Więzień labiryntu

The Maze Runner
2014
7,0 219 tys. ocen
7,0 10 1 219261
5,2 28 krytyków
Więzień labiryntu
powrót do forum filmu Więzień labiryntu

1. Skoro Tomas pracował nad tym "systemem" to czemu wrzucili go potem do tego labiryntu? Tak samo ta dziewczyna
2. Czy inne dzieciaki też kiedyś pracowały nad systemem?
3.Jakim cudem dzieciak z szalonymi brwiami pokonał tych dozorców i przeszedł labirynt, skoro grupa 10 chłopaków ledwo i nie bez strat dała sobie z nimi rade?
4. Dziewczyna i Tomas podczas ostatnich minut filmu zachowują się jakby spędzili w labiryncie najwięcej czasu, a tymczasem byli tam tylko pare dni.
5.Po co ten biegacz Azjata ciągnął ze sobą z labiryntu ich lidera, skoro został użądlony, a przecież użądlonych i tak potem wrzucali na śmierc do labiryntu?
6. O co chodziło z tymi koścmi, które zauważył w lesie Tomas?
7. Skoro biegacze znali cały labirynt (ta makieta) to po co wypuszczali się tak daleko i ryzykowali życie? Ja rozumiem, że było to wytłumaczone w ten sposób, że reszta chłopaków nie może stracić wiary, ze się wydostaną, ale skoro wielu z biegaczy nie wracało to znaczy, ze zapuszczali się daleko i nie zawsze zdążyli uciec itp. Więc czemu im na to pozwalano?

ocenił(a) film na 6
karolina199

Polecam książkę, tam jest więcej wyjaśnione i wątki są bardziej zrozumiałe. Film też trochę odbiega fabułą od papierowej wersji.

1. Thomas jako jedyny odważył się zostać na noc w labiryncie, badał go najdokładniej i miał więcej odwagi niż reszta. Sam przyznawał się do pracy nad tym systemem, tylko, że nic nie pamiętał, jak każdy.
2. Tak pracowały, ale tylko Thomas zostając na noc w labiryncie i odkrywając nieznane rzeczy, zaczął rozwiązywać tajemnice labiryntu.
3. Nie chciałabym Ci psuć przyjemności czytania, bo odpowiedź na to pytanie daje zbyt dużo spojlerów :D
4. Zachowują się tak bo to oni pomogli stworzyć labirynt i w przeszłości się znali.
5. Użądlonych nie wrzucało się do labiryntu na śmierć, tylko Ben który zaatakował Thomasa, został skazany ponieważ złamał najważniejsze prawo obowiązujące w strefie.
6. Nie jestem pewna swojej odpowiedzi więc tutaj nie odpowiem :d
7. Pozwalano im na to, bo nigdy nie tracili wiary, że stamtąd wyjdą ;D

tamixd

"3. Nie chciałabym Ci psuć przyjemności czytania, bo odpowiedź na to pytanie daje zbyt dużo spojlerów :D"- o, mnie właśnie również interesuje ta kwestia i chciałbym prosić o podanie odpowiedzi. Jeśli nie chcesz spoilerować tutaj możemy pokombinować coś z prywatną wiadomością ;)

Tylko proszę, niech to nie będzie odpowiedź w stylu: "jednak polecam Ci przeczytać" :D

ed j. rush

W książce przedstawiono to inaczej, stał on z kobietą z tego eksperymentu i wcześniej nie został w labiryncie,tylko porwał go Bólożerca. Ogólnie był zatruty i kontrolował, sterował nim DRESZCZ

ocenił(a) film na 7
tamixd

Co do 5.. W książce rzeczywiście tak było, ale w filmie mieli jedynie dwie strzykawki z Serum Bólu, które dostali dopiero po użądleniu Alby'ego, więc jest to zwykłym niedopatrzeniem ze strony reżysera. Może Minho nie chciał go zostawić ze względu na respekt jaki do niego wszyscy czuli. Tego nie wiemy, ale pewne jest, że to jest błąd w filmie.