PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36875}

Wielki szef

Tang shan da xiong
7,2 5 721
ocen
7,2 10 1 5721
3,0 2
oceny krytyków
Wielki szef
powrót do forum filmu Wielki szef

Dlaczego?

ocenił(a) film na 9

Dlaczego w scenach walki z tym filmie słychać IDENTYCZNIE odgłosy okrzyków Bruce'a Lee jakie było także słychać w filmie "Wejście smoka"? Jak to było z tym, że te okrzyki w identycznej formie, tylko w innych momentach pojawiły się w obu filmach?

ocenił(a) film na 8
Axel

bo tak robił

ocenił(a) film na 6
Axel

Bo jakiś idiota podłożył te głosy w miejscach, gdzie kompletnie nie pasowały w tym filmie. W "Wejściu smoka" jest to poprawione.

ocenił(a) film na 8
Axel

Oryginał pokazany w Hong Kongu miał trochę inne okrzyki niż te które przeszły do historii a wersje na USA i na Europę w ogóle nie miały okrzyków bo uznawano je wtedy za głupie. Wejście Smoka zrobiło furorę na Zachodzie. Krzyki się przyjęły, a że te okrzyki były inne niż te w oryginałach, bo zdecydowanie bardziej dopracowane to jakiś dźwiękowiec postanowił podłożyć takie w innych filmach z Bruce'm Lee. Jak wiadomo Bruce'a nie mógł ściągnąć zza grobu, więc przemontował tamte i dodał w innych miejscach. Aha zauważ, że nie tylko te jego ałaaaaaa adziaaaaaaaaaa brzmią tak samo. Nawet dźwięki uderzeń są identyczne chociaż w innych miejscach.
Właśnie na TV4 leci wersja z lat dziewięćdziesiątych z tymi odgłosami, z lekko zmienionym finałem i muzyką Pink Floyd w tle. Oglądam, ale chyba nie dotrwam do końca przez te reklamy. Spać się chce hehe ide zaraz spać. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
_mosquito_

Wstyd, że pozwolono na taki zabieg. Bruce nigdy by nie pozwolił na taką profanację swoich filmów. Gdyby żył, dźwiękowiec-idiota zaliczyłby od niego kopa ;D
http://www.youtube.com/watch?v=cScJZqKpMq4

ocenił(a) film na 8
Krytykant

Może tak, może nie. Fakt jest taki, że jedne i drugie odgłosy były zrobione przez Bruce'a Lee. Może Lee nie spodobałby się ich montaż w pozostałych filmach i gdyby żył poprawiłby je po swojemu. W "Wejściu Smoka" sam przecież dobierał dźwięki do poszczególnych scen. Ja już się przyzwyczaiłem się do odgłosów z "Wejścia Smoka: w "Wielkim Szefie". Odgłosy są zdecydowanie lepiej nagrane. Bardziej naturalne, niż te zrobione przez Chińczyków bez udziału ekspertów z Hollywood. Ich wadą jest to, że Lee nie miał wpływu na ich montaż. No i gdy się ogląda "Wielkiego Szefa", "Wściekłe Pięści", czy "Drogę Smoka" ma się przed oczami poszczególne sceny z "Wejścia Smoka" co może trochę rozpraszać tzw. fanatyków, którzy wiedzą dokładnie co, gdzie i jak. Poza tym jest ok.

ocenił(a) film na 6
_mosquito_

Właśnie o to mi chodziło, taki montaż to jak podkładanie dialogów za pomocą IVONY. Ty się przyzwyczaiłeś, a ja nie mogę. To wyraźnie słychać, że głosy nie są naturalnie podłożone i czasem to wygląda groteskowo, nie pasuje do sceny. Cóż, pozostaje mi poszukać oryginałów, wiesz może, _mosquito_ jak je można zdobyć ?

Krytykant

Dołączam się do tej krytyki. odgłosy mówiąc wprost WKUR****Ą!

_mosquito_

Czy masz moze wiedze, gdzie mozna sciganac/kupic wlasnie ta wersje z muzyka Pink Floyd?

ocenił(a) film na 8
kraplak_filmaniak

chomik surrexit, choć tak dużo tych floydów tam nie ma i też poprzerabiane są. Przyspieszane itp. IMHO niepotrzebne zabiegi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones