PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775897}
6,6 11 588
ocen
6,6 10 1 11588
8,0 35
ocen krytyków
Wieża. Jasny dzień
powrót do forum filmu Wieża. Jasny dzień

Film Jagody Szelc reprezentuje kino, jakiego jestem złakniona. Tak samo jak Pokot, uwrażliwia na to, że jesteśmy częścią większego cyklu i nieważne, jak się tego wypieramy - jesteśmy częścią natury.
Wieża. Jasny dzień jest bogata w bardzo ciekawe zabiegi formalne, które budują atmosferę napięcia i strachu.
Fantastyczna, mądra opowieść o tym, że zapomnieliśmy jak to jest żyć w większej wspólnocie. Nie ufamy sobie, od najbliższych spodziewamy się noża w plecy - Szelc do samego końca pięknie z tym igra.
Ten film w pewnym sensie można odbierać jako uzupełnienie Cichej nocy - nieopatrzone twarze, rewelacyjne, naturalne aktorstwo, no i co już w ogóle niemal nie zdarza się w polskim kinie - naturalne, autentyczne dialogi.
Bardzo mnie cieszy, że debiutanci coraz lepiej uzupełniają braki polskiego kina.
Choć Szelc trochę się zagalopowała i pojawiło się kilka niezgrabnych elementów w tym bardzo subtelnym kinie (motyw emigranta), które bardzo kłóciły się z całością. Ale z niecierpliwością wyczekuję jej kolejnego projektu, bo bardzo podoba mi się droga, w którą zmierza.
Pełna recenzja i interpretacja filmu: https://www.youtube.com/watch?v=MQ6Uz6UL5JY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones