PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=280318}

Wielka cisza

Die Große Stille
7,3 3 058
ocen
7,3 10 1 3058
7,0 3
oceny krytyków
Wielka cisza
powrót do forum filmu Wielka cisza

Uważam, że film jest trudny i dość ciężki.
Jest mi bardzo trudno zrozumieć jak ludzie mogą żyć w takich odosobnieniach i to z wyboru ?!
Podejrzewam, że sporo osób się ze mną nie zgodzi, ale to co zobaczyłam, to czyste szaleństwo, to jakby dla ludzi ( mnich też człowiek hi hi), było jakąś ucieczką od świata zewnętrznego od człowieczeństwa.
Tu dużo rzeczy jest pozbawionych normalności.
Zero rozmów, zero kontaktów z rodziną, ciągłe modlitwy i milczenie.
A przepraszam, co z naturalnym popędem seksualnym ?
Wybaczcie, ale czyżby w zakonach szerzył się homoseksualizm ?! Przecież to tak samo naturalne jak jedzenie czy picie !
Ja bym tam oszalała, ale jak film pokazuje, to miejsce nie dla wszystkich.

Aga1_2_3

Każdy ma jakąś rzecz, wartość, dla której mógłby poświęcić życie. Albo prawie każdy. Na przykład duża większość rodziców w potrzebie oddałaby życie za swoje dzieci. Wielu ludzi oddałoby życie za ojczyznę.
Życie można oddać, nie tylko umierając. To chyba trudniejsze, ale można zrezygnować z siebie dla czegoś lub kogoś. Ci ludzie po prostu zrezygnowali ze wszystkiego, aby być z Jezusem. Ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi jest kluczowe: to nie jest miejsce dla wszystkich. Nie każdy chciałby zrezygnować ze wszystkiego, nie każdy byłby w stanie.

A co do popędu seksualnego: to prawda, że jest naturalny, ale nie prawda, że taki sam, jak głód i pragnienie. Daję słowo, że można żyć bez seksu i nie chorować z tej przyczyny. Z tego da się zrezygnować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones