PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 33 829
ocen
6,3 10 1 33829
5,4 40
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Smarzowski postawił znak równości między Polakami a Nazistami w kwestii mordowania Żydów. Napisze więcej, pokazał Polaków jako wykonawców mordów a Niemców tylko jako tych co dali przyzwolenie. Wrzucił niby dla przeciwwagi przykład tej ,,drugiej” stodoły w której Polacy ukrywali Żydów ale w świat idzie przekaz, że Polacy to gwałciciele, alkoholicy, mordercy dzieci , którzy są odpowiedzialni za mord wszystkich Żydów.

Nie wierze ze taka typowa Amerykanka będzie wnikała w głębsze analizy historyczne. Smarzowski dla podbicia obrzydliwości zaangażował w ten proceder także polskie dzieci, pokazując że one też w tym wszystkim współuczestniczyły. Pokazanie Polaka w czasach współczesnych ze swastykom na plecach dopełniło czarę żenady.

Gdzie Pan go widział? W wyborczej? Panie Smarzowski rozumiem, że jest Pan łasy nagród bo ,,komisyje" przyznają je za pokazanie Polaków jako morderców Żydów, lub za wspieranie LGBT. Pan dorzucił także do tego filmu LGBT bo czym chata bogata… depcząc przy okazji Kościół, Papieża i Żołnierzy Wyklętych.

Jest Pan jak Rak, który niszczy swojego gospodarza.Wojna ma to do siebie, że ciężko ocenić zachowanie człowieka, który albo wyda Zydów albo rozstrzelają go Niemcy. Rosja czy USA dokonywały nieprawdopodobnie większych bestialstw na masową skalę, widział Pan że tam kręcą takie samobiczujące się filmy?
Zakładam, że gdyby Pan kręcił film trochę później to jeszcze byliby nasi pogranicznicy. Nie wspierajcie tego gniota na zamówienie, nie idźcie do kina.

Kinomaniakwarszawski

Chciałbym poznać więcej szczegółów o filmie. Wysłałem priv.

desperados02345

Cholera ale chyba poczte tu wyłaczyli

Kinomaniakwarszawski

Wyłączą dzisiaj o północy, jeszcze przez kilka godzin można wysyłać wiadomości priv.

ocenił(a) film na 1
desperados02345

Recenzje samołyka zobacz na yt

ocenił(a) film na 10
desperados02345

Warto obejrzeć. Naszpikowany mocnymi refleksjami pokrywającymi się z opowieściami naszych dziadków.

Kinomaniakwarszawski

Wow, jest aż tak źle? Ja myślałem, że w Rojście pokazanie jak Polacy rzekomo kopią małych Żydów w krocze, a potem gwałcą Niemki kolaborując z Armią Czerwoną, było żenujące, a tu taki "progres" .

Kinomaniakwarszawski

W 100% popieram.

k_rol_k

Zapomnialem, jeszcze Smarzowski pokazal nas jako sadystow zabijajacych zwierzęta i homofobow. W sumie nie wiem co jeszcze mogl zrobic zeby podlizac sie komisyjom. Przebil nawet Grossa w swej niechęci do Polski. Prawie zwymiotowalem ogladajac ten festiwal żenady

Kinomaniakwarszawski

Żygają zwierzęta. Ludzie wymiotują. Sam się postawiłeś w odpowiedniej grupie

Abel_Kain

Ludzie inteligentni piszą "rzygają" a tłumoki "żygają". Sam się postawiłeś w odpowiedniej grupie.

Kinomaniakwarszawski

to że zabijają zwierzęta to prawda, aktywiście od lat walczą o prawa zwierząt, 5 dla zwierząt nie zostala uchwalona ostatecznie, wiec to że mordują zwierzęta racja, nie ma sie co obrażać, mordowanie zwierząt nie jest niczym przyjemnym, ale tak wyglada

Kinomaniakwarszawski

Prawda o Polakach boli? Niemcy mordowali i Polacy tez mordowali i taka jest prawda.

ocenił(a) film na 7
dzidzia12345

Zgadzam się. Jak można tak jednostronnie oceniać ? Że Polacy niby są bez skazy…… żałosne. Bardzo dobry film

ocenił(a) film na 2
cam85

Chodzi o skalę. Jak porównać kilkaset zabitych żydów przez Polaków do kilu milionów zabitych LUDZI przez Niemców? Źli ludzie są w każdej nacji. Różnica jest taka, że w Polsce to był promil, a u Niemców większość. To Polacy masowo pomagali żydom ryzykując swoje życie. Szkoda, że o nich nie kręci się tak ochoczo kasowych filmów. Komuś zależy, żeby szargać imię Polaków. Takie filmy plus teksty o "polskich obozach" to nie jest przypadek. Od Polaków wara. Proponuję stworzyć film o naszych "braciach" ukraińcach, którzy jeszcze przed Wołyniem dokonywali bestialskich mordów na żydach i w samym Lwowie wymordowali kilkadziesiąt tysięcy żydów, dzielnie służąc Niemcom w niemieckich mundurach. No ale to nie jest modne i nie pasuje do wizji świata jaką chcą nam sprzedawać tzw. elity.

ocenił(a) film na 5
lukib7

A co uważasz o filmie Wołyń? Kogo masz na myśli mówiąc elity?

