PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252752}
6,1 37 013
ocen
6,1 10 1 37013
4,3 7
ocen krytyków
World Trade Center
powrót do forum filmu World Trade Center

Wygląda na to, że twórcy chcieli pojechać po komercji i jako miejsce akcji umieścili nowojorskie wieże 11 września 2001 roku. A przecież tak naprawdę wydarzenia z filmu mogłyby rozgrywać się gdziekolwiek indziej, a film i tak nic by nie stracił, bo sama katastrofa z 9/11gra tutaj nawet nie trzecio- a czwarto planową rolę. Ale dzięki temu i dzięki też intrygującemu tytułowi, sugerującemu widzowi, że obejrzy zmagania służb ratowniczych oraz rządowych w tamtym czasie, producenci zyskali nieco dodatkowych zielonych. I w sumie opłaciło się, bo "World Trade Center" zarobił aż 162 miliony dolców w kinach.

A druga sprawa. Czego jak czego, ale w życiu nie spodziewałbym się po Oliverze Stone'ie filmu patetycznego, ugrzecznionego i promującego amerykańskie wartości.
Stone zawsze był znany jako ten, który kręci filmy antyamerykańskie, kontrowersyjne, nigdy nie bał się mówić czegoś niewygodnego dla rządu. A tymczasem "WTC" to
patetyczny wyciskacz łez, naładowany schematami i przewidywalnością. I co z tego, że wydarzenia są oparte na faktach autentycznych, skoro wszystko przedstawiono bez iskry i ostatecznie po tym co zobaczyłem, było mi uwierzyć, że coś takiego naprawdę miało miejsca (w przeciwieństwie do takiego świetnie zrealizowanego "127 godzin").

I na koniec pytanie. Co się dzieje z Oliverem Stone'm? Z reżyserem "Plutonu", "Wall Street", "JFK" i "Urodzonego 4-tego lipca". Jego filmy w nowym tysiąc leciu są
koszmarne. Nie wiem, czy o się wypalił czy co? Czy nie pozwalają mu już kręcić kontrowersyjnych filmów? A gdy kręci "normalne", to nie ma nic konkretnego do
powiedzenia?

Moja ocena WTC: 4/10

Freeman47

K... co za pytanie. Oliver Stone chciał oddać przede wszystkim hołd niosącym pomoc strażakom 11 września 2001 roku. Taki był cel tego filmu. Chciał też pokazać jak ta tragedia wyglądała z perspektywy zwykłego szarego strażaka a nie widza CNN.
I gdzie miał tą akcję umieścić ? W Czarnobylu ?!

ocenił(a) film na 9
Jordan66

Zgadzam się. Film miał oddać hołd,ale był też na faktach autentycznych więc nie mógł być gdzie indziej nagrywany. Freeman47 proponuje obejrzeć od początku do końca lub z większą uwagą :)

ocenił(a) film na 4
Elvis007

Nie dziękuję, jeden seans mi wystarczył :P

ocenił(a) film na 7
Freeman47

nie na faktach autentycznych tylko na faktach

ocenił(a) film na 9
pawelec182

Rzeczywiscie różnica...

Freeman47

Całkowicie zgadzam się z @Freeman47. Film jest nudny. Dopiero pod koniec wzbudził we mnie jakieś emocje... A można "taką historię" nakręcić dużo lepiej - doskonały przykład "127 godzin". Również na faktach...jedno miejsce, jeden aktor a jakże wciągająca fabuła. Tutaj było więcej wątków a taka nuuuda... Z uwagi na te "autentyczne fakty" i techniczną poprawność daję 5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones