Malignant

1 godz. 51 min.
5,8 5 122
oceny
5,8 10 5122
3 550
chce zobaczyć
5,4 10
ocen krytyków
{"rate":5.4,"count":10}
{"type":"film","id":840348,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Malignant-2021-840348/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wcielenie
  • BMovieManiac ocenił(a) ten film na: 8

że kompletnie nie wiedzą z czym mają do czynienia. Wann od samego początku ogłaszał że jego film będzie inspirowany włoskim giallo i tanimi horrorami z lat 80tych. I wyszło świetnie! Kicz i tandeta wręcz wylewają się z ekranu, Wann raz po raz puszcza oko do widza, momentami jest bardzo zabawnie a „pokraczne” aktorstwo Annabelle Wallis w tym przypadku jest ogromnym atutem. Altorka idealnie wpasowała się w konwencje. Ja osobiście zrobiłem sobie dzisiaj „maraton horrorów” w kinie i tak jak po fatalnym „Candymanie” miałem ochotę jechać do domu tak na „Wcieleniu” ubawiłem się po pachy. No ale nie każdy lubi takie „absurdalne” produkcje.

• Samaranth ocenił(a) ten film na: 7

BMovieManiac Zabawne, bo wracam z takiego samego maratonu ;)) "Candyman" nudny "horror" społecznie zaangażowany odgrzewający 30-letniego kotleta. A po "Wcieleniu" mam bardzo mieszane odczucia, ale to całkiem intrygująca wizja. Przynajmniej to film, który wywołał we mnie jakieś emocje, czy to niepokój, śmiech, czy swoiste niedowierzanie. Trochę takie love or hate i niewykluczone, że w pewnych grupach przyszły cult classic, ale ja muszę go wpierw przetrawić hah

• Samaranth Niedowierzanie, iż te dwa filmy mają taką samą ocenę na FB... shame...

• Samaranth ocenił(a) ten film na: 7

simgog Bo Wcielenie to przede wszystkim bardzo kompetentne Giallo i do pełnego docenienia wymaga rozumienia tej konwencji w jej wszystkich wadach i zaletach, w tym w przesadzie, sztucznej grze aktorskiej, grotesce czy częstej kiczowatości. A widząc oceny 1/10, bo "zwiastun sugerował co innego" albo "miał być horror a tylko się uśmiałem", to zostaje tylko bezradnie rozłożyć ręce. Nie od dziś wiadomo, że oceny na FW nie oddają wcale jakości filmu. Zostaje cieszyć się z tego co nam odpowiada i nie przejmować głupimi gwiazdkami, szczególnie, że kina nigdy nie uda się w pełni zamknąć w głupiej dziesięciostopniowej skali ;)

• piotrowy ocenił(a) ten film na: 7

BMovieManiac Widać, że Wann się świetnie bawił przy tym filmie. I jeśli widz da mu się porwać, a ja dałem, to będzie miał świetny seans.

• prowned ocenił(a) ten film na: 7

BMovieManiac Podpisuję się w 100%. Dużo osób po prostu nie złapało w ogóle konwencji tego filmu.

Na pewno Wan bawił się cudownie w trakcie kręcenia, może nawet lepiej niż ja w trakcie oglądania, a bawiłem się przednio.

Bardzo przyjemna pozycja, której nie sposób odmówić duszy i cudownego kiczu ;) a przy okazji świetnej pracy kamery!

• andrea_paolo_nigro ocenił(a) ten film na: 1

BMovieManiac To że film okazał się dla mnie kompletnym nieporozumieniem nie oznacza od razu że nie wiem z czym mam do czynienia dlatego go nie zrozumiałem... Dawno nie czułem się tak zażenowany oglądając film. I nie czytać wywiadów czym będzie inspirowany film. Jako klient oglądam zwiastun czytam o czym będzie film i decyduje się nas obejrzenie lub nie. Nic nie zapowiadało tego co widzieliśmy ani w zapowiedziach ani w opisie filmu. Stąd zdziwienie tych co tak krytycznie ocenili film i trzeba to zrozumieć a nie bronić dzieła argumentami że za kilka lat będzie kultowy w co zresztą wątpię... Co do samego Wanna potrafi pracować kamerą ale moim zdaniem jego produkcje nie skłaniają do takich zachwytów.

• BMovieManiac "Wann od samego początku ogłaszał że jego film będzie inspirowany włoskim giallo i tanimi horrorami z lat 80tych. " - tylko skąd niby widz ma o tym wiedzieć, wysyłał maile do wszystkich? xD

• BMovieManiac ocenił(a) ten film na: 8

maximus_ Skąd widz ma o tym wiedzieć? Chyba warto sprawdzić na jaki film idzie się do kina?

• BMovieManiac ale gdzie ma sprawdzić? informacji zbyt wiele nie ma, wywiadów też nie, a nie każdy musi umieć wyszukiwać po EN, więc wiedzę czerpali z trailera

• tachycardia1 ocenił(a) ten film na: 8

BMovieManiac co do trailera to ja byłem pod wrażeniem, że pierwszy raz od dawna trailer nie przedstawia wszystkich najlepszych smaczków filmu

tutaj sceny z trailera są tak pocięte, że wcale się nie powtarzają w faktycznym filmie, w ogóle są w innej kolejności

jak np. ta scena z upiorem n a sofie, który nagle znika i patrzymy na poduszkę, na której siedział
    po trailerze byłem gotowy na jumpscare a tu nic z tych rzeczy:)

• BMovieManiac Kiedyś "kicz i tandeta" miały ocenę maksymalnie 5 lub 6 u krytyków ale maksymalnie, bo generalnie 3 lub mniej a dziś "kicz i tandeta" to jak czytam jest po stronie zalet filmu. Aha, coś mnie musiało ominąć. Definicja przynajmniej póki co zgadza się : kicz - 1. «kompozycja plastyczna, utwór literacki, film itp. o małej wartości artystycznej»
    2. «przedmiot wykonany z przepychem, ale zupełnie pozbawiony gustu» i jak temu dać 8 to ja nie wiem ale dziś jak to ktoś ujął filmy oceniają brodaci dziesięciolatkowie. Zatem co mnie ma dziwić, to mnie nie dziwi przy takiej diagnozie

• BMovieManiac czy w filmie są jakieś sceny seksualne czy gwałtu?

• Simeon_x ocenił(a) ten film na: 8

Yavandes Nie ma