John Sidney Blythe Barrymore Jr.

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/94422/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":16,"rate":5.375,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/94422/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
5,4
16 ocen gry aktorskiej
John Drew Barrymore
Urodził się 4 czerwca 1932 roku w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Jego rodzicami byli znani artyści, John Barrymore i Dolores Costello. Rozwiedli się oni, gdy aktor miał 3 lata. Wspominał później, że swojego ojca widział potem jedynie jeden raz. Dorastał wraz ze swoją siostrą Dolores Ethel Mae. Matka próbowała zapobiec temu, by młody człowiek rozpoczął karierę aktorską i wysłała go do szkoły wojskowej St. John's Military Academy. Marzyła też, aby syn ukończył college. Jednakże młodzieniec zbuntował się przeciwko takim planom i podpisał kontrakt na film już w wieku 17 lat.
W czasie II wojny światowej wraz z kuzynem Dirkiem Drew Davenportem zaciągnął się do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.
Zadebiutował w dwóch westernach: "Przybysze o zmierzchu" i "High Lonesome". Zagrał też w dramacie noir Fritza Langa "Gdy miasto śpi", a następnie we włoskich produkcjach "Kozacy", "Żona faraonów" czy "Wojna Trojańska".
Jego natura buntownika powodowała wiele turbulencji w jego życiu, zarówno zawodowym jak i prywatnym. Miał zatargi z prawem z powodu nadużywania napojów alkoholowych oraz czynnej napaści na małżonkę.
W 1958 roku zmienił nazwisko na John Drew Barrymore i na krótko pojawił się na srebrnym ekranie, lecz w tym czasie zbyt często pozostawał  pod wpływem narkotyków i jego praca była niezadowalająca. Chociaż pojawiał się sporadycznie w różnych produkcjach, tak naprawdę wiódł życie odludka.
Ma gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd za swój wkład pracy w telewizji.
Był czterokrotnie żonaty: z  Niną Wayne, z którą ma córkę Jessicę; Carą Williams, owocem tego związku jest syn John Blyth; Gabriellą Palazzoli, z którą ma córkę Blyth Dolores; z ostatniego małżeństwa z Jaid Barrymore ma córkę Drew.
Zmarł na raka 29 listopada 2004 roku w Los Angeles.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 4 czerwca 1932

data śmierci: 29 listopada 2004

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

czterokrotnie żonaty: 1. Nina Wayne (rozwód), dziecko; 2. <a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=52431>Cara Williams</a> (23.12.1952 - 1959, rozwód), syn <a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=65763>John Blyth</a>; 3. Gabriella Palazzoli (od 11.10.1960, rozwód), córka Blythe; 4. <a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=71068>Jaid Barrymore</a> (06.03.1981 - 09.02.1984, rozwód), córka <a href=http://drew.barrymore.filmweb.pl/>Drew</a>
Zmarł na raka w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Ma siostrę DeeDee i przyrodnią siostrę Dianę.

forum osoby John Drew Barrymore

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum