PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 812
ocen
7,8 10 1 159812
7,1 40
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

Czy tylko ja mam wrażenie, że film jest dziwnie zmontowany / pocięty? Przykładem niech będzie scena ścinki drzewa, gdzie Polacy rąbią, niemiecki żołnierz coś tam podlicza, a następnie przekazuje komuś z pomocniczej formacji ukraińskiej papiery. Nagle mamy cięcie i banderowców mordujących Polaków w lesie. O co chodzi, przecież to jest nielogiczne?

Wyprzedzam jednocześnie spodziewane odpowiedzi. Wiem, że w scenach mordu taki zabieg z cięciami i montażem jest zamierzony (np. pierwsza ucieczka Zosi z wioski) i ma pokazać wszechobecny chaos, ale w scenie z lasem coś się ewidentnie nie klei.

ocenił(a) film na 9
TonyMontana_fw

Dystrybutor skrócil film o 40 minut.Pewnie będzie składniejszy w wersji reżyserskiej.

ocenił(a) film na 7
TonyMontana_fw

Nie ogladalem filmu, ale chyba tu chodzi o jakies analogie - Polacy rabiacy w lesie - Polacy mordowani w lesie. Moze rezyser chcial cos w ten sposob powiedziec.

Swoja droga to nie wiedzialem, ze Tony Montana pisze na filmwebie :D

ocenił(a) film na 8
Qjaf

Akurat tutaj raczej nie doszukiwałbym się analogii, ponieważ scena była tak przedstawione, że wyraźnie brakowało łącznika między nimi.

Na fw już spotkałem kilku innych Tony'ch :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones