film

Wielkie nadzieje

Great Expectations
1999
2 godz. 48 min.
7,2 251
ocen
7,2 10 1 251
Młody Pip, sierota mieszkający z siostrą i jej mężem kowalem, natyka się na cmentarzu na zbiegłego więźnia. Niedługo później przychodzi mu też poznać życie całkiem inne... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Wielkie nadzieje zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Młody Pip, sierota mieszkający z siostrą i jej mężem kowalem, natyka się na cmentarzu na zbiegłego więźnia. Niedługo później przychodzi mu też poznać życie całkiem inne niż w kuźni, kiedy zostaje zatrudniony do zabawiania ekscentrycznej panny Havisham i jej ślicznej podopiecznej Estelle. Po latach i mozołach pracy kowala PipMłody Pip, sierota mieszkający z siostrą i jej mężem kowalem, natyka się na cmentarzu na zbiegłego więźnia. Niedługo później przychodzi mu też poznać życie całkiem inne niż w kuźni, kiedy zostaje zatrudniony do zabawiania ekscentrycznej panny Havisham i jej ślicznej podopiecznej Estelle. Po latach i mozołach pracy kowala Pip niespodziewanie otrzymuje sporą sumę pieniędzy, pod warunkiem, że wyjedzie do Londynu i wykształci się na dżentelmena. Zakochany w Estelle, zdobywając przyjaciół i wrogów, będzie musiał radzić sobie w wielkim świecie, aż pozna odkryje, kto jest jego dobroczyńcą.

na podstawie
Charles Dickens (powieść)
studio
British Broadcasting Corporation (BBC) / WGBH
tytuł oryg.
Great Expectations
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Oakham, Sheerness, Chatham, Ramsholt, Ollerton i Thornham (Anglia, Wielka Brytania) oraz w Edynburgu (Szkocja, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Oglądałam tą produkcje w postaci czteroodcinkowego mini serialu. Moim zdaniem to najlepsza adaptacja tej książki, głównie dzięki rewelacyjnej grze aktorskiej oraz dużej wierności książce i zachowaniu jej klimatu. Oczywiście jak to w produkcjach BBC, charakteryzacja, kostiumy i scenografia stoją tutaj na...

    1
    • czy ktoś posiada napisy do serialu?

    • Choc trwa 180 min. Wspaniala gra aktorska. O wiele bardziej podoba mi sie ten film, ktory w calosci jest oparty na powiesci Dickensa, niz ten z 1998 r. z Partlow.