PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 560
ocen
7,8 10 1 159560
7,1 39
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

To co jest na zwiastunie to najciekawsze momenty w tym filmie... Obraz Smarzowskiego (którego niezbyt ceniłem do tej pory jako reżysera i po Wołyniu ta ocena się nie zmieni) trwa aż 2 h 30 min i przez pierwszą godzinę i ostatnie 30 minut jest tak monotonny, nudny, niezrozumiały dla przeciętnego odbiorcy (kto nie wie dobrze co się stało na Wołyniu i nie zna historii ora przyczyn konfliktu nie ma szans zrozumieć tego filmu), niepotrzebnie wpleciono niepotrzebne sceny i wątki do niczego nie prowadzące oraz mnogość postaci oraz zły montaż, fatalne udźwiękowienie( nie słychać dialogów) to jednak nie wszystkie wady filmu... Oprócz tego przedstawiaienie Polaków jako współwinnych rzezi i gnębicieli Ukrainy o czy nachalnie mówią bohaterzy przez pierwsze 30 minut, pokazanie odwetu Polaków na cywilnej! Ludności ukrainy za to iż Polka wyszła za Ukraińca! Zamiast pokazania prawdziwych odwetów Polaków na banderowcach. A propos banderowców to w filmie prawie wcale są niewidoczni.... Główni bohaterowie są uśmiercani w połowie filmu ( a można a nawet trzeba było rozwinąć ich kwestie)... W filmie brak rozmachu, epickości, fabuły jak np w filmach Hoffmana( teraz to dopiero możemy docenić Bitwę warszawską). Moje obawy się potwierdziły a mianowicie skupiono się na życiu wołyńskiej społeczności ,zamiast na ludobójstwie....Tak więc ja niestety filmu nie polecę, choć sam jestem miłośnikiem historii,ale uważam ,że to dobrze iż takie filmy powstają.

ocenił(a) film na 3
sarmackipolak

Zgadzam się. Przereklamowany, słaby film z 2-3 mocnymi momentami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones