PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123921}

Wierny ogrodnik

The Constant Gardener
7,5 69 060
ocen
7,5 10 1 69060
7,5 17
ocen krytyków
Wierny ogrodnik
powrót do forum filmu Wierny ogrodnik

Nieciekawy film według mnie. Thriller?? Raczej kicz aspirujący do bycia thrillerem. Tak czytam tu opinie, że żaden film tak bardzo was nie poruszył itp. i zastanawiam się czy oglądalismy ten sam film... kiepsko

oliina

chyba żartujesz. to co według Ciebie jest ciiiekawe? Rambo i Commando? bo tam akcja non-stop

ocenił(a) film na 8
oliina

0lina proponuje troche glebiej "czytac" filmy, jesli nie masz na to ochoty to proponuje ci ogladac swietny serial "Moda ana skukses"

oliina

"kicz" sam jestes kicz i porazka

to widać jak się znasz na filmach
wkoncu jeden pozadny film o "czyms" a nie o dupie marynie z happy endem

bardzo mi sie podobal uwielbiam filmy ktore daja do myslenia

daje mu 11/10 :) doskonala fabula dobrze zagrany przez aktorow

zgadam sie z przedmowcami

ferhin2

wiesz co wstydziłbyś się kopiować własną odpowiedź i wklejać w identycznej postaci do paru tematów :/
w ogóle po jaka cholerę odkopujecie tematy z przed ponad pół roku?? w tej chwili to ja już w ogóle nie pamiętam tego filmu.. może jakbym go kiedyś jeszcze raz obejrzała to bym go inaczej oceniła, teraz to nawet nie mam o czym pisać

oliina

a czy ktoś ci kaze pisać nie twoja sprawa bede sobie kopiowal co chce i ile chce a tobie nic do tego kazdy ma prawo pisac kiedy chce ja ten film dopiero teraz zobaczylem i nie moglem sie oprzec i napisac co mysle o ludziach ktorzy do niczego nie doszli a krytykuja wszytsko wokoło

oto moje zdanie
Narazie


Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
oliina

Goryle we mgle to też był thriller nie?.............................

oliina

Kolejny troglodyta wychowany na polskich kryminalnych serialach

symfonia_grozy

A mnie zawsze śmieszą te głosy oburzenia "znawców kina", jak ktoś nieprzychylnie wypowie się o filmie uznawanym za bardzo dobry... Mimo iż mi się film podobał (może nie jest to arcydzieło, ale ostatnimi czasy mało tak dobrych filmów wyszło) to jednak potrafię przyjąć do wiadomości zdanie innych... Niektórym podoba się American Pie, innym Wierny Ogrodnik, jeszcze inni oglądają filmy Bergmana i tych drugich uważają za amatorów kinowych... A są też tacy co to oglądają wyłącznie nowozelandzkie, węgierskie, azerbejdżańskie (etc) etiudy filmowe i są całkowitymi nonkonformistami, a film, który widział chociaż jeden z ich znajomych uważają za banalny i błahy...

Są różne gusta, dajcie sobie na luz...

ocenił(a) film na 9
oliina

Kiepsko to jest dopiero z tobą. "kicz aspirujący do bycia thrillerem" - to dobre. Polecam Ci Obcy kontra Predator i Zagubiony w Akcji 3, powinno Ci się spodobać

użytkownik usunięty
oliina

Mam pytanko. Co dla Ciebie było kiczem w tym filmie?

Skoro uważa ten film za kicz to niech tak uważa... Czy facet nie może mieć własnego zdania.

Poza do każdego filmu można podać przynajmniej jedną rzecz, którą można uznać za kicz.

Np. tutaj mógłby ktoś uznać za to sam pomysł pokazujący biedną wykorzystywaną Afrykę przez niedobrych europejczyków i amerykanów, co jest bardzo banalne i uproszczone (bogaci i potężni źle, a biedni dobrzy - duża schematyczność)...

PS. To nie jest moje zdanie, ale próbuję Ci pokazać, że do każdego filmu można się doczepić, może się komuś taki film nie podobać, może uznawać go za kicz... Przecież po to są fora aby przedstawiać swoje opinnie, jakie by one nie były...

Pozdrawiam ;-)

ocenił(a) film na 9
kamil_4

Akurat dla mnie ten motyw, pokazanie biednej i wykorzystywanej Afryki, nie jest ani trochę kiczowaty,a wręcz prawdziwy i przejmujący. To właśnie ten motyw najbardziej zmusza do refleksji. Co prawda faktycznie jest tu duża schematyczność, ale wg. mnie jest ona (niestety)prawdziwa.

oliina

A gdzie żeś przeczytała, że to triller? I wcale nie musiał Ci się podobać, bo to kwestia gustu, ale pisanie, że ten film to kicz to gadanie wszystkiego co ślina na język przyniesie. Proponuję zaznajomić się z tym pojęciem w słowniku języka polskiego, a potem zabierać głos. Bo jeśli już miałbym być złośliwy do końca, to twój blog to już w ogóle wylęgarnia kiczu (żeby tak skwitować cytat Drabiny Jakubowej - jenego z moich ulubionych filmów)....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones