PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1095}

Wielki Gatsby

The Great Gatsby
7,1 8 690
ocen
7,1 10 1 8690
5,2 5
ocen krytyków
Wielki Gatsby
powrót do forum filmu Wielki Gatsby

Na poczatku stwierdzam, ze ksiazka oczywiscie znacznie lepsza od filmu, żywsza, bardziej ekspresywniejsza. Film jest czystym odzwierciedleniem wydarzeń z książki, w pewnyn momencie zaczeło mnie to troche niepokoić, zamiast wzbogacić danej sceny, po prostu bohaterowie wykrztusili z siebie kilka kwestii z książki, i na tym się kończyło. Owszem, było kilka odchyleń od książki, ale na szczęście nic one nie znaczyły, np w książce Mayer miał 50 lat, natomiast w filmie 60 lat, drobnostki. Najwiekszym plusem tego filmu jest aktor wybrany na Nicka Carraway'a, tak sobie go wyobrażałem, nadał się perfekcyjnie do tej roli, cichy, spokojny, skromny wyraz twarzy, Robert Redford jako Gatsby również bardzo dobrze się spisał, Mia Farrow była równiez niesamowita jako Daisy. Jedynym minusem jezeli chodzi o bohaterow jest Tom, nie mam zadnych zastrzezen do samej gry aktorskiej, natomiast nie tak sobie go wyobrażałem. Tom powinien być przystojnym, wysportowanym, umięśnionym facetem mającym mniej więcej 30 lat. Nie wiem dlaczego akurat tego zatrudnili aby wcielil sie w Toma, już filmowy Wilson, który powinien być wręcz odrażającym mechanikiem, był o wiele przystoniejszy. Atmosfera panująca w filmie magiczna, przez większość czasu widz zostaje przeniesiony do wspaniałomyślnych imprez, orkiestra gra, każdy się bawi do bólu. Jak dla mnie 7/10, warto obejrzec!

Bobey

Tak, książka i film super. Z pewnego powodu, z książki utkwił mi w pamięci taki fragment:

Na uniwersytecie bawiłem sie troche w literata – pisywałem nawet przez rok pełne powagi i
naiwności artykuły wstępne w “YaleNews” – i teraz wszystkie te zainteresowania chciałem
przywrócić memu życiu, aby znów się stać tym najbardziej ograniczonym ze wszystkich
specjalistów – „człowiekiem wszechstronnym”. To wcale nie jest paradoks – najlepiej widzi
się życie, mimo wszystko, tylko z jednego okna”.

Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones