PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132730}

Wpuszczony w kanał

Flushed Away
6,3 36 946
ocen
6,3 10 1 36946
5,2 6
ocen krytyków
Wpuszczony w kanał
powrót do forum filmu Wpuszczony w kanał

Ogłaszam sezon polowania na dowcipy w filmie "Wpuszczony w kanał".

Aby wziąć w nim udział wystarczy:
- spostrzegawczość
- poczucie humoru
- inteligencja

Na dobry początek:

*Płyta, CD którą Roddy puścił na boom boksie to... soundtrack z wpuszczonego w kanał.
*jeden z strojów przymierzany przez Roddiego to charakterystyczny zielony swetr Wallace'a
*pokój Thabity: widać że jest fanką filmów animowanych (zwłaszcza Aardman Animation) popatrzcie tylko na pluszaki, zdjęcia (shaun, lady Tottington), bibloteczkę, filmotekę, kalendarz itp.
*gazeta na zewnętrznej ścianie domu Rity zawiera artykuł o królikołaku
*plakat w tle sceny "musimy myśleć jak szczury" zawiera sxhemat anatomiczny wiewiórki "Squirellous Aardmanclus"

ocenił(a) film na 4
YouzeQ

A tam były jakieś superśmieszne kawały? Bo coś nie pamiętam...

ocenił(a) film na 9
Kinomaniaczka_

A co rozumiesz przez "superśmieszne kawały"? Dla jednego np rzucanie tortem to śmiech do łez a dla innego to prostactwo i odwrotnie: wyszukana gra słów i skojarzeń to dla jednego prawdziwa radocha a dla innego nudy na pudy.

Filmy Aardmana są skierowane do dość specyficznej widowni, zbliżonej do tej która lubi absurdalne gagi Monty Pythona (porównuję widownię nie poczucie humoru), której w Polsce nie ma zbyt wiele.

ocenił(a) film na 4
YouzeQ

Chcę, żeby były trochę śmieszne, nie były prostackie i oklepane. Wcale nie muszą okazać się jakieś bardzo wyszukane.

ocenił(a) film na 9
Kinomaniaczka_

Najzabawniejsze były niewątpliwie żarty językowe które "poszły w kanał" po przetłumaczeniu.

YouzeQ

W domu Rity bodajże, robak czytał "Przemianę" Kafki :D

ocenił(a) film na 6
YouzeQ

Mi podobało się nawiązanie do The Abbys w scenie finałowej, gdy wielka, napierająca fala zamiera tuz nad patrzącymi w górę "ludźmi". Początkowo miałem wątpliwości, czy to celowe, ale kąt kamery i zawartość kadru są niemal identyczne.

ocenił(a) film na 8
YouzeQ

Ja wypatrzyłem , poza oczywistym Bondem, pluszaka Alexa z Madagaskaru, a scena topiącego się stateczku to nawiązanie do Terminatora 2.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones