Film

1992 1 godz. 38 min.
6,9 3 378
ocen
6,9 10 3378
960
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"1186","linkUrl":"/film/Wielka+wsypa-1992-1186","alt":"Wielka wsypa","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/11/86/1186/7608078.2.jpg"}
Jarek opuszcza więzienie i wraz ze swoimi dawnymi oprawcami zakłada bank. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Trwa stan wojenny. Jarosław Branicki, założyciel partii ziemiańskiej, żądającej zwrotu majątków upaństwowionych po wojnie, zostaje aresztowany. Oficerowie SB odpowiedzialni za gospodarkę i politykę wprost wyrywają go sobie z rąk. Branicki trafia do więzienia na parę lat. Tam zawiera nader cenne znajomości. Po czerwcowym przełomie 1989 r.Trwa stan wojenny. Jarosław Branicki, założyciel partii ziemiańskiej, żądającej zwrotu majątków upaństwowionych po wojnie, zostaje aresztowany. Oficerowie SB odpowiedzialni za gospodarkę i politykę wprost wyrywają go sobie z rąk. Branicki trafia do więzienia na parę lat. Tam zawiera nader cenne znajomości. Po czerwcowym przełomie 1989 r. wychodzi na wolność w glorii kombatanta. Ze swymi dawnymi prześladowcami, byłymi funkcjonariuszami SB, MO i więziennictwa, zakłada prywatny bank, oferujący wysokie oprocentowanie. Tak zwana Kasa Branickiego jest oczywiście "bardzo bezpieczna".

na podstawie
Czesław Magnowski "Szmal, kryminał" (opowiadanie) (niewymieniony w czołówce)
studio
Studio Filmowe Kadr
data produkcji
1992
tytuł oryg.
Wielka wsypa
inne tytuły
Kiedy Jarek i Frankie wysiadają przed barem "Rondo", drzwi auta od strony Frankiego zamykają się. W kolejnych ujęciach widać jednak Frankiego stojącego w otwartych drzwiach.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych