Wilczyca

1982 1 godz. 38 min.
5,8 3 886
ocen
5,8 10 3886
2 087
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"type":"film","id":11697,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Wilczyca-1982-11697/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wilczyca
 • ILove90s ocenił(a) ten film na: 8

  Naturalnie nie spodziewam się by uczniowie gimnazjum zgodzili się z przedstawionym przeze
  mnie poglądem. Niemniej odważę się napisać: "Wilczyca" to najlepszy polski horror jaki
  kiedykolwiek powstał i film ten nie powinien mieć żadnych kompleksów jeśli chodzi o porównania
  z filmami zachodnimi. Ma z pewnością swoją specyfikę, ale to jest dla mnie ogromny atut, że jest
  przesiąknięty kulturą i obrzędami Słowian, także niezwykle barwne słownictwo na długo pozostaje
  w pamięci i intryguje. Jednak największym plusem tej produkcji jest gęsta atmosfera i
  niezaprzeczalny klimat, czegoś równie pięknego dzisiaj można ze świecą szukać.

 • ILove90s Najlepsze polskie horrory to Wilczyca Lokis Rękopis profesora Witembacha i Widziadło Niezły jest również Powrót Wilczycy Niektórzy niesłusznie za najlepszy horror uważają Medium który w rzeczywistości jest dreszczowcem Wilczyca według mnie jest jedynym całkowicie udanym polskim horrorem

 • giovanni50 ocenił(a) ten film na: 7

  soulheart Wszystko co wymieniłeś (Poza Powrotem wilczycy) jest ok.
  Powrót Wilczycy to moim zdaniem popłuczyny po 1 części.
  Generalnie szkoda że jest tak mało horrorów made in Poland.
  A przecież jest sporo tematów:Zmora,Czarny pies z Ogrodzieńca ,Utopce ,Topielice.
  Jakiś czas temu oglądałem amerykański Slumber i tam wzieli się za demonologię słowiańską czytaj Nocnicę.

 • Venus_Vulgivaga ocenił(a) ten film na: 9

  ILove90s Nawet nie wiesz, jak bardzo ucieszył mnie Twój komentarz :) 'Wilczyca' jest jednym z moich ulubionych polskich filmów, ale obawiałam się, że większość komentujących stwierdzi, że upadłam na głowę, gdy wygłoszę taką opinię ;)
  Oczywiście zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś, choć kultura Słowian to bardzo ogólne stwierdzenie.. Ja poszłabym dalej i powiedziała, że film jest kwintesencją polskości.. Tło historyczne, takie a nie inne realia, sam krajobraz – pola, lasy, do tego swoista religijność połączona z zabobonnością, ludowe wierzenia, gusła, uroki, czary.. Naprawdę to wspaniale, że ktoś czerpiąc z tego co nasze, stworzył oryginalny i niepowtarzalny film.. Amerykanie, którzy zawsze mieli i mają możliwości, nawet gdy próbują zrobić horror osadzony w dawnych czasach, tworzą ostatecznie obraz sztuczny i plastikowy.. Klimatu, który mamy w 'Wilczycy' nie znają i nie czują.. Wracając jednak do samego filmu uważam, że fabuła jest świetna, otwarcie trumny na końcu mocne i zaskakujące.. Poza tym groza, niby momentami niewiele się dzieje, ale groza jest odczuwalna cały czas.. Jak dla mnie 9/10.

 • Muhomorniczy ocenił(a) ten film na: 4

  Venus_Vulgivaga tylko medium jest dobre, reszta to kiha

 • Muhomorniczy Medium w porównaniu z Wilczycą ,to ciężki ,smętny ,nudny thriller okultystyczny .Wilczyca przy nim to wybitny prawdziwy horror komercyjny i straszący .Medium jest filmem oryginalnym i zarazem wybitnie nużącym i mało widowiskowym .Na planie zdjęciowym praktycznie zero statystów ,scenografia uboga , zero napięcia i klimatu grozy .Medium to wybitny film ,tylko nie nadaje się do oglądania dla większości widzów .Obiektywnie oceniając Wilczyca ,Widziadło i Lokis to jedyne udane stare polskie horrory .

 • SebastianNiestudent ocenił(a) ten film na: 10

  ILove90s Cieszy mnie że są jeszcze normalni ludzie.'' Wilczyca jest wspaniała i genialnym pomysłem było by akcja działa się zimą.

 • ILove90s Zgadzam się z Tobą w pełni. Wilczyca była jednym z powodów dla których tak polubiłam ten gatunek filmowy. Nie ma drugiego takiego dzieła, którego oglądanie dziś (jestem z tego samego rocznika co film)wywołuje we mnie identyczny strach co w dzieciństwie. Scena w której główny bohater jedzie nocą przez pole i ukazuje mu się Ona - odchodzę od zmysłów ze strachu, serio ;)

 • Messalina1982 Klimat Poe według Cormana