Kinomaniakwarszawski

Brawo. Może postawmy wielkie NIE takim filmom po prostu nie idąc na nie do kina. Niech filmy Vegi, Lipińskiej, Smarzowskiego czy nadchodzące Dubajki staną się klapami finansowymi, co będziecie manifestem, że wreszcie Polacy mają dość pokazywania niemoralności, obelżywosci i kłamstwa o nas samych

bart_34

chyba nie zrozumiałeś mojego wpisu. Ani Lipińska ani tym bardziej mielonki Vegi nie szkodzą nam Polakom na arenie międzynarodowej. Już chyba nasi aktualni politycy wystarczająco nam wszystkim szkodzą.

Kinomaniakwarszawski

Ale ja o arenie międzynarodowej nic nie piszę. Chodzi mi właśnie o nas samych

Kinomaniakwarszawski

Aktualni politycy nam szkodzą? A co z Tuskiem po katastrofie smoleńskiej? Nie zaszkodził nam wcale? B. U. C. Co nie dążył do wyjaśnienia przez "obiektywną" międzynarodową komisję przyczyny wypadku lotniczego. Oni wszyscy, rządzący i opozycja powinni w prwnych kwestiach tak postępować, cyt. "służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych co służą obcym." A postępują inaczej czyli coś w ten deseń : "agentury obce, to jest zjawisko stałe i codzienne, towarzyszące nam rok za rokiem, dzień za dniem, jest to część naszego życia tak wielka i tak starannie w stosunku do nas ułożona, iż nasza praca – że tak powiem – jest współbieżna z pracą agentur obcych." A powinien każdy z tych b. u. c. ó. w polityków wszelakiej maści, orientacji, czy chciwosci tak postępować, cyt. za marszałkiem" Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym." A od kilkudziesięciu lat mamy w Polsce tylko i wyłącznie kryzysy służące obcym państwom, głównie zachodnim, a jak wiadomo" na zachodzie nie czeka nas nic, jak tylko włażenie zachodowi w dupe i bycie w tej dupie obsrywanym". Co niniejszym ZACHODNIA EUROPA CZYNI W TEJ WŁAŚNIE CHWILI Z POLSKĄ

ocenił(a) film na 1
bart_34

Ponoć "Small World" to akurat dobry film.

bart_34

prawda zawsze w oczy kole

Kinomaniakwarszawski

Dobrze napisane. Żałuję wydanej kasy na bilet :/

ocenił(a) film na 8
Kinomaniakwarszawski

Idę po popcorn.

Kinomaniakwarszawski

To nie oglądaj i żyj se niszcząc prawdę

ocenił(a) film na 1
uniomo

Jaką prawdę? Wyziewy Grosza?

shamar

Wyziew Grosza to mi sie z kaczynskim kojarzy

ocenił(a) film na 6
Kinomaniakwarszawski

Dzięki za reklamę. Właśnie zakupiłem bilet :)

mckk

Milego oglądania

ocenił(a) film na 6
Kinomaniakwarszawski

Nawiązując do wspomnianych przez Ciebie Amerykanów. Takie filmy jak 'Ofiary wojny", "Pluton" czy Full metal jacket" w idealny sposób pokazują, jak można, jako naród rozliczać się ze swoją trudną i nie zawsze chwalebną przeszłością. U nas robi to Smarzowski i raz zrobił Pasikowski. I uważam, że jest jeszcze trochę do zrobienia w tym obszarze. Na filmie widać kto zainspirował i czyimi rękami wykonał. I pokazane jest dlaczego, bo Żydzi swoje za uszami też mieli. I są Polacy mordercy i są tacy, którzy dostają Sprawiedliwego wśród narodów świata. Jestem polskim patriotą i film mnie nie obraził ani nie zbulwersował. Wesele jest równie wyważone jak Wołyń. I chwała reżyserowi, że bierze się za bary z takimi "niedźwiedziami". Szkoda że tym razem z artystycznie średnim rezultatem.
A trochę rozbawiła mnie Twoja megalomania w zdaniu "...taka typowa Amerykanka nie będzie wnikała w głębsze analizy historyczne". Typowa Amerykanka nie wie gdzie jest Polska.

P_a_b_l_o_s_z

Ale z jaka przeszloscia Polacy maja sie rozliczac? O czym Ty dziecko bredzisz? Albo powiedz mi do ktorego gimnazjum chodziles to porozmawiam prosto z nauczycielem historii.

ocenił(a) film na 6
miki_58

Na zaczepki ad personam nie reaguję, bo są poniżej mojego standardu prowadzenia dyskusji. Urodziłem się w 1961 i w tamtych czasach gimnazjów nie było.

ocenił(a) film na 8
miki_58

Widać, że najwięcej szczekają tacy, którzy spali na historii. Pomijam już, że nasza historia uczona jest w szkole na akord, po łebkach i na pewno na XX wiek jest o wiele za mało czasu. Polacy od zawsze chcieli być uważani za naród wybrany, mesjasza narodów i nie w smak im krytyka, jakakolwiek by nie była - rzucają się jak młode rekiny w sieci. TO my zawsze musimy być ci dobrzy, nie? Ale to, że w Polsce obecnie panuje nietolerancja, że szczuje się na wszelkiego rodzaju mniejszości, tak jak w Niemczech faszystowskich w latach 30-tych - zaczynało się od małych aktów antysemityzmu. W Polsce wprowadzono getta ławkowe - poczytaj sobie o tym. Każdy się tego wypiera, bo jak to - my zawsze święci. Ale taka jest prawda o nas. Znam wielu antysemitów, nienawidzących Żydów, choć w Polsce zostali oni wywaleni z kraju w 1968 roku. To też kłamstwo? 20 lat po wojnie krzyczeliśmy na ulicach "Syjoniści do Izraela!". Tak, tak. A kto o tym uczy na historii? Tacy tolerancyjni jesteśmy, że szok!

ocenił(a) film na 3
miki4you

Kolezanka opowiadala mi , jak w tolerancyjnej Holandii jej szef wyslal syna na leczenie z homoseksualizmu. Tak, tam sa takie lecznice. Tyle w temacie tolerancjii.

ocenił(a) film na 7
miki_58

obiło ci się o uszy coś takiego jak Jedwabne i inne pogromy w tamtych okolicach?

ocenił(a) film na 1
kazikfranek

obilo... pogromy zrobione przez nazistow niemieckich.

miki_58

Ja jestem historykiem...Prosze nas oswiecic,co w tym filmie pan uwaza za NIEPRAWDE?...Ba,niektore sceny w filmie sa bardziej dla nas chwalebne niz w były w rzeczywistosci ..Proponuje poczytac o zbrodni w Radziłowie..Dokonali tego SAMI Polacy,bez pomocy Niemców(odjechali pozostawiajc nam rozprawienie sie z Zydami).....I NIE stwierdziłem tego jako "antypolak" czy "lewak" tylko zrobił to za mnie IPN...ktorego akurat o ciagoty do kłamstw historycznych posadzac nie mozna..Mamy te DWIE stodoły...i niewazne co pan sadzi,trzeba sie z ta JEDNA rozliczyc...Druga jest juz w Yad Vashem

tomasz072

o zbrodni w Radziłowie można poczytać czytając o komando Schappera (Wizna - Wąsosz - Radziłów - Jedwabne), a materiały procesowe ponoć dziwnym trafem zaginęły.
"Metody stosowane przez Schapera i jego patrole śmierci w tych masakrach były identyczne
z przebiegiem mordów w Jedwabnem (zaledwie kilka kilometrów dalej) w kilka dni później.
Schaper nie przyznał się do zarzutów i Niemcy uznali dowody za niewystarczające do osądzenia go.
Kłamał przed sądem utrzymując, że w 1941 roku był kierowcą ciężarówki i posługiwał się
fałszywymi nazwiskami. Pomimo pozytywnego rozpoznania go przez świadków, sprawę przeciw 'Schaperowi' zamknięto 2 września 1965 roku. W 1974 sprawa Sharpera została ponownie otwarta a w 1976 Niemiecki sąd w Giessen ( Hessen ) ogłosił Sharpera winnym egzekucji POLAKÓW i Żydów we wcześnie wymienionych miejscach w tym w Jedwabnem i skazał Sharpera na 6 lat więzienia
ale wkrótce został zwolniony ze względu na zły stan zdrowia."
https://www.filmweb.pl/film/Pok%C5%82osie-2012-624892/discussion/%22Za+zbrodni%C 4%99+w+Jedwabnem+zosta%C5%82+skazany+Hermann+Schaper%22,2445565

ocenił(a) film na 5
vin_3

Jeśli już powołujesz się na innego forumowicza, to spróbuj chociaż zweryfikować czy to, co pisze, jest prawdą. O Schapperze ukazał się w 2002r. artykuł Thomasa Urbana (znanego rzekomo Tobie niemieckiego historyka). Co pisze Urban? "Sąd w mieście Giessen w Hesji stwierdził ostatecznie w "procesie gestapo" w roku 1976, że on oraz czterech innych członków komando SS Zichenau- -Schröttersburg winni są "współudziału w mordzie na Polakach i Żydach". Za głównych winowajców uznano nazistowskich zwierzchników, którzy wydali gardzące człowiekiem ustawy i przepisy. (...) Schaper został skazany na sześć lat. Jednak jego adwokat złożył rewizję i były Hauptsturmführer SS pozostał na wolnej stopie, bo nie zachodziło przecież niebezpieczeństwo ucieczki. Adwokat argumentował, że Schaperowi nie można zarzucić nienawiści rasowej, bo twierdzi, że wśród jego przyjaciół miał kilku Żydów. A poza tym, on tylko wykonywał rozkazy. Ta argumentacja pozwoliła Schaperowi i jego adwokatowi wygrać przed Trybunałem Federalnym w Karlsruhe." Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia, ale "do drugiego procesu jednak nigdy nie doszło, ponieważ stan zdrowia 68-letniego wtedy Schapera pogorszył się na tyle, że na podstawie zaświadczenia lekarskiego nie mógł brać udziału w rozprawie." Najważniejsze jest jednak to: "ani akta procesowe z Giessen, ani raporty z Ludwigsburga, ani protokoły z Tel Awiwu nie zawierają jednoznacznego dowodu na to, że niemieccy okupanci przy mordzie Żydów w Jedwabnem odegrali decydującą rolę." (https://archiwum.rp.pl/artykul/381841-Swiadek-Hermann-Schaper.html)

ocenił(a) film na 1
tomasz072

to slaby z Ciebie historyk

tomasz072

Jak na historyka to kiepsko u ciebie z pisaniem.

ocenił(a) film na 1
P_a_b_l_o_s_z

Co za stek bzdur. Jakoś nie widać filmów o złych żydach.

ocenił(a) film na 6
shamar

"Ziemia obiecana"

ocenił(a) film na 6
shamar

Serial "Unorthodox"

ocenił(a) film na 3
shamar

Bo o tym niedobra mówić

P_a_b_l_o_s_z

Amerykanka , brytyjka, belgijka itp Juz byly Polskie obozy, nie widzisz w jakim kierunku zmierza ta narracja?

ocenił(a) film na 6
Kinomaniakwarszawski

Lekarstwem na zło zawsze jest prawda. Nie było polskich obozów koncentracyjnych w czasie wojny. Lekarstwem nie jest przemilczanie historii. Byli w czasie wojny Polacy, którzy mordowali żydów.

ocenił(a) film na 1
P_a_b_l_o_s_z

A z tego się rozliczyli „Dziennik Izraela „Maariv” ogłosił światu imiona sowieckich oficerów NKWD uczestniczących w mordzie katyńskim.
Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), który mieszka teraz w Tel Awiwie, 21 lipca 1971 r. poprosił pismo o wywiad, bo chciałby, zanim umrze, wyjawić sekret o Katyniu. Opisał on spotkanie z trzema Żydami, oficerami NKWD, w wojskowym obozie wypoczynkowym Rosji. Oni powiedzieli mu, jak uczestniczyli w mordzie Polaków w Katyniu” lub z tego co robią w XXI wieku, z dziećmi w Palestynie. Co do Jedwabnego, póki nie ma ekshumacji to nie ma tematu. (Którą blokuje PiS i Kaczyński)

ocenił(a) film na 6
MegaMaro

No cóż, proponuje zostawić Żydom rozliczanie się z ich winami i ich historią. My rozliczajmy się ze swoją. A i bez potwierdzonego Jedwabnego mamy z czarów wojny trochę za uszami. Mam opowieści z pierwszej ręki, dziadka, który mieszkał w miasteczku w którym 30% to przez wojną byli Żydzi. I widział to i owo na własne oczy. Słabo się tego słuchało.

ocenił(a) film na 1
P_a_b_l_o_s_z

W którym miejscu żydzi rozliczają się z własną historią? Może podasz jakiś tytuł o wydawanych wyrokach śmierciach na polskich patriotów przez wierchuszkę Urzędu Bezpieczeństwa? Może znasz np. narodowość składu sędziowskiego ludzi którzy wydali na śmierć Pileckiego ochotnika do Auschwitz dzięki któremu świat się dowiedział o zbrodniach na ich współziomkach? A może coś o judenratach albo żydowskim kapo? Z chęcią się zapoznam.

ocenił(a) film na 6
Dzida_86

Tak jak napisałem. Nie mnie rozliczać innych. Jestem odpowiedzialny tylko za siebie i może jeszcze trochę za tych, których czuję się częścią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones