PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868478}

Wieloryb

The Whale
7,2 55 922
oceny
7,2 10 1 55922
6,2 57
ocen krytyków
Wieloryb
powrót do forum filmu Wieloryb

Tak właśnie wyobrażam sobie scenariusz napisany przez jakiegoś studenta filmoznawstwa, który nie wie co to subtelność i umiar, natomiast ma w sobie olbrzymie pokłady atencjuszostwa i poszukiwania poklasku w mediach (aktualnie skrajnie postępowych). Jest tu prawie wszystko, ale dowalone w tak dosłowny i ordynarny sposób, że po prostu film bardziej irytuje niż wzrusza czy wzbudza do refleksji. Zresztą jaka tu może być refleksja - życie łatwe nie jest, każdy ma problemy, niektórzy uciekają w dragi, inni w żarcie, jeszcze inni w oszołomstwo, tak to już jest, albo zepniesz poślady i się weźmiesz za siebie, albo zdychaj. Cała reszta to hipokryzja, nikt nie uratuje świata. Bardzo słaby film Aronofskiego, kinematograficzna grafomania. Oczywiście kręcone w formacje 4:3 dla poklasku. Najbardziej pretensjonalny film, jaki widziałem w ostatnich latach, pełno naiwnych i niekonsekwentnych scen (bohater nie chce się pokazać na kamerze, ale córkę wrzucającą jego otyłe foty uważa za "szczerą" - oczywiście niekonsekwencji jest dużo więcej). Ale w DDTVN zejdzie bardzo dużo chusteczek, Kinga Rusin z pewnością się na seansie popłakała, a Oscary się posypią. Hipokryzja sięga tak daleko, że nawet nie mieli odwagi zatrudnić prawdziwie otyłego aktora, no ale takie właśnie mamy czasy - troska na pokaz.

ocenił(a) film na 4
ural

Właśnie, ta kwestia otyłości aktora. Dotarłem do sprzecznych informacji. Fraser w końcu tak się roztył przez tą swoją rzekomą depresję czy to wszystko było komputerowo/charakteryzatorsko wykonane? Czy jedno i drugie? Bo ciężko uwierzyć, że aż tak się spasł, zresztą w kilku ujęciach było widać, że jest to wszystko nienaturalne. Ale czytałem, że przez depresję się roztył. Wątpliwe jest jednak to, żeby roztył się aż tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones