PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 827
ocen
7,8 10 1 159827
7,1 40
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

Nigdy więcej wojny

ocenił(a) film na 9

Mimo, iż film opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w konkretnym miejscu i czasie, to według mnie przesłanie jest bardziej uniwersalne.

Nienawiść rodzi nienawiść, a przemoc rodzi przemoc. Wpadnięcie w taką spiralę prowadzi donikąd. Ból, cierpienie, śmierć, zgliszcza i poczucie, że człowieczeństwo umarło. Wszelka wrażliwość i dobro zostały zdeptane i wyrzucone. W jaki sposób można cieszyć się z wolności, jeśli wcześniej w bestialski sposób zabito niewinne kobiety i dzieci? Dla mnie jest to niemożliwe do zrozumienia. Właśnie wtedy triumfuje zło, gdy fanatyzm (który nie ma narodowości - pamiętamy rzeź Ormian, Bałkany czy Hutu i Tutsi) wyjaławia z człowieka wszelkie wartości. I pozostaje powtórzyć za Nałkowską - ludzie ludziom zgotowali ten los.

ocenił(a) film na 9
Mitch90

nie udawaj cnotki

ocenił(a) film na 8
Mitch90

Masz racje. Bałkany Rwanda można długo wymieniać

Mitch90

Dobrze prawisz. Nie zapałałem po filmie nienawiścią do Ukraińca. Trzeba wprowadzać pokój, by nigdy więcej to piekło się nie powtórzyło. Nigdy więcej wojny.

ocenił(a) film na 10
bart_34

Ja też staram się nie pałać, ale kiedy koło nich przechodzę bo w ostatnim roku najechali strasznie do Polski to się zastanawiam co taki jeden z drugim ma w głowie. Szacunek do Polski i naszej historii czy faszystę Bandere.

użytkownik usunięty
Mitch90

Niestety, nie takie to proste. Wojny były, są i będą, a jednak ludobójstwo jest wyjątkiem, W czasie wojny identyczne powody do wrogości wobec Polaków mieli Białorusi. A jednak tam do ludobójstwa nie doszło. Różnica jest w tym, że wśród Ukraińców rząd dusz uchwyciła OUN-UPA, a podobnej organizacji nie było wśród Białorusinów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones