Ian McDiarmid 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":12865,"rate":8.186319471434123,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":9,"rate":9,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":5,"rate":7.8,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
8,2
12 865 ocen gry aktorskiej
Ian McDiarmid
Aktor filmowy i teatralny, ale także reżyser (jak na razie teatralny). Pełni rolę dyrektora London's Almeida Theatre. Na polu teatralnym na uwagę zasługują liczne kreacje Szekspirowskie, na filmowym zaś rola Cosa Palpatine (Dartha Sidiousa) w Gwiezdnych Wojnach.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 sierpnia 1944

miejsce urodzenia: Carnoustie, Szkocja, Wielka Brytania

wzrost: 178 cm

Jest dyrektorem londyńskiego teatru Almedia.
Ukończył studia magisterskie z psychologii klinicznej na Uniwersytecie w St Andrews (Szkocja, Wielka Brytania). W 1968 roku ukończył także Royal Scottish Academy of Music and Drama w Glasgow (Szkocja, Wielka Brytania).
W 2001 roku nagrodzony prestiżowym, złotym medalem przez "Londyn Critics Circle Theatre Award" dla najlepszego aktora.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych