PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792285}
6,1 6 967
ocen
6,1 10 1 6967
6,5 33
oceny krytyków
Wilkołak
powrót do forum filmu Wilkołak

Obóz w Gross Rosen został wyzwolony w lutym 1945 roku. Dzieci jadą do sierocińca no, może kilka godzin. I po tych kilku godzinach jest już lato, bo zaraz potem zbierają jagody. Podróżują w czasie? A wystarczyło napisać, że film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, bez wciskania kitu. Ale widocznie dotacja była na film historyczny...

ocenił(a) film na 7
czytacz_pl

Szukasz dokumentu to sobie go znajdź np. na Planete. Widziałeś tam napis,że to film dokumentalny?

ocenił(a) film na 2
szymonka_69

Widziałam napis Gross Rosen. Jeśli miejsce jest historyczne, to zobowiązuje do rzetelności. Nie trzeba było pisać, że to Gross Rosen, i tyle.

ocenił(a) film na 7
czytacz_pl

Piszesz o miejscu a czepiasz się czasu. Bardziej mnie drażni że w Zimnej Wojnie główne postacie się nie zmieniają przez 15 lat. Eliksir młodości wynaleźli? A gdybym miał się czepiać to gdzie w Polsce w 1964 r. rosła Kukurydza?

czytacz_pl

Też tak uważam, aczkolwiek filmom fabularnym zawsze się pewne nieścisłości wybacza.

czytacz_pl

Cóż, rzeczywiście racja, ale wybaczmy ten błąd, bo film na niezłym poziomie i jest wiele gorszych poloników.

ocenił(a) film na 6
czytacz_pl

Jest pewna koncepcja jeśli przyjmiemy że nie zostały uwolnione z samego Gross Rosen tylko z jednego z podobozów związanych z produkcją wojenną na Śląsku, gdzie takie dzieci były by przydatne przy montowaniu małych części z pomocą swoich rączek siłą rzeczy czasem bardziej przydatnych niż u dorosłych. W razie przeżycia rzezi więźniów z podobozów mogły by zostać wyzwolone nawet i w okolicach kapitulacji Niemiec bo generalnie takie lokacje jak Książ, Czocha, Riese i td. dostały się pod sowiecką okupację dopiero w okolicach kapitulacji Niemiec.

Z kwietnia/maja 1945 dalej kawałek czasu do zbierania owoców w lesie, ale jednak bliżej niż z lutego.

ocenił(a) film na 2
tc1987

Ale naprawdę, nie chodzi mi o czepianie się szczegółów, tylko o to, że w ramach "wizji artystycznej" autor fałszuje historię. Nie musiał pisać przecież , że to Gross Rosen, jeśli to zwykły horror. Jeżeli napisał, że to ten obóz, to niech trzyma sie faktów, a nie robi widzom wodę z mózgu.

czytacz_pl

"Syn Szawła" też miał pomylone pory roku, co było spowodowane względami produkcyjnymi. Nie widzę problemu (podobnie oscarowa akademia).

ocenił(a) film na 4
czytacz_pl

Ale to nie był sam KL Gross-Rosen, tylko podobóz AL Wolfsberg (Włodarz koło Walimia), a w przypadku tego Wikipedia podaje (nie wiem, na ile wiarygodnie, ale biorąc pod uwagę jego umiejscowienie w Górach Sowich, może jest to możliwe), że funkcjonował on aż do maja 1945. Okej, w maju też nie ma jagód, ale już trochę bardziej się to układa w jakąś sensowną całość.

Inna sprawa, że AL Wolfsberg był obozem męskim, a wśród wyzwoleńców mamy dzieci i to trójkę dziewcząt.

Filmowi można sporo zarzucić, ale akurat tych historycznych nieścisłości bym się czepiał najmniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones