PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724371}

Więzień labiryntu: Próby ognia

Maze Runner: The Scorch Trials
6,5 130 372
oceny
6,5 10 1 130372
4,6 7
ocen krytyków
Więzień labiryntu: Próby ognia
powrót do forum filmu Więzień labiryntu: Próby ognia

Zachowali główne wątki. Wiadomo, szkoda, że nie przebiegło parę rzeczy jak w książce, bo pewne sceny bym z wielką chęcią obejrzała na ekranie, ale trzeba przyznać, iż mimo tak wielu zmian film ma naprawdę dobry poziom. Chociaż fakt przeczytania książki mnie trochę uwierał, bo na bieżąco porównywałam fabułę filmu z fabułą książki, co rozpraszało. Żal mi dość powierzchownie przedstawionego wątku z Brendą oraz fakt, iż zrobili zombie z Poparzeńców. Sceny z nimi przypominają bardzo The Last of Us. Mimo że wyszły świetnie, uważam że ta zmiana była niepotrzebna - psychiczność była esencją choroby, nie zamiana w bezmózgiego potwora wydającego dźwięki. Tak czy inaczej film zrobił wielkie wrażenie, gra aktorska świetna i już oczekuję kolejnej części.

Arbalesterify

A w książce jacy byli Poparzeńcy?


Według mnie nie powinnni to być zombie tylko ludzie rannni

ocenił(a) film na 8
LordVader345

Poparzeńcy byli pokazani w książce właśnie bardziej jako chorzy psychicznie, a walka o przetrwanie i inne czynniki bardziej spowodowały zewnętrzne rany. Gadali od rzeczy, łatwo dało się ich zdenerwować, mieli te nagłe wybuchy agresji. Scena w tunelach np. była bardzo psychodeliczna. Thomas i Brenda skryli się we wnęce, podczas gdy grupa Poparzeńców dyskutowała na ich temat, powtarzając bezsensownie słowa i zdania itp. Nie byli bezmyślnymi istotami.
No i nie zarażali się przez ugryzienie ani nic takiego, tylko drogą kropelkową.

Arbalesterify

Dzięki :)

Zabieram się za czyt. WL

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones