film

Wojna trojańska

La guerra di Troia
1961
1h 45m
5,9 140
ocen
5,9 10 1 140
Bezsilni wobec napotkanego oporu Achajowie dochodzą do wniosku, że jedynym sposobem na zdobycie Troi jest użycie fortelu. więcej mniej
Wojna trojańska zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

W odpowiedzi na uprowadzenie Heleny (Edy Vessel), żony króla Sparty Menelaosa (Nando Tamberlani) przez Parysa (Warner Bentivegna), syna króla Troi – Priama (Carlo Tamberlani), Grecy przepłynęli Morze Śródziemne i oblegli Troję. Przez dziesięć lat trwania wojna, choć obfitowała w liczne potyczki obu armii, wciąż nie przynosiłaW odpowiedzi na uprowadzenie Heleny (Edy Vessel), żony króla Sparty Menelaosa (Nando Tamberlani) przez Parysa (Warner Bentivegna), syna króla Troi – Priama (Carlo Tamberlani), Grecy przepłynęli Morze Śródziemne i oblegli Troję. Przez dziesięć lat trwania wojna, choć obfitowała w liczne potyczki obu armii, wciąż nie przynosiła rozstrzygnięcia. Wśród obrońców wielkim męstwem wyróżniał się Eneasz (Steve Reeves). Najprzebieglejszy spośród Greków – Ulisses (John Drew Barrymore) - wpadł na pomysł, w jaki sposób pokonać Trojan przy pomocy podstępu. Film jest ekranizacją helleńskiego mitu, który zainspirował  Homera do stworzenia Iliady. 

studio
Compagnie Industrielle et Commerciale Cinématographique (CICC) / Europa Cinematografica / Les Films Modernes (I) / więcej
tytuł oryg.
La guerra di Troia
inne tytuły
The Trojan Horse USA
The Wooden Horse of Troy Wielka Brytania
The Wooden Horse of Troy Irlandia
The Trojan War
więcej
Film nakręcono w Belgradzie (Jugosławia, obecnie Serbia).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Fajnie zagrał Steve Reeves, którego miałem okazję oglądać w "Synu Spartakusa". Kilka pojedynków, bitew i intryg sprawiają, że "Wojna Trojańska" to przyzwoita pozycja dla tych, co lubią oglądać stare historyczne filmy.

Jak mozna zdobyc film p.t Wojna Trojańska na kasecie video do swojej kolekcji

Oblężenie Troi pokazane z rozmachem. Akcja choć oparta na motywach „Iliady” różni się poważnie od oryginału. Obraz jest typowym przykładem produkcji na efekt i zręcznie wykorzystuje wszelkie atrakcje, zapewniające powodzenie kostiumowym „filmom bicepsów”.