film

Warszawskie gołębie

1988
1 godz. 9 min.
7,0 1 148
ocen
7,0 10 1 1148
Gołębiarz przeprowadza się, zabierając ze sobą swoją hodowlę, co nie znajduje aprobaty u nowych sąsiadów. więcej mniej
Warszawskie gołębie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Wacław Kaczmarski od wielu lat hoduje gołębie, co jest rodzinną tradycją (wcześniej gołębie hodowali jego dziadek i ojciec). Ptaki są ważnym elementem w jego życiu, spędza z nimi każdą wolną chwilę, są dla niego ucieczką od codziennych zmartwień. Kaczmarski wraz z rodziną mieszka na Targówku w starych mieszkaniach, które mają być zburzone. Dostaje nowe mieszkanie na Ursynowie, gdzie od razu na balkonie instaluje skrzynie dla gołębi. Sąsiedzi są oburzeni.

na podstawie
studio
Zespół Filmowy "Profil"
tytuł oryg.
Warszawskie gołębie
inne tytuły
Warsaw Pigeons
więcej
Film ten miał reżyserować Jan Rybkowski. Przedwczesna śmierć uniemożliwiła jednak realizację tych planów. Zadania tego podjął się Henryk Bielski, który dedykował film zmarłemu koledze.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • I takie właśnie powinny być polskie filmy. Bez pier_dolonego, dynamicznego montażu i po ch_uj komu potrzebnych (chyba tylko plebsowi intelektualnemu, który się nudzi, gdy co pięć minut nie zobaczy wybuchu) efektów specjalnych. Tylko wyborne aktorstwo. Uczcie się teraźniejsi polscy twórcy, w... więcej

 • To uniwersalna wzruszająca i nostalgiczna opowieść o zmieniającym się świecie i przemijających czasach. Nie jest to tylko opowieść o hodowcy gołębi. Bohater, którego gra Józef Nalberczak bardzo kocha swoje gołębie, którymi zajmował się przez całe życie. Przypominają mu wydarzenia i ludzi z...

  7
  • Nalberczak wymiata!

   domo18 ocenił(a) film na 8

   klasa sama w sobie ten pan ktory dla wiekszosci z nas kojarzy sie z drobnymi epizodami najczesciej komediowymi, naprawde warto obejrzec zapewne jedna z niewielu jego pierwszoplanowych rol plus ogolnie caly film jest prosta, alegoryczna opowiastka traktujaca o wolnosci.

  • To ostatni film, w którym wystąpiła Wanda Łuczycka, wybitna aktorka. Ponownie w roli dla niej charakterystycznej.

   P.S Krystyna Królówna też od tamtej pory nie pojawiła się na ekranie, szkoda...

   4
   • Film.

    Berith7777 ocenił(a) film na 8

    Genialny w swojej prostocie-oglada sie go świetnie.

    5