PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 835
ocen
7,8 10 1 159835
7,1 41
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

... za którym czekam i który obejrzę na pewno od wielu wielu lat.

ocenił(a) film na 10
lobo_9

Polecam też przeczytać słownik poprawnej polszczyzny. Dbaj o język, bracie.

ocenił(a) film na 7
Asmodeusz_Seth

A co napisał źle? Końcówka się nie zgadza?

ocenił(a) film na 7
Starigniter

Napisał: "za którym czekam", zamiast: "na który czekam". Brak przecinka po "wielu". Można się też zastanawiać, czy najpierw powinno być "polski" czy "historyczny".

Tak tylko mówię, bo spytałeś.

ocenił(a) film na 7
Amerrozzo

Nie mówisz tylko piszesz jak już.

ocenił(a) film na 7
lobo_9

Nieprawda. Żeby mówić, nie trzeba używać głosu. Można mówić do siebie w myślach. Można mówić za pomocą gestu. Można mówić, pisząc list. Zresztą w listach używa się też utartych zwrotów z interesującym nas słowem, np. "No, mówię Ci! To było coś niesamowitego!". Sprawdź, co mówi (nomen omen) na ten temat słownik PWN: http://sjp.pwn.pl/szukaj/m%C3%B3wi%C4%87.html Znaczenie 3.: "zwracać się do kogoś w jakiejś formie". To chyba zamyka temat?

Na marginesie: zjadłeś dwa przecinki (po "mówisz" oraz "piszesz"). Purysta językowy przyczepiłby się jeszcze tego "jak" (zamiast "jeśli"). A jakiś czas temu przyczepiłby się również "tylko" (zamiast "ale"). Dziś nie jest to już błędem.

ocenił(a) film na 7
Amerrozzo

Dzięki za odpowiedź. Wyłączyłem sobie podkreślanie błędów w przeglądarce i teraz łatwiej będzie mi błędy wyszukiwać i sam będę robił mniej błędów.

Asmodeusz_Seth

Miałem napisać to samo. Aż przykro się czyta takie posty. 8 dan analfabetyzmu.

ocenił(a) film na 7
32ywis

Na szczęście większość ludzi jest normalna i nie zwraca uwagi na takie bzdury jak kto piszę lub się wysławia, znajdźcie sobie coś ciekawego w do roboty w życiu.

lobo_9

https://radtrap.wordpress.com/2011/07/12/analfabetyzm-wtorny-kula-u-nogi-polskie go-spoleczenstwa/

ocenił(a) film na 10
lobo_9

Większość ludzi w internetach, to wtórni analfabeci jak Ty, więc nie ma się co dziwić, że rzadko kiedy Ci zwracają uwagę.

ocenił(a) film na 7
Asmodeusz_Seth

Nie będe dbać o język Polaku i co ? Bratem to ty mi nie jesteś.

lobo_9

W miarę poprawnie napisane. Jednak się postarałeś. Brawo, brawo!

ocenił(a) film na 8
Asmodeusz_Seth

Masz się czego czepiać
Ja tez czekam na ten film z utęsknieniem
Coś czuję że to będzie większy hicior od Smoleńska :)
Ciekawe jaki będzie weekend otwarcia

ocenił(a) film na 9
Asmodeusz_Seth

lobo jest po prostu poznaniakiem, albo Wielkopolaninem stąd to czekanie za kimś, lub czekanie za czymś. Tak mówi prawdziwy poznaniak z dziada pradziada, czy jest robotnikiem, czy prawnikiem. Większość z nas nie uzmysławia sobie,że mówimy inaczej niż reszta kraju.Mówimy jeszcze np.,że idziemy do górny lub coś jest do góry a nie na górze.A tak w ogóle ja też czekam za tym filmem:))

ocenił(a) film na 10
gelejza

Ja tam miałem zastrzeżenia do drugiej części wypowiedzi. Naleciałości gwarowe rozpoznaję bardzo dobrze, bo sam mieszkam na terenach "pogranicznych", czyli na Podlasiu. "... który obejrzę na pewno od wielu wielu lat". To jest bardzo dziwaczne sformułowanie, które brzmiałoby mniej dziwaczne, gdyby posiekano je przecinkami w odpowiednich miejscach. A, nie będę się czepiał, sam doskonały nie jestem. Przepraszam, lobo_9, że się przyczepiłem. Nie chowaj urazy.

Nu szta, bratan, pahawarym?

ocenił(a) film na 3
lobo_9

Jaki to historyczny?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones