PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128440}

Wojna Zimowa

Talvisota
7,2 2 662
oceny
7,2 10 1 2662
Wojna Zimowa
powrót do forum filmu Wojna Zimowa

Jestem pod dużym wrażeniem. W ''klimacie'' - że się tak wyrażę - przypominał mi trochę niemiecki ''Stalingrad'', albo amerykański ''Kiedy milkną fanfary''. Tutaj też czuję swego rodzaju siermiężność, brud, ale w jak najlepszym i pozytywnym znaczeniu. Mocny i przeszywający, i również o dziwo sceny batalistycznie doskonale nakręcone, mimo tego, że producenci filmu nie mieli zapewne hollywoodzkiego budżetu (chociażby atak z koktajlami Mołotowa na czołgi). Pewien niedosyt stanowi dla mnie zbytnie przykładanie wagi do walki w okopach, a przecież w Wojnie Zimowej Finowie często za pomocą narciarzy nękali Sowietów szybkimi atakami. Z drugiej strony film skupia się na walkach jednego pułku, więc taką a nie inną sytuacje można zrozumieć. Tak na marginesie coraz bardziej przekonuję się do kina europejskiego, serwującego ciekawe, nie tak oklepane i całkiem oryginalne dzieła względem konkurencji zza oceanu.

ocenił(a) film na 8
jedrek32

Mi też się film podoba jednak największy niedosyt odczuwam z bardzo płytkiej fabuły. Nie wczujemy się w żadną postać w filmie, nie zapamiętamy imion bo nas nie interesują. Cieszę się że sceny Batalistyczne i jak już wspominałeś brud i nieład jaki na wojnie z pewnością jest są bardzo dobre i ratują film. Ale ja również polecam film dla fana Tematyki Wojennej i Histori ;)

frytek05

Takie wczuwanie sie w bohateró to chyba tylko Amerykanie potrafią, bo czy polskie gnioty typu Tajemnica Westerplatte czy Katyń pokazuje nam jakiegolwiek bohatera???,,,

jedrek32

Przeszedlem cala kampanie zimowa po stronie Finow w grze "Order of Battle World War II". Polecam wszystkim, ktorzy interesuja sie historia i IIWS.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones