PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317089}
7,2 103 562
oceny
7,2 10 1 103562
6,8 26
ocen krytyków
Watchmen. Strażnicy
powrót do forum filmu Watchmen. Strażnicy

Bohaterzy

ocenił(a) film na 8

Która postać według was jest najlepsza?

Bestiaxmen

Dr Manhattan i Rorschach.

Bestiaxmen

Rorschach.

użytkownik usunięty
Bestiaxmen

Rorschach.

ocenił(a) film na 7
Bestiaxmen

Najlepsza: Rorschach
Najbardziej wkurzająca: Komediant

ocenił(a) film na 9
Bestiaxmen

Najlepszy Rorschach, najbardziej wkurzający Doktor Manhattan.

ocenił(a) film na 8
Yugdriew

Według mnie : Rorschach i Nocny Puchacz II.

użytkownik usunięty
Bestiaxmen

Rorschach :) Od razu mi przypadł do gustu. Pod koniec polubiłam nawet Błazna, bo nie był jednak na wskroś zły. :)

ocenił(a) film na 10
Bestiaxmen

Ciężko wybrać, bo każda jest na swój sposób najlepsza. Na podium znaleźli by się na pewno Rorschach, Comedian i Ozymandias.

ocenił(a) film na 9
Bestiaxmen

Rorschach, Ozymandiasz, Dr Manhattan, Komediant nie potrafię wybrać najlepszego. Co do puchacza i czarnej wdowy to jeden z minusów filmu jakoś słabo ukazał Snyder te postacie.

ocenił(a) film na 7
Bestiaxmen

Ozymandiasz!!! ale jeśli chodzi o siłę, no to Doktorek:),

ocenił(a) film na 10
Bestiaxmen

I nikt jeszcze nie skomentował tego, że pisze się bohaterowie, a nie bohaterzy, orle.

ocenił(a) film na 8
Knightfall

przepraszam:Tytuł to Bohaterowie.

ocenił(a) film na 9
Knightfall

obie formy są poprawne, sokole )))

ocenił(a) film na 9
Bestiaxmen

Bezapelacyjnie Rorschach, ale bardzo lubię też Nocną Zjawę świetnie zagraną przez Carlę Gugino. Gra tylko mały epizod, ale jest taka kobieca i seksowna.

użytkownik usunięty
kinomanpl

Rorschach, Rorschach i Rorschach! :)

Bestiaxmen

zdecydowanie rorschach i błazen nigdy nie widziałem równie ponurego i tak naturalnego (gotów prosić o wybaczenie na wet największego wroga kiedy uznał że musi)

użytkownik usunięty
Bestiaxmen

Rorschach

Bestiaxmen

Rorschach

ocenił(a) film na 9
Bestiaxmen

Będę oryginalny i napiszę: Rorschach.

ocenił(a) film na 7
Bestiaxmen

co wy tak się zachwycacie tym rorsachem, dupa z niego a nie bohater, złapała go garstka policjantów, to już nawet puchacz solował sobie jakiś gank bez problemów, a ozymandias zwykły człowiek orał puchacza i rorsacha z palcem w dupie

a wiec najlepsza postać to Ozymandiasz, wiadomo przegrał by duela z doktorem bo tamten by tylko pomyślał i Ozy by wyparował no ale kto kogo zrobił w chu.a na koniec?

ocenił(a) film na 10
Beton_X

Jak dla mnie Comedian :) zainteresowała mnie ta postac.

ocenił(a) film na 10
Bestiaxmen

Rorschach rządzi! 'to nie mnie zamknęli z wami! to was zamknęli ze mną!"

ocenił(a) film na 10
Bestiaxmen

Rorschach... obok V najciekawsza postać ze świata komiksowych superbohaterów. Postać dość skomplikowana psychologiczne na wskutek wcześniejszych przeżyć i wydarzeń co czyni z niego odludka o opinii schizofrenika, ale co najważniejsze koleś ma swoje zasady i ideały, których twardo się trzyma nawet jeśli przyjdzie mu za nie drogo zapłacić.

Skandal

wiadomo, ten sam autor i raczej nazwał bym ich antybohaterami.

ocenił(a) film na 7
Bestiaxmen

Zdecydowanie Rorschach.

ocenił(a) film na 7
Bestiaxmen

Ja mam inne zdania. Moim zdaniem najlepszy był Rorschach :P

ocenił(a) film na 10
Bestiaxmen

Rorschach i Komediant. Dwie najlepsze postacie moim zdaniem, z czego ta pierwsza bardziej przypadła mi do gustu. Wątek Rorschacha w filmie uważam za najlepszy, brak w nim żadnych zbędnych scen i posiada on niezwykły klimat.

ocenił(a) film na 10
Mountain

Sądzę że w Watchmen jako całości nie ma zbędnych scen, jest to chyba najlepsza adaptacja komiksu.

ocenił(a) film na 10
Throttlehand

Do niektórych wątków można by się jeszcze przyczepić. Najbardziej denerwował mnie wątek miłosny w tym filmie. Co do Rorschacha i całej akcji, która dzieje się wokół niego nie mam żadnych zarzutów skąd taka ocena filmu.

ocenił(a) film na 8
Bestiaxmen

Rorschach to jedna z najciekawszych postaci jakie stworzyli w DC Comics.

Bestiaxmen

Rorschach.Ścisła czołówka komiksowych bohaterów.

ocenił(a) film na 9
Bestiaxmen

Rorschach i Błazen.Najbardziej denerwujący dr.Manhattan.

ocenił(a) film na 10
Bestiaxmen

Na równi świetne postacie Rorschacha, Komedianta, Manhattana i Ozymandiasa.

użytkownik usunięty
Bestiaxmen

Nie wiem dlaczego najwięcej fanów ma Roschach skoro w Watchmenach jest kilka solidnych postaci. Ozymandias- ludzki geniusz, który podejmuje niejednoznaczną moralnie decyzję aby ratować świat, Roschach- brutalny socjopata kierujący się jednak pewnego rodzaju zasadami moralnymi, DR Manhattan- wyobcowana wobec ludzi istota posiadająca nadprzyrodzone moce, która pomimo swej wszechmocy nie chce pomóc bezpośrednio ludzkośći, a kiedy na to się jednak decyduje, zabija milony,Comedian- łachudra, która strzela do cywilów, prawie gwałci matkę Silk Spectre, zabija niewinną kobietę, jednak na starość żałuje zła jakiego dokonał. Przecież cała ta czwórka jest genialna, nie rozumiem więc największych zachwytów nad Roschachem. Nigth Owl i Silk Spectre to najsłabsze postacie w ekranizacji, ale mimo tego dość sympatyczne i nawet ich romans coś w nosi- tęsknotę za dawną działalnością i tym samym powrót do "zabawy" w super-bohaterstwo.

ocenił(a) film na 9

Zgadzam się w 100%, Roschach, Komediant, Dr Manhattan i Ozymagias to mistrzostwo! Ale i tak jakoś najbardziej "zżyłem się" z Rorschakiem i byłem wściekły, że tak skończył. A Sowa to porażka, przez cały film irytuje jego słabość i brak charakteru.

ocenił(a) film na 10

Dr. Manhattan nie zabił milionów, to Ozymandias.

Rorshach i Ozymandias.

użytkownik usunięty
johnnyalker

Oczywiście masz rację, Dr M był tylko marionetką Ozymadniasa. Mi chodziło tylko o pewien tragizm postaci Dr. Kiedy Dr decyduje się wreszcie interweniować okazuje się, że nieświadomie pozbawił życia przynajmniej kilku milinów ludzi i nie zrobił tego umyślnie.

Swoją drogą to niezła ironia w Watchemnach, że istota na poziomie bóstwa została sprytem i intelektem pokonana tylko przez człowieka- że Ozymandias był najmądrzejszym człowiekiem na świecie nie zmienia faktu, że powinien być przy Dr M, tym szczebel niżej, a wyszło co innego.

ocenił(a) film na 6
Bestiaxmen

Najbardziej podobał mi się Dr Manhattan.

ocenił(a) film na 10
Bestiaxmen

komediant - jestę hipsterę ;P

ocenił(a) film na 9
Bestiaxmen

Ozymandiasz to moja ulubiona postać, na drugim dr Manhattan, a na trzecim Rorschach.

ocenił(a) film na 10
Bestiaxmen

oczywiście że Rorshach i Komediant ( w mojej wersji filmu miał nazwę Błazen )

ocenił(a) film na 9
Bestiaxmen

Rorschach. :)

ocenił(a) film na 7
Bestiaxmen

Nie będę oryginalny jeśli powiem ze Rorschach, chyba najlepsza postać z komiksów ogólnie. Ozymandiasz też był świetny, ale w filmie było go mało.

Bestiaxmen

Rorschach, reszta mi sie nie spodobała.

ocenił(a) film na 9
Bestiaxmen

Ozymandias. ,)

Rorschach jest fajny i w ogóle, ale to koleś z niesamowitymi problemami. Skrzywiony, paranoiczny, pewnie nawet psychicznie chory. Cenię jego poczucie obowiązku i chęć ukazania prawdy, ale jest granica, poza którą słuszny upór zmienia się w manię i przegięcie. Sympatyczny, biedny bohaterzyna z jajami, który myśli lokalnie i nie potrafi spojrzeć na świat z większej perspektywy.

Ozymandias z kolei miał wizję świata zjednoczonego wspólnym celem. Na początku to miał być wróg w postaci Dr. Manhattana grożący ludzkości ze swojej samotni na Marsie, ale jeślibyście się przyjrzeli tej ostatniej scenie, to byście zauważyli ilość symboli VEIDT na tej panoramie miasta. Oz prawdopodobnie próbował zmonopolizować wszystkie gałęzie przemysłu jedna za drugą, by uczynić świat lepszym. Nieskończona energia dostarczana przez jego generator, brak konkurencji cenowej(i przy tym pewnie bardzo przystępne ceny - nic nie sugeruje jakoby Oz miał zamiar jakoś dymać ludzkość) i wszelkie sposoby na zapobieganie niezadowoleniu ludzi na świecie prędzej czy później zrobiłyby z niego mniej lub bardziej oficjalnego przywódcę ludzkości.

Wiem, wiem, pewnie idealizuję go, ale wolę bohatera, który potrafi logicznie(a mimo to po ludzku) podjąć się czegoś, na co inni zwyczajnie nie mieli jaj. Powiedzmy sobie szczerze - Rorschach nic by nie osiągnął. Zupełnie nic. Udupiłby kilku bandziorów, zabił paru gwałcicieli/morderców, fajnie. Ale to nie wpływa w żaden sposób na resztę świata.. MOŻE poprawiłaby się sytuacja w tym jednym mieście, ale nie w stanie, a co dopiero w reszcie Stanów Zjednoczonych albo na świecie? Adrian miał dużo większą wizję i możliwości. Im większą kontrolę przejmował nad światem, tym więcej by mógł dla niego zrobić. Większe fundusze przeznaczyć na opiekę zdrowotną, więcej kasy wydać na odpowiednio przeszkoloną i wyposażoną kadrę policyjną.

Żaden z bohaterów nie miał ani aspiracji ani możliwości dorównujących Ozymandiasowi. Poza Manhattanem, ale on był niemal zupełnie odcięty od świata i nawet on poparł działania Oza. A Rorschach prawdopodobnie wszystko zniszczył zostawiając swój dziennik w korespondencji brukowca.

Szkoda, że akurat plamkotwarzy trafia bardziej w polskie upodobania względem zbędnej, bezmyślnej martyrologii. ,)

Rejan22

Zgadzam się w 100%. Najlepszy Ozymandias, potem długo, długo nic, i na drugim miejscu Comedian

użytkownik usunięty
Bestiaxmen

Rorschach. Gość w ogóle powinien mieć własny film. Oczywiście z Jackiem Earlem Haley w roli głównej.

ocenił(a) film na 8
Bestiaxmen

Rorschach.

ocenił(a) film na 9
Bestiaxmen

Komediant, Rorschach, Manhattan wymiatają. Puchacz i Zjawa są nudni

ocenił(a) film na 10
Bestiaxmen

Dr Manhattan

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones