PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252752}
6,1 37 013
ocen
6,1 10 1 37013
4,3 7
ocen krytyków
World Trade Center
powrót do forum filmu World Trade Center

Amerykańskie służby specjalne podłożyły termit pod wieże WTC. Normalnie taki budynek
wytrzymałby uderzenie samolotu ale to Amerykanie sfinalizowali zamach bo to by później mieć
pratekst by zaatakować Irak i Afganistan.

nudecroft

trochę naciągana teoria, nie sądze aby poświęcili tylu ludzi dla swojej zachcianki wojennej

rool72

A jednak to zrobili. Zauważ, że jak pierwsza wieża runęła pod gruzami zburzonego budynku odkryto płynny rozgrzany do białości metal. Tylko termit podłożony przez Amerykanów mógł stopić metal (Termit płonie i wytwarza 10.000 stopni)

nudecroft

Termit wytwarza maksymalnie ~3800 C, w sprzyjających do tego warunkach.

Didox

Ano może i mój błąd ale i tak te 3800 to gorąc jak jasna cholera, topi metal uwierz mi.

nudecroft

Heh, nie wątpię ;) Po prostu Cię poprawiłem. Cóż, na przykład takie żelazo nie tylko topi się w tej temperaturze ale też wrze.

nudecroft

zgadzam się z tobą koleżanko to był sabotaż całkowicie zaplanowany przez Amerykanów oglądałem nawet kiedyś program na temat teorii spiskowych w zwolnionym tempie było faktycznie widać jak wieże się walą a w poszczególnych piętrach są błyski tak jak by wybuchy jakiegoś ładunku i jeszcze jedno Ten cały pentagon jeden z najlepiej strzeżonych budynków na świecie a tylko jedna kamera w dniu ataku działała i dla uważnych żadnych szczątków samolotu ja tam nie widziałem

janosik_filmaniak

Tak, mądrze mówisz. Pamiętaj jeszcze o tym że wieże WTC były ubezpieczone na wielkie kwoty. Amerykanie zrobili to po to by położyć łapę na ropie irackiej i żeby inne kraje nie podniosły alarmu że Ameryka atakuje kraje arabskie. Wiesz o co mi chodzi - skoro tak haniebnie potraktowali Amerykę to Amerykanie spuszczą łomot Arabom i Świat nie będzie taki oburzony na Amerykę. To była celowa polityka Zachodu.

nudecroft

Dokładnie tak przecież musiał być jakiś pretekst ataku na Irak i resztę krajów Arabskich, bo przecież Yankeski nie mogli powiedzieć sądzimy że Irak ma broń atomową atakujemy Przecież ONZ i inne mocarstwa by się na to nie zgodziły Musiał być dobry powód no no to zaplanowali zamachy na WTC,kosztem 3000tys ludzi

nudecroft

http://www.greyman.daminet.pl/wtc.html jak znajdziesz chwilę to przeczytaj wiele tego nie jest wierze WTC zawaliły się w sposób kontrolowany

ocenił(a) film na 8
nudecroft

W tym maczała palce Al Kaida oraz rząd USA i FBI. To musiałabyć detonacja. Max Kolonko przedstawił ciekawą teorię zgodną z twierdzeniami inżynierów. Samoloty uderzyły w górne piętra, więc to co mogłoby się stać to to iż zawaliłaby się części nad uderzeniem samolotów.

kamila_1995

No właśnie, to bardzo ciekawa sprawa, otóż był film dokumentalny o tym i tam wprost mówili że ci co odkopywali gruzy zauważyli że pod tymi gruzami był rozgrzany płynny metal co potem pirotechnicy potwierdzili że musiał być ładunek wybuchowy u spodu tych dwóch budynków.

ocenił(a) film na 1
rool72

Mylisz sie ...gdzie zniknely sztaby zlota i dla czego nie bylo w wiezowcach zadnego zyda a pracowalo ich tam sporo

ocenił(a) film na 8
nudecroft

gościu co ty pierniczy za bzdury, takiego chłamu jeszcze chyba nigdy nie słyszałem, żeby poświęcić tysiące do tego by potem na wojnie zginęło jeszcze więcej. Ja ciesz pierdziele co za brednie

ocenił(a) film na 7
AnthonyCole

Uważasz, że dla rządu zawsze i wszędzie na pierwszym miejscu stoją ludzie, a wszystko, co media podają na tacy jest świętą, niepodważalną prawdą? Jest wiele faktów, które rzeczywiście wskazują na to, że Stany Zjednoczone są winne zamachom z 11 września, wystarczy tylko odrobinę poszukać i zainteresować się głębiej tematem, a nie oczekiwać, że Bush wyjdzie do ludzi i oficjalnie przyzna teoriom spiskowym racje. Nie twierdzę, że to fakt oczywisty, ale ma to sens i warto się nad tym zastanowić.

AnthonyCole

Gościu?? a więc odpowiadam ci gościu, już mógłbyś darować sobie ten protekcjonalny i obcesowy ton, a więc gościu mówię ci że ty gadasz bzdury widać że nie masz o tym zielonego pojęcia więc po co się wypowiadasz skoro nie masz o tym pojęcia. Nie wymyśliłam sobie tego, był program na planet w którym dokładnie opisali jak to służby bezpieczeństwa zniszczyły WTC podkładając termit pod budynek.
To było do AnthonyCole.

AnthonyCole

Dla Amerykanów to strata minimalna.. Byli by gotowi poswiecic 3000 ludzi dla ropy

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Prawda. Wszystko zrobią dla władzy, trzęsą światem jak chcą.

ocenił(a) film na 1
AnthonyCole

Ty bredzisz

nudecroft

Tak naprawdę za WTC stali Żydzi. Semicki spisek jest wszędzie.

stonedfish

Też możliwe.

nudecroft

skończ dupczyć takie farmazony, bo sie tego nie da czytać.

to był atak terrorystów, a nawet gdyby brały w tym udział jacyś amerykanie, jak sugerujesz, to z automatu też stają się terrorystami. a jak ameryka ci sie tak nie podoba, to proszę bardzo, jedź sobie do iraku albo afganistanu, ciekawe czy tam ci się spodoba...

Dormant

Człowieku, gdzie ja napisałam że Ameryka mi się nie podoba, to po pierwsze, a po drugie nie piszę farmazonów tylko fakty, to co napisałam było w programie dokumentalnym na planet, nie wymyśliłam sobie tego. Amerykanie wmówili ci jakieś bzdury o terrorystach.Co ty jakiś dzieciak jesteś czy co? Na to wygląda.

nudecroft

ja nie wierzę we wszystko co mówią inni. Myślę, że nikt poważnie nie traktuje tego programu/materiału. Amerykanie nie pozwolili by na to, by jakaś komórka rządowa wykonywała zamachy terrorystyczne - z resztą al Quaida przyznała się do tego.

Dla mnie atak ze strony al Quaidy jest czymś logicznym, zaś atak na własny kraj, to jakiś irracjonalizm.

Jeszcze raz: nawet jeśli byłoby tak jak mówisz, że amerykanie sami zaatakowali siebie - to ta organizacja która to zrobiła, sama była by terrorystyczną. Jak dla mnie atak islamistów jest bardziej wiarygodny, dużo bardziej, niż atak terrorystów amerykańskich na siebie; zresztą jak długo żyje nie słyszałem o terrorystach amerykańskich. Ameryka to kolebka wolności, swobody, i walki z terroryzmem.

A tak po przyjacielku dla Ciebie do przemyślania: dobre drzewo daje dobre owoce, złe, daje złe owoce.

Po owocach poznamy, kto jest terrorystą.

Dormant

i jescze jedno, ważne: amerykanie mogli sobie znaleźć inny pretekst do zaatakowania krajów terrorystycznych - nie musieli do tego rozwalać NY.

Dormant

Oj kolego nie chce mi się już odpowiadać na twoje wypociny, oczywiste jest to że takie formacje jak Al-Kaida to tylko i wyłącznie wymysł Amerykanów, Amerykanie chcąc usprawiedliwić swoje wydatki na wywiad i armię wymyślili Al-Kaidę i straszą nią połowę świata a ci głupi ludkowie w Ameryce zastraszeni wierzą we wszystko haha w te bzdury wymyślone przez rząd amerykański w tym pseudo demokratycznym i wolnym państwie. A wiesz może po co Amerykanie wymyślili karty płatnicze? Nie dla wygody obywateli, tylko po to by kontrolować społeczeństwo ;) dla większej kontroli obywateli. Ameryka to beznadziejny zakłamany kraj gdzie więzienia przepełnione są czarnymi recydywistami a co drugi na ulicy nosi broń. Teraz dopiero napisałam że Ameryka mi się nie podoba.

nudecroft

sam Bin Laden to twór CIA. Przecież to Amerykanie go wyszkolili, dali broń i kasę , bo był im potrzebny w Afganistanie... całe to jego zabicie też jest mocno podejrzane. Dziwnym trafem przed samymi wyborami prezydenckimi.

PANI_BOMBEL

Zabójstwo Bin Ladena mogło być przeprowadzoną na wysoką skalę mistyfikacją bo przecież nie pokazywali jego martwego ciała prawda? A jeśli to prawda że go zabili to było to niepotrzebne gdyż Bin Laden tak naprawdę Ameryce nie zagrażał, dużo gadał ale mało działał. Pokazywali w telewizji jak ludzie świętują że zabili starego kulawego dziadka, Amerykanie to tępole i kretyni.

nudecroft

Skoro o kartach mowa, to warto wspomnieć o telefonach komórkowych. Umożliwiają one podsłuchiwanie posiadaczy telefonów nie tylko, gdy prowadzi się rozmowę, ale gdy telefon sobie po prostu leży, a nawet gdy jest wyłączony. Jedyny sposób, aby usunąć ryzyko bycia podsłuchanym, to wyjąć baterię. Ale producenci komórek zaczęli wprowadzać komórki z wbudowaną baterią.

Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=luQE_sPlZqk

Teraz by wyrobić paszport trzeba zostawić odciski palców - dla naszej wygody :)

Nic tylko wyprowadzić się do buszu.

Miszcz_Pawarotti

No to się porobiło nie za ciekawie : /

Dormant

Ameryka to tygiel pełen kretynów, ćwoków, kmiotów i kowboi czego przykładem jest George W Bush, gdzie w każdym super markecie możesz kupić dubeltówkę a potem dziwią się że są mordy na ulicach. Przez lata facet trzymał kobity i gwałcił je a policja była bezradna. Tak Ameryka zdecydowanie nie jest kolebką wolności i swobody a terroryzm sama sobie sprowadziła poprzez wielosetnoletnią politykę żandarma świata. Ameryka to państwo policyjne a nie demokratyczne.

nudecroft

Te ćwoki to najbogatszy kraj i największe mocarstwo na świecie; znajdą się tacy którzy woleliby żyć w USA niż w polsce....

To my amerykę całujemy po ***** a nie na odwrót. I to my staramy się o wizy, a nie na odwrót.

Pozdrawiam.

Dormant

A zastanawiałeś się dlaczego Polacy tak strasznie garną się po te wizy? Nie dlatego że Ameryka to taki wspaniały kraj, tylko dlatego że ci ludzie to nieudacznicy i nie potrafią zarobić w Polsce i myślą że Ameryka to błogosławieństwo dla nich a to gówno prawda i często tak bywa że Polacy wracają do Polski z niczym.

ramzes1981

Sam jesteś chłopie nieudacznik! W tej chwili jakoś masowo NIKT do USA nie wyjeżdża to raz - takich "nieudaczników" z Polski jest ładnych pare milionów i większość z nich sobie przyzwoicie radzi (mieszkałem 5 lat w UK plus opinie znajomych rozsianych po świecie".

Jest jedna diametralna różnica w życiu na 'zachodzie' Europy czy USA (pomijając fakty dyskryminacji czy różnorodności rasowej) - tam masz MOŻLIWOŚCI - jak masz trochę oleju w głowie to możesz wszystko - zacząć fajne studia, znaleźć fajną pracę, rozwijać cię itd. i pracując normalnie stać cię na utrzymanie mieszkania/domu, normalne zakupy, wyjazd na wakacje - w Polsce i innych 'zaściankowych' krajach taki przywilej ma bardzo mały procent.

Co do TEORII i spiskach - śmieszą mnie ci "internetowi detektywi" siedzą przed kompem, jędzą chipsy i snują teorie.

Dormant

chyba jesteś jednym z tych, którzy wierzą w "american dream"..
no właśnie. powinniśmy olewać ich ciepłym moczem, tak jak oni nas.

Dormant

Ameryka sama w sobie jest fajnym kontynentem ale ludzie i rzad to gowno

ocenił(a) film na 7
nudecroft

W sumie coś w tym jest ale ciężko w to uwierzyć

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
nudecroft

W ataku na WTC 11 września 2001 zginęło ponad 400 Żydów. Około 14% ofiar ataku to Żydzi.

Qjaf

Prawdopodobnie to fałszywe informacje, skąd takie info?

ocenił(a) film na 6
nudecroft

Internet wystarczy. Zreszta to bylo wielokrotnie dementowane. Natomiast jezeli ktos z gory zaklada, ze to byl spisek, to raczej nigdy nie zgodzi sie z oficjalna wersja.

ocenił(a) film na 8
Qjaf

Może i masz rację z tymi 14% ale to musieliby być ludzie, którzy byli w pobliżu wież albo pasażerowie samolotu czy też klienci którzy wchodzili do wież albo strażacy i inne służby ratownicze. Może i tam z nich się zebrało 14%. Ale wyraźnie pisane czy mówione jest w artykułach oraz innych źrodłach dokumentalnych, że żaden PRACOWNIK ŻYDOWSKI nie był tego dnia w pracy.

ocenił(a) film na 6
kamila_1995

Sceptycy i zwolennicy teorii spiskowych powinni zadac sobie pytanie ilu zydow w ogole pracowalo w WTC. Dlaczego rzekomo tego dnia nie przyszli do pracy? No i kogo uwazaja za zyda. Czy obywatela Izraela, czy wyznawce judaizmu, a moze ludzi ktorzy maja przodkow zydowskich np. w 3 pokoleniu...Dla mnie to karkolomne. No i co najwazniejsze - malo wiarygodne, bowiem malo ktory internauta ma dostep do takich danych:)

użytkownik usunięty
nudecroft

Tak cymbale, podłożyli termit pod wieże a budynek zawalił sie od dołu prawda?
OD GÓRY SIE ZAWALIŁ CIEMNA MASO JEDNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TELEWIZJE SE KUP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ech.. Jak ja nie lubie gdy 12latki maja dostep do internetu.


Dynamit byl na kazdym pietrze i detonowano go od góry do dolu

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Dowody prosimy naukowcu rakietowy.

Jaki naukowcu rakietowy jaki naukowcu rakietowy cwiercinteligencie? Dowody dam ci później.. Zreszta wszystko zostalo wyjasnione w kilku filmach. Trzeba byc jakims niedorozwojem aby wierzyć że to araby a nie Amerykanie.

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Ty ciemna maso araby sie przyznały i alkaida wiec nie piepsz.

Naucz sie pisac..

Alkaida NIE ISTNIEJE. To wymysl USA.

Araby sie nie przyznaly. Zaprzeczyly - Dopiero później ktos wyslal nagrania keipskiej jakosci w których sie przyznaja ale to nie byli oni nawet

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
nudecroft

nudecroft może mieć rację wcale by mnie to nie zdziwiło gdyby była to by prawda z tym sfiksowanym atakiem to w końcu USA ......

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones