film

Wielkie nadzieje

Great Expectations
1998
1 godz. 51 min.
7,3 44 991
ocen
7,3 10 1 44991
6,1 8
ocen krytyków
Swobodna adaptacja powieści Dickensa. Finn po wyjeździe do Nowego Jorku spotyka swoją miłość z młodości. więcej mniej
Wielkie nadzieje zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Od chwili, gdy oczy młodego Finna (Jeremy James Kissner) spoczęły na Estelli (Raquel Beaudene), śliczna dziewczyna stała się jego inspiracją... i obsesją. Mimo przestróg "uważaj ona Ci tylko złamie serce", Finn postanowił zdobyć jej miłość. Bez skutku. Siedem lat później, Finn rzuca rysowanie i zarabia połowem ryb. Jego życie zmienia sięOd chwili, gdy oczy młodego Finna (Jeremy James Kissner) spoczęły na Estelli (Raquel Beaudene), śliczna dziewczyna stała się jego inspiracją... i obsesją. Mimo przestróg "uważaj ona Ci tylko złamie serce", Finn postanowił zdobyć jej miłość. Bez skutku. Siedem lat później, Finn rzuca rysowanie i zarabia połowem ryb. Jego życie zmienia się całkowicie, gdy prawnik z Nowego Jorku składa mu zaskakującą propozycję - Finn (Ethan Hawke) otrzyma fundusze potrzebne do zorganizowania samodzielnej wystawy, jeśli wyjedzie do Nowego Jorku i powróci do rysowania. Wielkie nadzieje chłopaka odżywają w Nowym Jorku, przebywa tam bowiem piękna i niedostępna Estella (Gwyneth Paltrow).

boxoffice
$55 494 066 na świecie
$26 420 672 w USA
$29 073 394 poza USA
na podstawie
Charles Dickens (powieść)
dystrybucja
Syrena EG
studio
Art Linson Productions / Twentieth Century Fox Film Corporation
tytuł oryg.
Great Expectations
inne tytuły
Great Expectations Wielka Brytania
więcej
Kiedy Estella (Gwyneth Paltrow) przychodzi do pokoju hotelowego Finna (Ethan Hawke), aby ją namalował, jego stopy są brudne. Lecz chwilę później, kiedy Finn goni ją i wchodzi do taksówki, jego stopy są czyste.
Kiedy Finn (Ethan Hawke) wrzeszczy przed apartamentem Estelli (Gwyneth Paltrow), po swoim pokazie, butelka wina którą trzyma, zmienia miejsce z lewej do prawej ręki, a potem z powrotem do lewej.
W scenie w metrze podczas oglądania szkiców Finna (Ethan Hawke), ilość i położenie krwi na palcach Lustiga (Robert De Niro) zmienia się między ujęciami.
Trafiłem na ten film zupełnie przypadkiem. Nie sądziłem, że zapadnie mi w pamięci a tym bardziej, że napiszę jego recenzję. Miło się rozczarowałem i przyznam, że warto było zobaczyć go po raz wtóry. Film opowiada historię małego chłopca, któremu nie wróżono wielkiej przyszłości. Zrządzeniem losu pomógł skazanemu zbiegowi (Robert De Niro), co... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych