PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 33 873
oceny
6,3 10 1 33873
5,4 41
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

wbrew intencjom osób oceniających ten film jako zły i odradzających innym jego oglądanie, treść i forma większości ich komentarzy, wpisów i wątków udowadnia, że obraz Polaków przedstawiony przez Smarzowskiego jest prawdziwy :(

ocenił(a) film na 2
Ush

Nie mogę, te organizacje tak działają, Ostatnio Emma Watson została zbesztana i nazwana antysemitką, bo stanęła po stronie Palestyńczyków.

Mafiozi od LGBT odrazu wyskakują z kartą homofobii. Nie ważne, ze złodziej nienawidzisz go, bo jest gejem. Dlatego nazwałem ich mafią i dlatego tak ich nie znoszę (organizacji nie gejów)

Danio31b

Skoro mafia (organizacja przestępcza), to znasz nazwisko jakiegoś geja lub lesbijki,  którzy nie odpowiedzieli za jakieś przestępstwo lub wykroczenie w ostatnich latach dzięki swojej orientacji? Dzięki orientacji - to ważne. Bo jeśli podasz przykład homoseksualnych księży pedofilów, to ich brak winy i przenoszenie na inne parafie jest z powodu polskiej formy ludowego katolicyzmu i absurdalnej władzy katolickiej mafii, a nie dzięki ich orientacji. Poza tym orientacja seksualna odnosi się jedynie do dorosłych osób, więc nie łączy się jej z pedofilią. Więc szukaj innych przykładów. Z chęcią posłucham

ocenił(a) film na 5
Ush

To nie jest ideologia to jak wytłumaczysz że w tej chwili w USA 40% osób w wieku 20-30 lat identyfikuje się jako LGBT?

ediz4

normalnie. teraz łatwiej jest wychodzić poza ramy hetero-opresyjności, bo jest większa tolerancja i większa szansa, że ujawnienie się jako osoba niehetero nie zniszczy ci relacji z bliskimi i życia. więc więcej osób identyfikuje się jako osoba niekoniecznie cispłciowa czy chociażby lekko biseksualna. bo czemu nie? nie trzeba się już ukrywać przez konserwatywnymi faszystami jak jeszcze 20-30 lat temu

ocenił(a) film na 5
Ush

xD TY naprawdę wierzysz że 40% społeczeństwa może być lgbt xD

ediz4

zależy jak zdefiniujesz osobę lgbt. jak po prostu kogoś kto nie identyfikuje się jako 100% hetero to myslę że nawet 50-75% ludzi na ziemi

ocenił(a) film na 5
Ush

50-75% buhahahahahahahaha. Kurde chłopie właśnie wytrąciłeś koronny arguement LGBT. Nie są już mniejszością a większością. Może więc przestaną dyskryminować co?

ediz4

to nie takie proste. cały czas mówimy o młodych ludziach w usa. w Polsce nawet geje musza się ukrywać żeby normalnie funkcjonować. poza tym w Polsce jest homofobia systemowa objawiająca się nienawiścią rządu do osób lgbt, bo prawactwo na tym buduje swoje poparcie wśród jaskiniowców

ocenił(a) film na 5
Ush

Tak to proste. Nie - geje nie muszą się ukrywać bo to co kto robi w domu nikogo nie obchodzi dopóki nie dochodzi do przestępstwa. Więc gadki o ukrywaniu są idiotyczne. To całe LGBT to zwykła moda jak subkultury EMO, Punki i Skiny z poprzednich dekad. To jest jasne i widoczne. Jak te 20-30 latki się zestarzeją to szybko im spadnie ta śmieszna identyfikacja.

ediz4

ty jesteś żywą ofiarą braku edukacji seksualnej. żegnam bo szkoda mi czasu na przepychanki z troglodytą

ocenił(a) film na 5
Ush

Widać jak 40% Amerykanów jest efektem wspaniałej edukacji seksualnej. Jeszcze więcej Netflixa i zaraz będzie 99% xD

ocenił(a) film na 5
ediz4

https://en.wikipedia.org/wiki/Kinsey_scale

ocenił(a) film na 1
Sentence

Tak, to obraz Ciebie i Twojej rodziny

ocenił(a) film na 8
Donarek

Właśnie tego typu komentarze, z oceną filmu na "1" przez ich autorów, miałem na mysli. Dziękuję za zilustrowanie przykładu.

Sentence

Podpisał: Sentence - Hiszpan z Walencji.HAHAHHAHA !!!!

ocenił(a) film na 8
ministerfinansow

Puedes ser tanto polaco como español, igual que un judío. / Można być zarówno Polakiem, jak i Hiszpanem. Tak jak i Żydem.

Sentence

HAHAHAHHA !!! Od rabina się nauczyłeś ?

ocenił(a) film na 8
ministerfinansow

Tak, sefardyjskiego.

ocenił(a) film na 8
Sentence

Przepraszam ,że się wtrącam w tak ożywioną dyskusję.
Szanowny Sentence proszę wybacz ministrowifinansów.Jak był malutki rzezak się pomylił i zamiast napletka wyciął mu korę mózgową.
Tylko o odrobinę empatii dla niepełnosprawnych intelektualnie proszę :)

ocenił(a) film na 8
clarencefilmweb

No nie wiem, nie wiem. Przez chwilę przeszła mi taka myśl przez głowę, że to być może prawdziwy Minister finansów...

ocenił(a) film na 8
Sentence

Powiem szczerze ,że wątpię. Obecny minister jest trochę powyżej intelektualnej średniej działaczy pisowskich.Fakt,że ta średnia jest lilipucich rozmiarów,ale jednak.Ten tu bohater drastycznie zaniża ten i tak idiotyczny poziom więc bardziej bym stawiał na Carycę Suskiego albo samego Adriana :)

ocenił(a) film na 8
Sentence

Ten film jest niczym lustro, oburzają się głównie ci, którzy dostrzegli w nim własne odbicie.

ocenił(a) film na 8
finger_

Bardzo trafna uwaga. Myślę, że z podobnych powodów część Ukraińców obraża się na "Wołyń" tego samego reżysera. A ci decydenci w Rosji, którzy zakazali "Róży" Smarzowskiego też byli zapewne oburzeni sposobem w jaki ukazał w filmie żolnierzy Armii Czerwonej.

ocenił(a) film na 1
Sentence

Co za brednia! Nazwę cię notorycznym kłamcą, a jeśli zaprzeczysz to znaczy, że miałem rację?

ocenił(a) film na 8
Youngry

Nie do końca jest mi bliska Pana ekspresja wypowiedzi, ale wydaje mi się, że jednak najważniejszego w niej brakuje: czy osoba nazwana kłamcą jest nim rzeczywiście czy też nie. W kontekście filmu: czy Polacy i Żydzi są takimi jak ich reżyser sportretował? Potwierdzenie prawdziwości tego obrazu wynika jednak w tym przypadku nie tyle z zaprzeczania jego prawdziwości (co kolokwialne sam określił Pan jako "brednię"), a ze SPOSOBU w jaki zaprzeczający to robią. Mam nadzieję, że pomogłem zrozumieć moj punkt widzenia.

ocenił(a) film na 10
Sentence

Dziękuję ci za sensowną ocenę filmu i późniejsze odpowiedzi "patryjotom". Zauważ, że ty masz podaną ocenę filmu, a większość jeżeli nie wszyscy z twoich adwersarzy żadnej oceny wystawionej filmowi nie mają. "Najlepsze" teksty/komentarze na forum tego filmu zostały założone przed premierą filmu, napisane przez osoby, które filmu nie oceniły (nie widziały?), a ponieważ napisały je jako pierwsze to mają najwięcej 'polubień/lajków', bo ci co wchodzą na forum rzadko czytają wiele tekstów, a przeważnie tylko kilka pierwszych. Jest to chore, a FW pozostaje obojętny... Film świetny jak wszystkie Smarzowskiego, które widziałem. Pozdrawiam!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
kkutz

Proszę :) Ja oceniam tylko te produkcje, które oglądałem. Może to i nietypowe w naszej ojczyźnie, pełnej postaw typu "Nie widziałem, więc się wypowiem", ale tym bardziej się cieszę, że mój wpis znalazł się wśród tych kilku pierwszych i jest czytany.

ocenił(a) film na 8
Sentence

Więc mamy podobne podejście. Dlatego nie oceniłem filmu "Smoleńsk". Jestem prawie pewien, że to tandetny film propagandowy i dlatego nie zamierzam go oglądać, żeby nie nabijać statystyk oglądalności. Ale jednak powinienem obejrzeć, zanim ocenię.

ocenił(a) film na 8
kinomanpl

Ja obejrzałem to dzieło w kinie i doceniłem w nim muzykę Michała Lorenca.

użytkownik usunięty
Sentence

Ocenianie filmów za przekaz zamiast kunszt reżyserski, aktorski, dźwięk ,obraz itd..
Jedyne kryterium oceny ,którym dziś posługują się NPC-ty.
Przyszła moda na wykorzystywanie filmów do ideologicznych wojen.
Zostawcie kino w spokoju!!!

ocenił(a) film na 8

Proszę uprzejmie o - jeśli łaska - wyjaśnienie o co Pani/ Panu dokładnie chodziło i dlaczego ten emocjonalny apel o "zostawienie kina w spokoju" (?) jest zaadresowany akurat do mnie.

ocenił(a) film na 1
Sentence

Dla Żydów byłoby zdecydowanie lepiej, aby tych tematów nie ruszać, bo jak szambo wyleje to na całego i się cała narracja związana z holocaustem posypie.

cytat" Nie wszyscy, ale pewna część Żydów witała Niemców z radością i demonstrowała to nawet publicznie. Nie było to jednak tak masowe zjawisko, tak jak miało to miejsce w przypadku powitania drugiego polskiego okupanta - Rosjan. W obu przypadkach Żydzi niestety bardzo chętnie kolaborowali przeciwko Polakom, najbardziej intensywnie z Rosjanami. Żydzi szydzili z Polaków, profanowali polskie godło państwowe i flagi, niestety wydarzenia te miały charakter masowy i pojawiają się w niemal wszystkich relacjach Polaków, którzy byli na wschodzie kraju, czyli tam gdzie wkraczali Rosjanie. Podobnie było z Ukraińcami, którzy jednak swoje nadzieje wiązali z Niemcami, co okazało się mrzonką.
Żydzi stawiali bramy powitalne wkraczającym we wrześniu 1939 r. Niemcom w Pabianicach, Łodzi, Białymstoku, Krakowie. Do kolaboracji doszło również w Lubolmu, poleskim Kobryniu Niemcy uzbroili żydowskich komunistów, którzy przeprowadzili ataki dywersyjne na polskich żołnierzy. Nad miastem pojawiły się dwie flagi: nazistowska swastyka i sowiecka gwiazda. W Brześciu nad Bugiem doszło do wielkiej wojskowej porady rosyjsko-niemieckiej, gdzie nazistowski generał Guderian pozdrawiał sowieckiego generała (kombrig), Siemiona Kriwoszeina, Żyda, który salutował niemieckiej swastyce.
W Zarębach Kościelnych (kilkanaście kilometrów od Treblinki) na czele witających gmin żydowskich stał rabin w odświętnym stroju. W Przemyślu Żydzi i Ukraińcy wybudowali "łuk triumfalny" dla Niemców i ograbili polskie budynki wojskowe. W Międzyrzecu Podlaskim również Żydzi witali Niemców, stało się to tuż po wycofaniu się Rosjan, na których miejsce weszli Niemcy. Nie ma żadnych wiarygodnych dowodów na to, aby polscy żołnierze zaangażowali się w zabijanie Żydów, nawet kiedy Żydzi do nich strzelali, co miało miejsce w miejscowościach północno-wschodniej Polski. Zorganizowane bojówki prosowieckich Żydów i Białorusinów zaatakowały polskich żołnierzy, policjantów, administrację miało to miejsce na pewno w Jeziorach, Ostryniu, Wiercieliszkach, Wielkich Brzostowicach, Dubnie, Wołpi, Indurze, Sopoćkinie, Łunnie, Zelwie, Wołkowysku, Zdzięciołach, Dereczynie, Byteniu, Motoli, Janowie Poleskim, Antopolu, Drohiczynie, Horododecu oraz Łuninie.
4 IX 1939r. w Mławie. Z dzienników wojennych "Wehrmachtu": "Miasto płonęło w wielu miejscach, ani śladu wroga. W uliczkach roiło się od Żydów, którzy pozdrawiali nasze wojska słowami "Chail Chitler" i plądrowali domy" (pisownia oryginalna).
W Grodnie uzbrojeni Żydzi tuż przed wkroczeniem Rosjan zaczęli strzelać i rzucać granatami w Polaków. Kiedy przybyli Rosjanie jako żywe tarcze wykorzystywali polskie dzieci, wśród nich był 13-letni Tadzio Jasiński, który był przywiązany do sowieckiego czołgu. Żydzi brali udział w wyłapywaniu polskich żołnierzy, policjantów, a nawet harcerzy. Bandy żydowskie przy pomocy Rosjan przemieszczały miasto i niekiedy zabijali Polaków na miejscu. Podpalano domy Polaków, a obrońców przyczepiana do czołgów i ciągnięto, a potem w dołach śmierci dobijano. Po spacyfikowaniu ludności Grodna żydowscy wywiadowcy rozpoczęli polowanie na Polaków w okolicach miasta. Co ciekawe Rosjanie przedstawiali w propagandzie obronę Grodna jako antyżydowski "pogrom".
Żydzi mieli nadzieję, że Niemcy i Rosjanie pozwolą im na stworzenie własnej rozległej autonomii, co się de facto im udało, bo getta były częścią tego planu. Ogólnie Żydzi bardzo wysoko cenili Niemców. Przypomnijmy, że holokaust Polaków rozpoczął się natychmiast po wkroczeniu Niemców i Rosjan, natomiast żydowski rozpoczął się właściwie dopiero od 1941 roku, a na ziemiach polskich od 1942 roku."

prof. Krzysztof Jasiewicz, wykłady dr Kurek Ewa, Chodakiewicz M.J. "Złote serca czy złote żniwa?", str.212, 289, 294-299, 309-310

Źródło: https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=40014

ocenił(a) film na 1
Sentence

3 IX 1942 Niemcy zażądali od władz "Litzmannstadt Ghetto" wydania na ŚMIERĆ 20 000 starców i dzieci. Król Chaim I,Dawid Gertler i Leon Rozenblat,niezwłocznie wzięli się do "roboty".

Chaim Aron Kaplan :
"W czasie negocjacji "Judenrat" otrzymał dyrektywę deportacji 6000 osób dziennie,w rzeczywistości deportują teraz blisko 10.000.Żydowska policja,której okrucieństwo nie jest mniejsze niż Niemców,dostarcza na ul.Stawki więcej osób niż zobowiązał się "Judenrat".

Pani Eugenia Szajn-Lewin : "Ich karność jest POTWORNA."Lepiej,że robimy to my a nie Niemcy".Żydowska policja nie ma broni.Bije i kopie.Potrzeba ludzi do wysyłki (na śmierć).Wczoraj 2000.Jutro-5000. Do wieczora brakuje 1500..."

Pani Lala Fishman ocalona przez Polaków z Getta Lwowskiego :
"POLICJA ŻYDOWSKA nominalnie stworzona do utrzymywania porządku w getcie była w takim samym stopniu zaangażowana w represje jak SS...w nękaniu,dręczeniu i zabijaniu Żydów..."

"Likwidacja Getta Warszawskiego to najstraszniejszy dzień w historii nie tylko Polski,ale judaizmu na całym świecie.Haniebną rolę odegrali w nim członkowie "Judenrat" i "Jüdischer Ordnungsdienst" jako poplecznicy/zausznicy zagłady Żydów"
To są słowa Pana Jehoszuy Perle Legendy Żydowskiej prozy, który ukrywał się u Polaków był ofiarą "Afery Hotelu Polskiego" czyli prowokacji żydowskich szmalcowników i "Gestapo" zamordowany przez Niemców w "KL Auschwitz-Birkenau" wiosną 1944.

Pan Yehuda Bauer-profesor z "Hebrew University of Jerusalem" :
"Członkowie ŻYDOWSKIEJ POLICJI nie byli jedynymi,którzy służyli wiernie Niemcom,niektórzy Żydzi działali jako szpiedzy Gestapo w całej Europie. Ich liczba jest nieznana,ale spowodowali ogromne szkody"

Chaim Yitzchok Wolgelernter :
"Jeśli kiedykolwiek pojawi się żydowski historyk który rzetelnie przedstawi rolę POLICJI ŻYDOWSKIEJ to jego twarz zmieni kolor na czerwony,opisując ich haniebne czyny"

Pani Janina Fischler :
"Bardzo dobrze znałam granatowych policjantów.Nigdy nie miałem powodu,aby się ich bać.Wyślizgnięcie się z getta w Krakowie było dość proste,nie trzeba było nawet mieć przepustki-nigdy jej nie miałam.Wychodziłam i wchodziłam do getta przez całe 2 lata"

Źródło: https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=15847

ocenił(a) film na 1
Sentence

W sierpniu 1942 podczas likwidacji Dużego "Radom Ghetto" członkowie "Jüdischer Ordnungsdienst" nakazali członkom swoich rodziny,aby dobrowolnie udali się do punktu zbiórki...skąd odchodziły transporty śmierci do "SS-Sonderkommando Treblinka".
Judenrat z "Radom Ghetto" miał bardzo dobre relacje z miejscowym "Gestapo". Np.przygotowywali dla Niemców listy Polaków przeznaczonych do aresztowania lub wywózki na roboty

Źródło: https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=36918

ocenił(a) film na 1
Sentence

Losy żydowskich szmalcowników z Krakowa, Bochni i okolic po 1945:
Stefania Brandstätter -Nowy Jork
Salo Weininger -Budapeszt
Marta Puretz -Besançon
Lejzor Landau -Tel Awiw
Marcel Goldberg -Ameryka Płd.
Marian Rotkopf -Węgry
Julian Appel -Włochy

Szmalcownicy/zdrajcy/konfidenci "Gestapo" z Krakowa i okolic:
Lejzer Landau (po wojnie wyemigrował do Izraela)
Maurycy Diamant
Marcel Goldberg
Natan Weisman
Szmerling
Bracia Hand
Aleksander Ferster
Szymanowicz
Feiler
Leinberger
David Gutter (zlikwidowany przez AK)
Białobroda
Marian Rotkopf
Artur Loffler
Esterowicz
Willi Leitgeber (zlikwidowany przez AK)
Heller
Katz
Alfred Nossig (zlikwidowany przez Żydowską Organzację Bojową)
Lisman
Kohn
Marta Puretz (po wyjeżdzie z Krakowa "działała" także na Węgrzech jako Marta Panecka)
Salo Weininger
Süsser Brzeziński (zlikwidowany przez AK)
Bracia Lichtenbaum
Mojsie Müller
Israel First
Michael Purec
Samuel Brodman
Gurman
Schomburg Silberstein
Steinfeld
Albin Fleischman
Majer Kerner
Lewin
Natan Schleifer
Dr.Szymon Rosen
Ignacy Taubman
Mojżesz Sellinger (denuncjował Żydów i Polaków pomagających Żydom)
Bokser o nazwisku Anders
Wilek Giemski
Alfred Reich
Józef Erlich aka Josele Kapota
Witkowski
Förster
Solomon Desler
Jakob Szindler (najpierw wyłudzał pieniądze a potem sprzedawał na śmierć)
Rozencwajg
Wertal
Świeca
Hersz Waga
Zamek Grajek
Ark Wajntraub
Peschel (zlikwidowany przez AK)
Leopold Blodek
Julian Appel
Traubman (Gołębiowski)
Marian Haendel lub Händel (pochodził ze Lwowa,po wojnie mieszkał w Caracas w Wenezueli,pod nazwiskiem Klinowski...zniknął..gdy został wykryty przez innych Żydów)
Szymon Friedman
Behavier
Szymon Spic
Bobi Nebel
Mendl
Stefa Brandstätter
Regina Judt (artystka kabaretowa,prostytutka,szmalcowniczka)
Hochwald (informował Niemców o bogatych Żydach,a po likwidacji getta donosił na tych,którzy jeszcze się ukrywali)
Warszawiak (pseudonim : "Parszawiak")
Markowicz (zlikwidowany przez AK)
Profesor Sterling (zlikwidowany przez AK)
Broda (zlikwidowany przez żydowskie podziemie)
Symche Spira (zlikwidowany przez AK) (na zdjęciu)
Marceli Grüner (wydawał ukrywających się Żydów i członków Żydowskiej Organizacji Bojowej,po wojnie wyemigrował do Ameryki Południowej)


Źródło: https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=35251

ocenił(a) film na 1
Sentence

Ja tak mogę naprawdę długo, bo naprawdę jest co pisać. Jak pan chce może być coś z czasów późniejszych z lat 1945-1956, gdzie tzw. żydokomuna zakatowała od 50 do być może 150 tys. Polaków, w tym kobiet, a nawet dzieci. Nikt im nie kazał, nie zmuszał, od tak ....

Najsłynniejszą UB-ecką katownią w okupowanej przez sowietów Polsce był Siódmy Krąg Piekieł na Mokotowie. W 1947 Panem Życia i Śmierci tego miejsca przy którym KL Auschwitz to była igraszka,został : płk.UB Józef Goldberg aka Różański syn Abrahama i Chany.
Goldberg w 1949 wybudował na Mokotowie pawilon tortur zwany "Pałacem Cudów". W którym mieściły się specjalnie wygłuszone akustycznie cele,żeby nie było słychać krzyków mordowanych Polaków.

Źródło: https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=38069

ocenił(a) film na 3
krzysztofjaroszek

Dzięki za te komentarze, to pokazuje jak stronniczy jest ten film. Przedstawiony został jeden Polak który pomagał Żydom a reszta to okrutne bestie, to się kupy nie trzyma.
Ciekawe też, że w polskich filmach wciąż poruszana jest kwestia wojny i żydowska ale tak naprawdę żadnego dobrego filmu wojennego Polacy nie potrafią nakręcić. 

ocenił(a) film na 1
Sentence

Tak jak pisałem, Smarzowski straszną krzywdę zrobił Żydom z tym filmem, bo teraz zaczną ludzie grzebać ... i cała narracja wokół holocaustu przestanie się trzymać kupy.

ocenił(a) film na 8
krzysztofjaroszek

Tak z ciekawości - z jakiego powodu i w jakim celu pisze pan do mnie o tematach nie mających niczego wspólnego z fabułą filmu "Wesele" ani też z moimi wypowiedziami na jego temat?

ocenił(a) film na 1
Sentence

Sam Pan mnie wywołał pisząc "obraz Polaków przedstawiony przez Smarzowskiego jest prawdziwy".

Miałem nic nie pisać, ale jak to przeczytałem, to mnie Pan zmobilizował, bo temat jest mi znany. Chciałem się podzielić wiedzą z takimi ludźmi, jak Pan, którzy o tym pojęcia nie mają.

ocenił(a) film na 8
krzysztofjaroszek

Pojęcia o czym wg Pana nie mam i czy rzeczywiście pisanie do mnie nie na temat komentowanego filmu i nie na temat moich wypowiedzi oraz zalewanie potokiem informacji z historii XX wieku jest dobrym sposobem dyskusji? No i najważniejsze: obejrzał Pan film "Wesele" ?

ocenił(a) film na 1
Sentence

To, że Pan nie mam pojęcia to ja wiem, pytanie jest, czy chce Pan się dowiedzieć, jak było naprawdę.

Tak jak napisałem, film Smarzowskiego to potworny cios w plecy Żydów. Nie wiem, kto mu to zlecił, ale widać wyraźnie, że ludzie zaczęli być dociekliwi w kwestii roli Żydów w holocauście. Klapy z szambem do czasu filmu jeszcze trzymały, ale teraz nie ma na to szans. Zostaną tacy ludzie jak Pan, co się boją, ale to margines.

ocenił(a) film na 8
krzysztofjaroszek

Ja jednak konsekwentnie bym prosił o odpowiedź na zadane pytanie, nie zaś o odpowiedzi na pytania, których nikt tu nie zadał. W zwiazku z tym, może powtórzę: 1) o czym wedlug Pana nie mam pojęcia? 2) czego takiego się wg Pana boję? 3) na jakich podstawach opiera Pan swoje tezy dotyczące stanu wiedzy i emocji mojej skromnej osoby? 4) czy obejrzał Pan film "Wesele"?

ocenił(a) film na 1
Sentence

1. Napisał Pan "[..]obraz Polaków przedstawiony przez Smarzowskiego jest prawdziwy".

2. Ma to związek z dysonansem poznawczym, którego Pan nie zredukuje, proszę sobie wygooglać.

3. Proszę wrócić do punktu 1

4. Niestety :( Ale obejrzałem też doskonałą "Różę" i "Wołyń", gdzie na całe szczęście Smarzowski nie mógł dopisać ani linki. I wyszło wybitnie.

ocenił(a) film na 8
krzysztofjaroszek

Dziękuję za konkretną odpowiedź na ostatnie pytanie. Natomiast co do 1-3, potrzebuję pomocy w zrozumieniu Pana toku myśli. Więc tak: co w związku z tym, że tak a nie inaczej napisałem o wizerunku Polaków? To moje spostrzeżenie na temat komentarzy na tym forum, pańskich jak się okazuje - także. W jaki sposób taka subiektywna opinia może świadczyć o obiektywne niewiedzy ? I na jaki temat? Czego Pana zdaniem nie wiem? Zapewniam też, że dysonans poznawczy nie wywołuje we mnie strachu :)

użytkownik usunięty
Sentence

Po wpisach można ewidentnie odnieść wrażenie ze faszerowanie kinematografii polityka i ideologia ci pasuje. Jeśli to działa to studia filmowe na to zezwalają dla zarobku. Podobnie jest z portalami pokroju FB i Twitter. Spirala się nakręca.

ocenił(a) film na 8

Jest to mylne wrażenie. Filmy "nafaszerowane polityką i ideologią" bywają rożnej jakości, na ogół marnej i bardzo rzadko zdarza się tak, że mi "pasują".

użytkownik usunięty
Sentence

Dokładnie. Święta prawda. Raz z ciekawości poszłam do kościoła i wyszłam w trakcie. Bo ksiądz mówił dokładnie to samo co ten w filmie. O tęczowej zarazie i inne bzdury. Do tego pięknie pokazana hipokryzja. Pan młody narodowiec, a panna młoda w zaawansowanej ciąży. Ojciec typowy Janusz a matka typowa umęczona Grażyna. Bardzo realistyczny film. Przeszłość również obiektywnie pokazana. Jak to Polacy mordowali Żydów. Nie wszyscy Polacy oczywiście. Bo nie można uogólniać.

ocenił(a) film na 8

Pan młody zapewne wierny ojczyźnie tak jak żonie - na poziomie deklaracji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones