PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11697}
5,8 4 719
ocen
5,8 10 1 4719
5,3 12
ocen krytyków
Wilczyca
powrót do forum filmu Wilczyca

film miał senny klimat ,co jest dużym plusem (potęgująca uczucie zagrożenia) . Doskonała muzyka
Jerzego Matuli, dobrze dobrana obsada,film również jest dramatem psychologicznym.
Dla mnie jedynie nie podobała się scena z 57 minuty filmu (retrospekcja Mateusza) gdy upiór
Maryny wygladał nieco kiczowato, ale końcowa scena to prawdziwy majstersztyk.


Pytanie do krytyków: proszę mi wskazać drugi film z takim niepowtarzalnym klimatem.

użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

Jeśli chodzi o polskie, to będzie problem, ponieważ nasi rezysezy i scenazyści, wymyślili sobie, że komedie, niekoniecznie romantyczne, wychodzą im najlepiej. Przywarli więc wszelkimi odnóżami do tej kategorii, i klepią na potęgę coraz głupsze i coraz bardziej infantylne filmidła, w reklamach uznawane za co najmniej filmy roku. Jeśli więc oczekujesz filmu porównywalnego klimatem z Wilczycą, to musisz szukać wstecz. Ale ja nie jestem krytykiem.

ocenił(a) film na 10

'' Kac Wawa'' , ''Ciacho'' i ''Wyjazd integracyjny'' to już klasyka gatunku. Jak słyszę film roku i patrzę na obsadę to nawet nie czytam o czym będzie, bo wiem że nie warto.

ocenił(a) film na 7
SebastianNiestudent

Akurat Wyjazd integracyjny bardzo mi się podobał

ocenił(a) film na 10
giovanni50

Mnie tylko wpadła w ucho piosenka ''Kombii'' to jest integracja na maxa.

ocenił(a) film na 7

Lokis - naprawdę solidne, rodzime kino grozy :) polecam :)

ocenił(a) film na 7
grapho71

i jeszcze MEDIUM naprawdę kino z niesamowitą atmosferą ;)

ocenił(a) film na 9
SebastianNiestudent

Jeśli chodzi o podobny klimat, to polecam " Widziadło " Znakomite aktorstwo, złowieszcza atmosfera, interesująca fabuła.

ocenił(a) film na 10
Natasza882

Widziadło było niezłe , jednak rozśmieszyła mnie scena utraty głowy przez Wilhelmiego. Pamiętam świetny pazdziernikowy jesienny klimat.

ocenił(a) film na 9
SebastianNiestudent

Ostatnia scena rzeczywiście komiczna, a zarazem efektowna. Ja przeczuwałam, że Strumieński grany przez Wilhelmiego, może przez tego upiora, źle skończyć. Zastanawiałam się też, dlaczego go nie aresztowali za zabicie Kseńki.

użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

Dolina Issy

ocenił(a) film na 8
SebastianNiestudent

Zgadzam się, klimacik i film miodzio :-)

SebastianNiestudent

"Pytanie do krytyków: proszę mi wskazać drugi film z takim niepowtarzalnym klimatem."
Według mnie to "Ja gorę", chyba najlepszy polski horror i na pewno bardziej śmieszny od Wilczycy. Można paść ze śmiechu, tutaj znacznie gorzej, tylko czasami troszku śmiechu, chociaż sam Jasiński w tej peruce jest komiczny:)

ocenił(a) film na 10
kacaniecbogumil

Myślałem , że to jego prawdziwe włosy.

SebastianNiestudent

W pierwszej połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku powstało sporo ciekawych polskich horrorów,bo wiadomo było,że takie filmy nie zostaną okrojone przez cenzurę.Ale posępny klimat w nich wydawał się być pewnym odzwierciedleniem atmosfery w kraju.Oprócz tu wymienionych polecam jeszcze "Dom Sary",też klimatyczny,ale trochę trąci myszką.

ocenił(a) film na 5
SebastianNiestudent

W którym momencie była groza?

ocenił(a) film na 10
Eastwood_filmweb

Gdzie pisałem o grozie ??

SebastianNiestudent

Jak dla mnie film z wgniatajacym klimatem. Te przeciagle sceny, gra świateł, ten kruk w tle ciągle w scenach otwartych, te sceny w mgle, coś pięknego. Absolutnie mnie pochłonęło, nie wiem jak taki film może mieć 5.8, ale czego się spodziewać skoro społeczeństwo nauczone jest, żeby tylko bombardowali impulsami z ekranu i wywalało im dopaminę do granic. Dla mnie wilczyca bomba na maxa na spokojny wieczór na bank będę wracał do tego filmu.

ocenił(a) film na 10
b4rt3k0pl0

ja kilka razy w roku oglądam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones