mozesem. Ma z nim dwójkę dzieci – Samanthę i Charlesa Ezekiela.

We wrześniu 2004 roku podano do informacji, że prawie od roku była w związku z Christine Marinoni. W 2006 roku przyznała się do tego związku. W maju 2012 roku wzięła ślub z Christine...

... miłość nie opiera się na wyglądzie, ale na charakterze. Zdjęcie jej żony:
http://cdn02.cdn.justjared.com/wp-content/uploads/headlines/2009/05/cynthia-nixo n-engaged-
christine-marinoni.jpg

Cynthia zagra Emily w biograficznym filmie "A Quiet Passion". Jestem bardzo ciekawa efektu, mam nadzieję, że film trafi również do polskich kin :) http://www.imdb.com/title/tt2392830/

jest śliczna, taka naturalna i się zjawiskowo uśmiecha

Gra terapeutkę w drugim sezonie serialu The Affair.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones