Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983 2 godz. 8 min.
7,3 2 193
oceny
7,3 10 2193
2 671
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
{"type":"film","id":30642,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Merry+Christmas%2C+Mr.+Lawrence-1983-30642/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence
  • użytkownik usunięty

Nie będę kłamać, obejrzałam ten film tylko ze względu na Davida Bowie. Nie spodziewałam się nadzwyczajnej fabuły... a tu taki smakołyk!
    W ''Furyo'' podobało mi się wszystko! Od klimatycznego pokazania zetknięcia się dwóch, skrajnie różnych kultur, przez piękną muzykę, do głównych postaci.
    Homoseksualny kontekst dodaje pikanterii a takie kwestie, jak- ,,Padł pan ofiarą ludzi przekonanych o swojej, absolutnej racji... a prawda jest taka, że nikt nie ma racji'' na dobre zapadają w pamięć.
    I jeszcze coś, co bardzo cenie w filmach- nieckliwa opowieść o wewnętrznym cierpieniu. W tym wypadku z poczucia winy, powodującego chęć ukarania się... od zobojętnienia, do brawury i poświęcenia- bardziej niż dla sprawy, by odkupić winę i wreszcie poczuć ulgę.
    Niesamowity film. Duzo lepszy od amerykańskiego ''Mostu na rzece Kwai'', z którym często jest porównywany.

• Irry ocenił(a) ten film na: 8

"Nie przeżyłem wielu miłostek, lepiej się znam na zdradzie:)"

• AutorAutor ocenił(a) ten film na: 7

Irry "Żałuję, że nie potrafię śpiewać" - mówi... David Bowie
    zaś pułkownik Lawrence, że:
    "Japończycy są narodem zalęknionych ludzi. W pojedynkę nie potrafią nic, więc popadli w zbiorowy obłęd".
    WESOŁYCH ŚWIĄT, PUŁKOWNIKU LAWRENCE!
    Wesołych Świąt!
    https://www.youtube.com/watch?v=LGs_vGt0MY8

• TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 10

AutorAutor Tak, kwestia o śpiewaniu jest strzałem mocnym :D