PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 827
ocen
7,8 10 1 159827
7,1 40
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

Jest już rozpiska, 23 wrzesnia bedzie grany w Gdyni ;)

ocenił(a) film na 10
JaninaMariaKowalska

Widziałem...Smutek mnie tylko ogarną gdyż nie dane mi będzie tam się pojawić :( Ale nic, czekam n film o tematyce ludobójstwa na Kresach tyle lat, to i wytrzymam już do 7 października ;)

ivoposhit

Mnie też pozostaje czekać do października i to pewnie i tak nie uda mi się wybrać w dzień premiery... :( No, ale przegapic nie mam zamiaru, długo kazał Smarzowski czekać na swój nowy film.

ocenił(a) film na 10
domanka_2

Dokładnie, cierpliwości trzeba było mieć w sobie co niemiara. Ale jak każdy wie, gdy coś jest robione na szybko to i szybko idzie w zapomnienie. A tutaj jeszcze takim palącym i wyczekiwanym tematem zajmuje się taki bezkompromisowy reżyser i scenarzysta. To wymaga czasu i warsztatu. Trzeba pamiętać, że brakowało na tę produkcję funduszy, ale możliwe że co rodzi się w bólu ma większą szansę trwania. Niektórzy nazywają nadchodzący film Smarzowskiego "najważniejszym filmem tego roku", ja go nazywam "najpotrzebniejszym polskim filmem dekad".

ivoposhit

Zgadzam się z ostatnim stwierdzeniem w 100%

JaninaMariaKowalska

Fajnie, bo będą jakieś wcześniejsze recenzje ale i tak obejrzę dopiero w październiku.

JaninaMariaKowalska

Ciekawa jestem jakie opinie pojawia sie po Gdyni. Ja czekam do Października.

ocenił(a) film na 10
Usiaiasia

Mam nadzieję że film długo nie będzie schodził z ekranów kinowych i wywoła głośną, historyczną dyskusję.

ivoposhit

Nie wiem czy taka dyskusja jet tutaj celem. Chyba bardziej katharsis - Polacy czują, że to nie fair nie mówić o tamtych wydarzeniach - ludobójstwie. Ukraińcy nie chcą nazywać tego ludobójstwem i wyciągają, że Polacy się mścili, co jest oczywicie prawdą, tlyko w ramach tej zemsty zginęło kilka tysięcy, a nie dziesiatki czy setki.

JaninaMariaKowalska

Akurat mieszkam w Gdyni, więc bilet zakupiony n seans 23 :)

ocenił(a) film na 9
JaninaMariaKowalska

Dlatego filmweb mógłby zmienić datę premiery na stronie 'Wołynia'. Jak to zwykle jest w przypadku festiwali filmowych. Obejrzymy film w Gdyni i nawet nie będziemy mogli go ocenić i podzielić się wrażeniami eh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones